بارش شدید فردا در 8 استان کشور

بارش شدید فردا در 8 استان کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن تشریح وضعیت بارشی کشور در روزهای آینده، از بارش شدید 8 استان کشور در روز سه‌شنبه خبر داد و استان‌های پربارش روز چهارشنبه را اعلام کرد.
کد خبر: ۶۱۹۱
بازدید : ۱۲۷۵
۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن تشریح وضعیت بارشی کشور در روزهای آینده، از بارش شدید 8 استان کشور در روز سه‌شنبه خبر داد و استان‌های پربارش روز چهارشنبه را اعلام کرد.
 
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی از بعدازظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور از شمال غرب و غرب کشور، ابرناکی و بارش باران آغاز می‌شود.
 
وی با بیان اینکه روز سه‌شنبه، 26 آبان، گستره بارش، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس، سواحل جنوبی خزر و دامنه‌های البرز را فرا می‌گیرد، افزود: شدت بارش در این روز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان خواهد بود.
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه روز چهارشنبه 27 آبان، علاوه بر مناطق یاد شده برای بخش‌هایی از شمال شرق و مرکز کشور نیز بارش پیش‌بینی می شود، گفت: شدت بارش در این روز در استان‌های گیلان، غرب مازندران، اردبیل، قزوین، زنجان، مرکزی، لرستان، همدان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام و خوزستان خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد شدید جنوبی در سواحل دریای خزر سبب افزایش نسبی دما خواهد بود، افزود: این درحالیست که در روز چهارشنبه نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر سبب کاهش محسوس دما خواهد شد.
 
به گفته وظیفه، بارش در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس به صورت بارش برف و در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور به صورت رگبار باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. همچنین سواحل دریای خزر نیز در اواخر وقت روز سه‌شنبه و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه مواج خواهد بود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهارکرد: آسمان امروز تهران، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، با بیشینه و کمینه دمای 18 و 8 است، همچنین آسمان این استان در روز سه‌شنبه، نیمه ابری و غبارآلود، بتدریج افزایش ابر، در بعدازظهر بارش باران، گاهی وزش باد، در ارتفاعات بارش برف و در روز چهارشنبه، ابری و بارش باران، در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای به ترتیب 15 و 9 و 12 و 6 خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه