ویدیو/ اقتصاد آلمان چطور کار می‌کند؟
الگوی اقتصاد و پیشرفت آلمان چیست

ویدیو/ اقتصاد آلمان چطور کار می‌کند؟

صادرات، کلید رفاه عمومی و موتور اصلی اشتغال‌زایی آلمان با ده بار قرار گرفتن در رتبه نخست صادرات جهان است. این روزها که جهان، درگیر بحران یا رشد ضعیف اقتصادی است، بیش از هر زمان دیگری علاقه به کشف “نسخه‌ی کامیابی آلمان” افزایش یافته. اما ریشه‌های این موفقیت کجاست؟
کد خبر: ۶۲۲۴۱
بازدید : ۲۵۶۶
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
نیروی تجاری آلمان بر چند صنعت رقابتی غلبه دارد، اعم از ماشین‌های صنعتی و سایر ماشین‌آلات (که تقریبا ۱۷ درصد از صادرات را تشکیل می‌دهد)، خودرو‌ها و قطعات آن‌ها (بیش از ۱۵ درصد) و دارو‌ها (۶ درصد). یکی دیگر از عوامل ایجاد موفقیت، برند‌های آلمانی هستند که در سطح جهانی به شهرت رسیده‌اند مانند گروه فولکس واگن، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو، گروه صنعتی زیمنس و داروسازی بایر. شرکت‌هایی که کمتر شناخته شده‌اند و اغلب کمتر از یک میلیارد یورو درآمد کسب کرده‌اند نیز، نقش مهمی دارند و حجم زیادی از صادرات آلمان را ارائه می‌دهند.

«میتلستند» شالوده اقتصاد آلمان است که از ۳ میلیون شرکت کوچک و متوسط تشکیل شده است و اکثر آن‌ها به‌طور خانوادگی اداره می‌شوند. این شرکت‌ها حدود ۶۱ درصد از کارگران را استخدام کرده‌اند و نیمی از تولید ناخالص داخلی به آن‌ها تعلق دارد و ۲۰۶ میلیارد یورو (۲۴۶ میلیارد دلار) کالا و خدمات را در سال ۲۰۱۵ صادر کرده‌اند. شرکت‌هایی که حداکثر یک میلیارد یورو درآمد دارند نیز در این مقوله جای می‌گیرند مانند صادرکنندگان جهانی.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: