ذوالفقارنسب: بیرانوند کم تجربه نیست

ذوالفقارنسب: بیرانوند کم تجربه نیست

کارشناس فوتبال معتقد است تیم ملی فوتبال ایران بر اساس نبوغ فردی بازیکنانش مقابل گوام پیروز شده چرا که زمین بازی مناسب برگزاری یک بازی تاکتیکی نبوده است.
کد خبر: ۶۲۴۲
بازدید : ۸۲۲
۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
کارشناس فوتبال معتقد است تیم ملی فوتبال ایران بر اساس نبوغ فردی بازیکنانش مقابل گوام پیروز شده چرا که زمین بازی مناسب برگزاری یک بازی تاکتیکی نبوده است.
 
بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی پیروزی 6 بر صفر ایران مقابل گوام، اظهار کرد: نتیجه راضی‌کننده بود. در شرایطی این بازی را بردیم که زمین کیفیت مناسبی نداشت و حتی کیفیت چمن مصنوعی این ورزشگاه از استانداردها هم پایین‌تر بود. بازیکنان ما عادت به بازی بر روی زمین دارند و کمتر می‌توانستند برنامه‌های تاکتیکی خود را بر روی زمین اجرا کنند.
 
او درباره‌ی اخراج بیرانوند و خروج اشتباه این دروازه‌بان گفت: چنین اشتباهاتی در بازی‌های بین‌المللی نابخشودنی است. او دروازه‌بان بی‌تجربه‌ای نیست و بارها در بازی‌های لیگ برتر و آسیا به میدان رفته است. خوشبختانه حریف در حد و اندازه‌های ما نبود و اخراج بیرانوند به چشم نیامد. این بازی را بر روی مهارت فردی بازیکنان‌مان پیروز شدیم. اگر دروازه‌بانی مانند مانوئل نویر درون دروازه بود به راحتی توپ را دور می‌کرد. مطمئنا بیرانوند بارها این صحنه را بررسی خواهد کرد و دیگر چنین اشتباهاتی را انجام نمی‌دهد.
 
این کارشناس فوتبال درباره نبود چند تن از بازیکنان خط میانی و حضور کمال کامیابی‌نیا خاطرنشان کرد: او هم بازیکن کم تجربه‌ای نیست. حدود 10، 15 بازی برای نفت در آسیا بازی کرده و انتظار اینکه در این بازی اشتباه نکند را از او داشتیم که به خوبی وظیفه‌اش را انجام داد. او می‌تواند بیش از این هم برای تیم ملی بازی کند.
 
ذوالفقارنسب ادامه داد: فکر نمی‌کنم در این مرحله مشکلی داشته باشیم. بازی‌های سخت ما از دور بعد آغاز می‌شود. نسبت به صعود این تیم به جام جهانی خوشبینم اما رقبای قدرتمندی داریم. باید دیدارهای تدارکاتی مناسبی را مقابل تیم های بزرگ برگزار کنیم و در این بازی‌ها ترس از شکست نداشته باشیم. از بازی‌های تدارکاتی می‌توان برای شناخت بازیکنان و نقاط ضعف و قوت تیم استفاده کرد. بازی تدارکاتی فقط برای پیروز شدن نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه