یک ماه زیر آوار!

یک ماه زیر آوار!

اهالی خیابان پورسینای مشهد که روزی شاهد انفجاری مرگبار بودند و در غم عزیزان از دست رفته خود به سوگ نشستند، امروز در حالی با مشکلات وحشتناک تری روبه رو هستند که هنوز لوازم منزلشان در زیر خروار‌ها خاک و تکه آجر باقی مانده است و متصدیان و مسئولان مربوط دست از پاسکاری‌های اداری برنداشته و به بهانه‌های متعدد از خدمت رسانی به اهالی این منطقه باز مانده اند!
کد خبر: ۶۲۶۱۶
بازدید : ۵۷۵
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
سیدخلیل سجادپورl با گذشت حدود یک ماه از فاجعه انفجاری در مشهد که به «آوار مرگ» شهرت یافت و ۱۰ قربانی گرفت، هنوز نخاله‌های ساختمانی ناشی از این انفجار هولناک در حالی برای مسئولان امر شاخ و شانه می‌کشند که کارشناسان آتش نشانی نیز چشم به گردنکشی آهن پاره و تکه‌های آجر دوخته اند تا شاید راهی برای ابراز نظر کارشناسی باز کنند!
 
یک ماه زیر آوار!
 
اهالی خیابان پورسینای مشهد که روزی شاهد انفجاری مرگبار بودند و در غم عزیزان از دست رفته خود به سوگ نشستند، امروز در حالی با مشکلات وحشتناک تری روبه رو هستند که هنوز لوازم منزلشان در زیر خروار‌ها خاک و تکه آجر باقی مانده است و متصدیان و مسئولان مربوط دست از پاسکاری‌های اداری برنداشته و به بهانه‌های متعدد از خدمت رسانی به اهالی این منطقه باز مانده اند!
 
یکی از خسارت دیدگان این انفجار مرگبار درباره مشکلاتی که با آن دست به گریبانند به خراسان گفت: با آن که حدود یک ماه از وقوع آن حادثه تلخ می‌گذرد، اما هنوز مسئولان هیچ اقدامی برای خاک برداری انجام نداده اند و همه لوازم و اموالم زیر آوار است.
 
شیرزهی افزود: من در این حادثه چندین نفر از اعضای خانواده و بستگانم را از دست داده ام، ولی عروسم را که در ماجرای این انفجار مجروح شده و در بیمارستان امدادی بستری بود، به خاطر ندادن هزینه‌های درمانی ترخیص نمی‌کردند تا این که مجبور شدم به دامان خیران پناه ببرم.
 
این مرد در حالی که سعی می‌کرد بغض فرومانده در گلویش را نمایان نکند، ادامه داد: با کمک اهالی مسجد و حتی کمک‌های یک بیمارستان خیریه‌ای و کمک‌های عزاداران حسینی بالاخره مقداری از ده‌ها میلیون تومان مخارج بیمارستان را پرداخت کردم، ولی آن‌ها مدارک پزشکی عروسم را به عنوان گرو نگه داشتند تا بعد از پرداخت بقیه هزینه‌های درمان، مدارک بیمارستان را برای ارائه به پزشکی قانونی به من تحویل بدهند.
 
وی با بیان این که اگر چاره اساسی اندیشیده نشود باید نگران «امنیت» هم باشیم افزود: من مستاجر بودم و حالا که آن خانه تخریب شده است سربار برادر مستاجرم شده ام درحالی که حتی پتویی برای خوابیدن نداریم. اگر مالک منزل برادرم متوجه ماجرا شود که ما هم با او در یک خانه زندگی می‌کنیم احتمال دارد خانه اش را بازپس گیرد!
 
یکی دیگر از اهالی این منطقه درباره اتصال گاز شهری نیز گفت: بعد از پیگیری رسانه ها، گاز شهری چند منزل را وصل کردند، اما هنوز هم گاز تعدادی از منازل به دلایل مختلفی وصل نشده است! بنابر گزارش خراسان، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز در تماس خبرنگار خراسان که پرسید آیا علت اصلی وقوع این انفجار مرگبار مشخص شده است یا نه؟
 
گفت: ما همچنان منتظر «آواربرداری» هستیم تا بتوانیم به کانون انفجار راه یابیم. آتشپاد دوم مهدی رضایی تصریح کرد: تا زمانی که آواربرداری صورت نگیرد نمی‌توانیم نظر کارشناسی درباره علت اصلی این حادثه را بیان کنیم. این مقام ارشد سازمان آتش نشانی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون هیچ گونه اقدامی برای آواربرداری صورت نگرفته است؟
 
نیز گفت: علت آن را باید از مسئولان ذی ربط سوال کنید، ولی تاکنون آواربرداری انجام نشده است! قاضی ویژه قتل عمد نیز که به این پرونده رسیدگی می‌کند، در تماس خبرنگار خراسان گفت:ما مهلت چند روزه‌ای را برای تعیین تکلیف این ماجرا به مسئولان و دست اندرکاران داده بودیم تا گزارشی از اقدامات خود را به دادسرا ارائه کنند، اما تا روزی که از محل به صورت حضوری بازدید کردیم هیچ اقدامی برای آواربرداری صورت نگرفته بود.
 
قاضی کاظم میرزایی افزود: با صدور دستوری از سوی دادستان مرکز خراسان رضوی برای رسیدگی سریع‌تر به حادثه دیدگان و آواربرداری از محل، اکنون باید مسئولان و مدیران ذی ربط پاسخ گو باشند که قرار است امروز (شنبه) گزارش خود را به دادسرا ارائه دهند.
 
وی اضافه کرد: بعد از آن تصمیمات قضایی گرفته خواهد شد. شایان ذکر است در تاریخ دوازدهم شهریور روزنامه خراسان در گزارشی با عنوان پاسکاری آواربرداری از «آوار مرگ» به این ماجرا پرداخت.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه