هتلی که به احساسات میهمان توجه دارد

هتلی که به احساسات میهمان توجه دارد

هتل آگاد هنر، یک هتل جدید در سنت لوئیس، میزوری،است که با توجه به احساسات، مهمانان را به اتاق خود می‌برد.
کد خبر: ۶۴۶۹۹
بازدید : ۹۸۲۷
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
تصاویر/هتل احساساتی
 
فرادید| سیگار می‌کشی یا نه؟ اتاق یک تخته یا دوتخته؟ نمای خیابان یا نمای باغ؟ مسافرین وقتی برای رزرو اتاق به هتل می‌روند بیشتر اوقات بر اساس آنچه که نیاز دارند انتخاب می‌کنند نه بر اساس آنچه دوست دارند.

هتل "آنگاد هنر" که در نوامبر ۲۰۱۸ در سنت لوئیس میزوری (آمریکا) افتتاح شد، اتاق‌هایی با چهار رنگ سبز، زرد، آبی، قرمز، دارد و به جای اینکه تصادفی اتاقی را به مهمانان بدهد، آن‌ها را تشویق می‌کند با توجه به احساساتشان بهترین اتاق را داشته باشند.

رنگ اتاق نسبت به رنگ دیوار‌ها نقش بیشتری در حال و هوای آدمی دارد؛ و این نکته را از رنگ بالش‌ها تا رنگ وسایل حمام می‌توان در این هتل دید.مثلا وارد شدن به اتاقی که همه امکاناتش به رنگ زرد است حتی سقف آن، این حس را ایجاد می‌کند که وسط نقاشی ونگوگ قدم می‌زنی.

اسم هتل می‌تواند چند معنی داشته باشد:
اول اینکه "آنگاد" نام پسر یکی از سرمایه‌گذاران هتل به نام لورد پائول است که در سال ۲۰۱۴ از دنیا رفته بود و برای یادبود او اسم هتل را از او گرفتند.

دوم اینکه این نام اختصاری ۵ ستون اصلی خدمات و تسهیلات هتل است:پیش بینی (Anticipation)، پرورش (Nurturing)، بخشندگی (Graciousness)، عذرخواهی و پوزش (Apology) و جزئیات و توجه به آن (Details) است.

بخش دوم اسم هتل - هنر- هم برازنده این ساختمان و باتوجه به مکانی است که در آن بنا شده است. موقعیت آنگادا در فاصله بسیار کوتاهی از چندین شهر هنری و فرهنگی شهر سنت لوئیس از جمله موزه هنر‌های معاصر، تئاتر تاریخی فاکس با دکوراسیون عجیب و غریب "نئو بیزانت" و محل برگزاری موسیقی فریبیندز است. در اصل، ساختمان هتل نیز بازسازی شده است. این هتل در سال ۱۹۲۰ محل برپایی و نمایش تئاتر بوده است و در مجله ملی مکان‌های تاریخی ثبت شده است.

اما هنوز یک سؤال مهم اینجا مطرح می‌شود: ممکن است شما وقتی به هتل می‌رسید احساس شور و شوق (رنگ قرمز) دارید، ولی اتاقی آرامش دهنده (رنگ آبی) را انتخاب می‌کنید. چرا؟
شاید این به خاطر قدرت فوق العاده رنگ‌ها و تأثیرشان در حالات آدمی باشد و یا قدرت اینکه می‌توان گاهی به طور مطلوب احساسات خودمان را تغییر بدهیم.
 
تصاویر/هتل احساساتی
سبز: برای جوان ماندن و شادبی
 
تصاویر/هتل احساساتیقرمز: برای اشتیاق و شور و نشاط
 
تصاویر/هتل احساساتیزرد: برای شادی و شعف
 
تصاویر/هتل احساساتیآبی: برای آرامش
 
تصاویر/هتل احساساتیبرای رنگ آمیزی فضا‌های عمومی و راهرو‌ها و ایجاد تعادل بین آن‌ها و اتاق‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده کردند
 
تصاویر/هتل احساساتی
در طبقه بالا رستوران این هتل قرار دارد
 
منبع:سی ان ان
ترجمه:فرادید
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین