تصاویر/ سبزترین مناطق دنیا

تصاویر/ سبزترین مناطق دنیا

این ساختمان‌ها از انتشار بیش از حد گاز‌های گلخانه‌ای و درنتیجه گرمتر شدن کره زمین تا حدی جلوگیری می‌کنند.
کد خبر: ۶۴۸۲۷
بازدید : ۹۲۱۷
۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
فرادید| معماری پایدار یا همان معماری سبز سبک جدیدی است که فیلیپ جدیدو آن را به دنیا معرفی کرد. بسیاری از ساختمان‌های سبز امروزی با استفاده از روش‌های سنتی گرمای خورشید را کنترل می‌کنند و با استفاده از سنگ‌های بزرگ و یا توده‌های گل، باعث تعدیل هوا می‌شوند.

این ساختمان‌ها از انتشار بیش از حد گاز‌های گلخانه‌ای و درنتیجه گرمتر شدن کره زمین تا حدی جلوگیری می‌کنند. در این مطلب بعضی از این ساختمان‌ها را معرفی می‌کنیم:
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
این ساختمان را ۲۴ معمار هلندی طراحی کرده اند. مدرسه‌ای است در ایالت چیانگ مای تایلند که با استفاده از چوب‌های بامبو و سرخس بنا شده است. این فرم بی نظیر، با هدف‌های زیست محیطی و با به کارگیری مواد ارگانیک و بی ضرر برای محیط ساخته شده است.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
اولین بیمارستان سبز جهان، پروژه‌ای ۴۰ ساله که توسط معمار ایتالیایی در ونیز ساخته شد. این بیمارستان ۶۸۰ تخت دارد. ورودی بیمارستان یک باغ سبز است که نیمی از اتاق‌ها را در بر می‌گیرد و نیم دیگر اتاق هم پر از گلدان‌های گل است. اتاق عمل، آزمایشگاه، محل‌های خدماتی و پارکینگ سقف‌هایی پوشیده از گیاهان دارند.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
شهر سونی در اوزاکی، بخش تحقیق و توسعه شرکت سونی است که معماران ژاپنی طراحی کرده اند. این ساختمان مانند یک سیستم خنک کننده عظیم عمل می‌کند و مانند یک جنگل طبیعی است. پنل‌های خورشیدی در نمای جنوبی ساختمان کار گذاشته شدند. این ساختمان یک لایه خارجی از لوله‌های سرامیکی دارد که خارج از محیط خنک می‌شوند به این صورت که وقتی باران می‌بارد، آب در لوله‌ها جمع می‌شود و همانطور که آب تبخیر می‌شود با توجه به جنس سرامیکی لوله‌ها هوای مجاور خنک و سرد می‌شود.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
ساختمان چوبی-شیشه‌ای که معمار ژاپنی "کنگو کاما" آن را بازسازی کرده است. خانه شیشه‌ای جلوی آن در سال ۱۹۵۶ توسط فیلیپ جانسون طراحی و ساخته شد. کنگو فرمتی چوبی را به آن اضافه کرد.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
غرفه شیشه‌ای به سبک ژاپنی در ونیز ایتالیا در پارک جیاردینی که قابل استفاده برای عموم است.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
این خانه پناهگاهی برای کشاورزان در فصل سرما در تایلند است. معماری فنلاندی آن را طراحی کرده و ساخته است. فضا‌هایی که خالی مانده اجازه می‌دهد نور خورشید وارد ساختمان و در فصل زمستان باعث گرم شدن محیط شود و به همین دلیل می‌توان آن را با یک شومینه ساده و کوچک هم گرم نگه داشت.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
این نمایشگاه که ۲۲۵۰۰ متر ارتفاع داردتوسط معماران اسپانیایی طراحی و در مرکز شهر مادرید بین شلوغی‌ها ساخته شد. این ساختمان پوشیده شده از انواع گیاهان و درختان و دمای داخل آن در حدود ۱۰ درجه خنک‌تر از دمای اطراف است.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
این پنت هاوس روباز در آلمان توسط یک شرکت فرانسوی ساخته شده است. یک تراس بزرگ دارد که در فصل تابستان می‌توان از آن به عنوان آشپزخانه‌ای متحرک استفاده کرد. در زمستان به علت نوع شیشه‌ها تنها با نور خورسید گرم می‌شود و پرده‌هایی هم که استفاده شده از جنسی است که نور خورشید را جذب می‌کند.
 
تصاویر/سبزترین مناطق دنیا
 
مدرسه سبز در اندونزی در دل طبیعت. ساختمان اصلی از گیاه بامبو و سایر قسمت‌ها نیز از لاستیک‌های بازیافت شده و شیشه جلوی ماشین ساخته شده است. دیوار‌ها و حصار مدرسه را نیز درختان ایجاد کرده اند.
 
منبع:بی بی سی
ترجمه:فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه