تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی

تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی

عکس‌هایی از حیوانات خانگی عجیب و غریب و هزینه‌های نگهداری آن‌ها
کد خبر: ۶۵۱۴۴
بازدید : ۱۱۸۳
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
این مرغ‌های سیاه در اندونزی زندگی می‌کنند و تنها ثروتمندان می‌توانند آن‌ها را داشته باشند به دلیل اینکه هر مرغی ۵۰۰۰ دلار قیمت دارد. تمام اجزای بدن این مرغ حتی استخوان هایش سیاه است. تنها ۳۵۰۰ مرغ سیاه در جهان وجود دارد، ولی ساکنان اندونزی آن‌ها را در مراسمی که می‌خواهند برای موفقیت و خوش شانسی دعا کنند قربانی می‌کنند. البته باید در نظر داشت که هزینه نگهداری این پرنده بسیار گران است.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
این سوسک‌ها بسیار مورد توجه مردم ژاپن هستند. شاخک‌های بلند و فک این خزنده‌های سیاه آن‌ها را مثل یک پادشاه کوچک در نظر مردم نشان می‌دهد. قیمت هر سوسک در ژاپن ۸۹۰۰ دلار است. آن‌ها می‌توانند تا ۱۲ سانتی متر رشد داشته باشند که به طور معمول تا ۵ سانتی متر بیشتر نمی‌شود.
 
در ژاپن شما می‌توانید مبارزه‌ی دو سوسک را در تلویزیون ببینید و هر کدام که برنده شود صاحبش جایزه‌ای دریافت می‌کند. برای نگه داری از این موجود کوچک به یک مخزن شیشه‌ای که منظر طبیعی دارد نیاز است. شیره برخی گیاهان و یا میوه‌های ژله‌ای برای تغذیه آن‌ها مناسب هستند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
توکان یک پرنده زیبا و با شکوه از نظر هارمونی رنگ هاست که برای داشتن آن مبلغی در حدود ۸۰۰۰ دلار باید پرداخت کنید. عمرآن‌ها تا ۲۰ سال هم می‌رسد، اما رژیم غذایی حساسی دارند و جای آن‌ها باید بسیار بزرگ و دلباز باشد.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
زیباترین گربه خانگی در دنیا که نامش "ساوانا " و از سرزمین آفریقا است. او در حدود ۱۲۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار قیمت دارد. این گربه‌ها اگر جوان باشند بیش از حد مهربان هستند.
 
این نکته جالب خواهد بود که رفتار آن‌ها مثل سگ هاست مثلا دوست ندارند مدت طولانی تنها بمانند. بسیار باهوش و کنجکاو و پرانرژی هستند، رژیم غذایی آن‌ها مانند گربه‌های عادی است.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
" دی- برازا" یکی از گران‌ترین میمون‌های جهان هستند و اغلب به عنوان حیوان خانگی در آفریقا نگهداری می‌شوند. چهره آن‌ها بسیار عاقل به نظر می‌رسد با چشمانی براق و مهربان و ریش سفید بلند. نامشان را " Franco" ایتالیایی انتخاب کرده، کسی که آن‌ها را کشف کرده است.
 
قیمتشان از ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار است. علت گرانی این میمون‌ها نادر بودن و طول عمر ۲۲ ساله آن هاست. آن‌ها بسیار خجالتی هستند و خیلی خوب و استادانه پنهان می‌شوند برای همن آمار دقیقی از تعداد آن‌ها در دست نیست. در رژیم غذاییشان همه چیز وجود دارد از گیاهان و سبزی‌ها گرفته تا موریانه‌ها.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
یکی از محبوب‌ترین ماهی‌های جهان "آرووانای" قرمز است. این ماهی در آب‌های جنوب شرقی آسیا و اندونزی زندگی می‌کند. به دلیل رنگ قرمز براق وسلطنتی‌ای که دارند بسیار معروف و کمیاب هستند. قیم هر ماهی در حدود ۳۰۰۰ دلار است، اما گاهی برخی از نژاد‌های این ماهی تا ۵۰۰۰۰ دلار هم به فروش می‌رسد.
 
خرید فروش آن‌ها در آمریکا ممنوع است، اما در بازار‌های سیاه نیویورک و لس آنجلس می‌توانید پیدا کنید. این ماهی تنها می‌تواند در آب‌های آسیا رشد و نمو کند. "آلن تئو" کارآفرین مالزیایی که "آرووانا" پرورش می‌دهد ادعا می‌کند یک از آن‌ها را به مبلغ ۳۰۰ هزار دلار به یک چینی فروخته است.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"کاپی بارا"‌ها در واقع همستر‌های بزرگی هستند که در مناطق حفاظت شده ایالات متحده آمریکا می‌توان آن‌ها را دید. بین ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار قینت دارند واگر بخواهیم خارج از آمریکا آن‌ها را بخریم باید ۸۰۰۰ دلار بپردازیم. این جوندگان به احتی رام می‌شوند.
 
آن‌ها حیوانات نیمه آبزی هستند، بنابراین برای نگهداریشان نیاز به استخر و یا فضای آبی داریم. "کاپی بارا"‌ها گله‌ای زندگی می‌کنند و به شدت اجتماعی هستند. باید حتما جفت باشند، چون ممکن از در اثر اضطراب جدایی بمیرند. بسیار باهوش و صبور و سرسخت هستند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی

"والاروس" با چشمانی پراز احساسات و گوش‌های دراز و پا‌های جهنده گونه‌ای از کانگورو‌ها هستند که در استرالیا دیده می‌شوند. این حیوان در حدود ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد.
 
آن‌ها می‌توانند ۲۰ سال عمر کنند و حیوانات خانگی منحصر به فردی هستند. باهوش هستند و دستورات ساده را یاد می‌گیرند. خیلی زود با انسان‌ها دوست می‌شوند. هزینه نگهداری از آن‌ها در ماه چیزی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار است.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
نگهداری از سگ –گرگ‌ها در چند ایالت قانونی است و آن‌ها می‌توانند همراهان خوبی باشند. به دلیل نژاد ترکیبیشان از سگ‌ها بسیار تیزتر و باهوش‌تر و دقیق‌تر هستند. سگ‌ها شما را بی قید و شرط دوست دارند، اما سگ- گرگ‌ها برای شان مهم است که "چه چیزی برای آن‌ها دارید".
 
آن‌ها بسیار وفادار هستند، اما گاهی شما را امتحان می‌کنند که چگونه صاحب و رهبری هستید. (مسوئلیت پذیری در قبال آن‌ها دارید یا نه؟) قیمت این حیوانات بستگی به این دارد که چقدر نژاد گرگ غالب است؟ اما در حدود ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار معامله می‌شوند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"کینکاجو" موجودی بامزه، کوچک، عجیب و غریب که در آمریکای مرکزی زندگی می‌کند. با نام‌های دیگری مثل "شب رو" و "خرس عسل" نیز شناخته می‌شود. این موجود خزنده چشمانی بسیار درشت و جذاب دارد و به راحتی رام می‌شود.
 
عسل و میوه و حشرات کوچک غذای اوست. آن‌ها بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار قیمت دارند و این به سن و جنس و همچنین پرورش دهنده شان بستگی دارد. می‌توانند بین ۲۵ تا ۴۰ سال زندگی کنند و حدود ۱۸ پوند وزن خواهند داشت. محل زندگیشان باید قفسی بزرگ در محوطه و فضای باز باشدودر عین حال که زود با انسان دوست می‌شوند، اما به طرز وحشتناکی هم می‌توانند خشن باشند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
جوجه تیغی‌ها از زیباترین و گران قیمت‌ترین حیوانات هستند. به طور متوسط بین ۱۷۵ تا ۳۷۵ دلار قیمت دارند و باید در قفس‌هایی با ایمنی بالا نگهداری شوند. آن‌ها کوهنوردان بسیار فرزی هستند و می‌توانند به راحتی غذای گربه‌ها و میوه‌ها را بخورند. این حیوان را با خارپشت کوهی اشتباه نگیرید. (خارپشت‌های کوهی تیغ‌های خود را پرتاب می‌کنند، اما این جوجه تیغی این کار را انجام نمی‌دهد.)
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
با هزینه‌ای بالغ بر بر ۱۵۰۰۰ دلار شما می‌توانید صاحب این پرنده زیبا و بزرگ شوید. "هیاکینت ماکا" که به سگ پرندگان معروف است، بلندیش به ۳ فوت می‌رسد. بال‌های آبی همراه با رگه‌های زرد و سیاه که تضاد زیبایی را به وجود آورده است. نوک‌های خوبی برای شکستن و سوراخ کردن نارگیل دارند.
 
نگهداری از آن‌ها به عنوان حیوان‌های خانگی کاری سخت است. غذای آن‌ها دو نوع آجیل خاص از یک درخت خرما است که البته آجیل برزیلی می‌تواند جانشین آن‌ها شود. فضای زیادی برای پرواز باید داشته باشند و برای سرگرمی و جویدن باید برایشان اسباب بازی گرفت، اگر این شرایط برایشان فراهم نشود شروع می‌کنند به جیغ زدن که ممکن است شما و همسایگانتان را عصبانی کند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"پایتون" یکی از گونه‌های بزرگ مار در جهان است. آن‌ها دوزیست هستند و می‌توانند از درختان به راحتی آویزان شوند. این مارمعمولا در شب فعالیت می‌کند پس به ندرت می‌توان آن‌ها را دید. نگهداری از آن‌ها به فداکاری و داشتن کیف پولی بزرگ و مدیریت بالا نیاز دارد.
 
هر کدام از پایتون‌ها ۲۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. هرچه سن این مار کمتر باشد وحشی‌تر است و به راحتی می‌تواند شما را یک طعمه ببینید. اگر درست رفتار نکنید آسیب جدی خواهید دید. هر دوهفته یکبار آن‌ها یک خرگوش می‌خورند. برای سکونت نیاز به یک محفظه بزرگ با چراغ‌هایی برای کنترل حرارت و حوضچه‌ای برای خیس شدن دارند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"مستیف " ها‌ی عظیم الجثه با مو‌های بسیار زیبا و خاص ارزشی بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار دارند. آن‌ها نه تنها از لحاظ بصری چشم نوازند بلکه خیلی ملایم و مهربانند و از صاحبان خود به خوبی مراقبت و محافظت می‌کنند.
 
وزن آن‌ها به ۱۴۰ تا ۱۷۰ پوند می‌رسد. این سگ‌ها عاشق این هستند که بیرون از منزل باشند و این یک نکته مثبت است چرا که صاحبانشان مجبور نیستند به زور آن‌ها را بیرون ببرند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
این اسب زیبا ۱۶ میلیون دلار ارزش دارد. البته که حیوان خانگی به حساب نمی‌آیند، ولی برای سرمایه گزاری بهترین گزینه‌ها هستند. مردم حاضرند برای غذای این اسب ۶۰ هزار دلار خرج کنند. هزینه غذا و آموزش و دامپزشکی و هزینه ورود به مسابقات در سال به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد، اما از طرف دیگر اگر شما برنده شوید این مبالغ دیگر به چشم نمی‌آیند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"جوزفین بیکر" خواننده و بازیگر یک چیتای خانگی داشت که حتی با او می‌خوابید، این گربه‌های وحشی بسیار چابک و سرزنده هستند. خرید و فروش آن‌ها تنها در بازار سیاه است، یک توله یوزپلنگ بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد.
 
شما به چیزی غیر از قفس برای نگه داشتن آن‌ها نیاز دارید. نگهداری این حیوان خانگی بسیار گران است و چیزی در حدود ۵۰ هزار دلار هزینه دارد. از غذا گرفته تا بیمه و مجوز و ویتامین‌ها و...
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"کاپوچین" میمون‌هایی باهوش هستند، آن‌ها در بسیاری از فیلم‌ها بازی کردند و برای نگهداری نیاز به مجوز خاصی دارند. آن‌ها ۴۰ سال زندگی می‌کنند و وزنی بیش از ۴۰ پوند دارند. آن‌ها توانایی انجام بسیاری از کار‌ها در خانه دارند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"کوکاتو" پرنده‌ای زیبا و پرطرفدار که به خاطر شکل ظاهریش معروف است. پر‌هایی سیاه با گونه‌هایی سرخ که ان را منحصر به فرد کرده است. قیمت این پرنده ۱۶۰۰۰ دلار است. آن‌ها می‌توانند با صدای بلند با صاحبش ارتباط برقرار کند این پرنده تا ۹۰ سال عمر می‌کند.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"سالوادور دالی" هنرمند اسپانیایی، این گونه مورچه خوار بزرگ را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کرد. بلندی آن به ۷ فوت و وزنش به ۱۴۰ پوند می رسد. حیوانی عجیب و غریب که قیمتش ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است.
 
آن‌ها بسیار حرف گوش هستند و نسبت به اسم صاحبشان واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها نیاز به فضای خیلی بزرگی برای حرکت نیاز دارند و می‌توانند حدود ۳۰ هزار مورچه در روز بخورند، البته شما می‌توانید سبوس گندم، میوه، سبزیجات، تخم کتان، آویشن و ... را به غذای او اضافه کنید.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
سگ چینی که یکی از زشت‌ترین سگ‌های دنیا است و همین خصوصیت باعث مشهور شدن آن شده است.
حس شنوایی بسیار قوی‌ای دارد و به سرعت حرکت می‌کند. بیشتر از ۱۰ پوند وزن ندارد و خیلی راحت رام می‌شود. بهتر است به آن اجازه داده نشود که از بلندی بپرد به خاطر اینکه احتمال شکستگی استخوان هایش (جثه ریز و ضعیفی دارد) وجود دارد.
 
تصاویر/عجیب‌ترین حیوانات خانگی
 
"شاه درختان جنگل" گرانترین گربه در جهان و قیمت آن ۱۴۰ هزار دلار است. مراقبت و نگهداری از این حیوان هزینه‌هایی زیادی دارد. تا زمانی که توله هستند به راحتی با انسان ارتباط برقرار می‌کنند و مهربان هستند. اما زمانی که بزرگ می‌شوند می‌توانند به صاحبانشان آسیب برسانند.
 
 
منبع: finance10
ترجمه: فرادید
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین