پایان دوئل کنگره و کاخ سفید

پایان دوئل کنگره و کاخ سفید

با طولانی شدن تعطیلی دولت به مدت ۵ هفته و جدی شدن آسیب‌های ناشی از آن در نهایت ترامپ موافق کرد بودجه‌ای ۳ هفته را امضای کند و مذاکرات برای بودجه دیوار مرزی ادامه یابد.
کد خبر: ۶۷۴۸۳
بازدید : ۴۴۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
پایان دوئل کنگره و کاخ سفید با سخنرانی ترامپ
 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که به علت تعطیلی دولت این کشور حاضر به برگزاری مراسم سخنرانی سالانه رئیس جمهوری این کشور نشده بود، با بازگشایی دولت از ترامپ برای ایراد سخنرانی دعوت کرد.

به گزارش تارنمای خبری هیل، نانسی پلوسی رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور دعوت کرد ۵ فوریه (۱۶ بهمن ماه) برای ارائه گزارش سالانه خود به صحن این مجلس بیاید.

موضوع سخنرانی سالانه ترامپ در این مجلس که طی آن گزارش برنامه سال آینده خود را به اعضای کنگره می‌دهد، دستاویز دو طرف در قدرتنمایی دو حزب دمکرات و جمهوریخواه شده بود.

براساس قوانین آمریکا رئیس جمهوری این کشور موظف است برنامه سالانه خود را طی گزارشی به کنگره ارائه دهد، اما براساس سنتی قدیمی این گزارش در یک سخنرانی به دعوت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می‌شود.

در حالی که بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا به دلیل امتناع ترامپ از امضای بودجه مصوب کنگره تعطیل شده بود، پلوسی این تعطیلی را بهانه‌ای برای امتناع از برگزاری سخنرانی سالانه ترامپ قرار داده بود.

در سوی دیگر، ترامپ تهدید کرده بود در صورتیکه سخنرانی او در تاریخ تعیین شده انجام نشود، این سخنرانی را از طریق دیگری برگزار می‌کند، اما بعد از این موضع عقب نشینی کرده و سخنرانی خود را به تعویق انداخت.

بن بست تصویب بودجه از دعوای ترامپ و دمکرات‌های کنگره بر سر بودجه ساخت دیواری در مرز آمریکا با مکزیک شروع شد.

ترامپ خواستار ۵.۷ میلیارد دلار بودجه برای ساخت این دیوار بود، اما دمکرات‌ها تنها با ۱.۳ میلیارد دلار موافق بودند به همین دلیل ترامپ اعلام کرد هیچ بودجه‌ای را که شامل این مبلغ نباشد، امضا نمی‌کند.

با طولانی شدن تعطیلی دولت به مدت ۵ هفته و جدی شدن آسیب‌های ناشی از آن در نهایت ترامپ موافق کرد بودجه‌ای ۳ هفته را امضای کند و مذاکرات برای بودجه دیوار مرزی ادامه یابد.

با بازگشایی بخش‌های تعطیل شده دولت فدرال در روز دوشنبه، پلوسی بالاخره ترامپ را برای برگزاری سخنرانی سالانه در مجلس نمایندگان آمریکا دعوت کرد.

ترامپ باز تهدید کرده در صورتی که خواسته اش در قانون بودجه کنگره تامین نشود، تعطیلی دیگری در راه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین