تبهکاری‌های مردی که جلوی پلیس خودکشی کرد

تبهکاری‌های مردی که جلوی پلیس خودکشی کرد

با فریاد‌های اینکه دیگر نمی‌خواهم به زندان بازگردم با تفنگی که در دست داشت، اقدام به خودکشی کرد. کارآگاهان با حضور در خانه متهم موفق به دستگیری دو همدست دیگر وی شدند و در بازرسی از خانه امین و همدستانش دستگاه ضرب سکه‌های تقلبی و تعدادی سکه طلا جعلی آماده فروش، بیسیم و کارت جعلی نهاد ریاست‌جمهوری به دست آوردند.
کد خبر: ۶۷۹۷۸
بازدید : ۳۵۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
تبهکاری‌های مردی که جلوی پلیس خودکشی کرد
 
تحقیقات درباره مجرمی که در حلقه محاصره پلیس به زندگی خود پایان داده بود، راز اعمال تبهکارانه باند‌های او را فاش کرد.

دی‌ماه سال گذشته مردی با مراجعه به پلیس بیان کرد دو مرد با نقشه‌ای قبلی و به بهانه خرید خودرو اقدام به سرقت خودروی هیوندای گران‌قیمتش کرده‌اند.

دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ دستور داد تیمی از مأموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دزدان خودروی لوکس وارد عمل شوند.

شاکی با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: قصد فروش خودروی خود را داشتم و یک آگهی در سایت دیوار منتشر کردم. افراد زیادی برای خرید یا پرسیدن قیمت خودرو با من تماس گرفتند تا اینکه مرد جوانی پس از صحبت درباره قیمت قرار ملاقاتی را برای دیدن خودروی هیوندا هماهنگ کرد.

وی افزود: مرد جوان وقتی برای دیدن خودرو به محل قرار آمد، خواست با خودرو یک دور در خیابان بزنیم تا از نظر فنی خودرو را بررسی کند. سوار بر خودرو در خیابان بودیم که ناگهان یک خودرو از پشت با اتومبیل من تصادف کرد. از خودرو پیاده شدم و به سمت عقب خودرو رفتم که ناگهان خریدار خودرو پا روی پدال گاز گذاشت و با آن فرار کرد و خودرویی که با من تصادف کرده بود نیز فرار کرد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات به محل سرقت رفتند و با بررسی دوربین مداربسته پی بردند خودروی دیگری که با خودروی مرد فروشنده تصادف کرده نیز سرقتی بوده است.

مأموران متوجه شدند اعضای یک باند با طراحی تصادف ساختگی این سرقت‌ها را به اجرا گذاشته‌اند و اقدامات فنی از سوی کارآگاهان آغاز شد. مأموران در ادامه شماره پلاک خودروی سرقتی را در سیستم سراسری پلیس ثبت کردند، اما با گذشت چند ماه هیچ اثری از خودروی سرقتی به دست نیامد تا اینکه کارآگاهان در برابر سرقت مشابه دیگری در اوایل سال جاری قرار گرفتند.

مرد جوان که خودروی تویوتا لنکروزش به شیوه تصادف ساختگی به سرقت رفته بود، به مأموران گفت: خودرو را در سایت دیوار آگهی کرده بودم که مرد جوانی قرار گذاشت تا آن را از نزدیک مشاهده کند و بعد از حضور در محل تصمیم گرفته شد با خودرو در خیابان چرخی بزنیم. در مسیر بودیم که ناگهان خودرویی از عقب با من تصادف کرد و به محض اینکه از خودرو پیاده شدم، خریدار پشت فرمان نشست و با سرعت فرار کرد.

کارآگاهان در اقدامات بعدی آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش‌ِروی طعمه‌های دزدان قرار دادند و خیلی زود یکی از دزدان حرفه‌ای که امین نام دارد، شناسایی شد.

تیم پلیسی در این شاخه از تحقیقات پی بردند دزدان پس از سرقت خودرو اقدام به دزدیدن پلاک‌های ماشین‌های دیگر کرده و آن روی خودرو‌های سرقتی نصب می‌کنند.

کارآگاهان تجسس‌های پلیسی را برای دستگیری امین آغاز کردند و این در حالی بود که این سارق حرفه‌ای در چند مرحله دیگر سرقت‌های مشابه دیگری را به اجرا گذاشته بود تا اینکه اوایل بهمن سال جاری مخفیگاه امین در جنوب تهران شناسایی شد و با توجه به اینکه این سارق مسلح بود، مخفیگاه وی تحت نظر قرار گرفت.

مأموران وقتی برای دستگیری امین وارد عمل شدند، این سارق اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کرد و وقتی حلقه محاصره را تنگ دید، با فریاد‌های اینکه دیگر نمی‌خواهم به زندان بازگردم با تفنگی که در دست داشت، اقدام به خودکشی کرد. کارآگاهان با حضور در خانه متهم موفق به دستگیری دو همدست دیگر وی شدند و در بازرسی از خانه امین و همدستانش دستگاه ضرب سکه‌های تقلبی و تعدادی سکه طلا جعلی آماده فروش، بیسیم و کارت جعلی نهاد ریاست‌جمهوری به دست آوردند.

رضا و قادر در بازجویی‌های ابتدایی دو همدست دیگر خود را به‌نام‌های سحر و امیر که در کار فروش سکه‌های تقلبی بودند، معرفی کردند و مأموران در عملیات دیگری سحر و امیر را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سحر در اعترافاتش گفت: من از قدیم با امین دوست بودم و سکه‌های تقلبی را به فروش می‌رساندم و امین در سرقت‌های خودرو از دوستان دیگرش کمک می‌گرفت.

امیر نیز در اعترافاتش به سرقت خودرو‌ها با همدستی امین اعتراف کرد و گفت: امین برای هر سرقت از یکی از دوستانمان کمک می‌گرفت و در قبال هر سرقت پول کمی به ما می‌داد و از خودرو‌های سرقتی در کار فروش سکه‌های تقلبی و خوش‌گذرانی استفاده می‌کرد و فقط یک خودروی بی‌ام‌و را اوراق کرده است.

کارآگاهان شاخه دیگری از تجسس‌ها با اطلاعات به‌دست‌آمده چهار همدست دیگر امین را که در زمینه فروش و سرقت خودرو‌ها نقش داشتند، دستگیر کردند.

سرهنگ مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، با تأیید این خبر گفت: با توجه به گسترده‌بودن این سرقت‌ها و فروش سکه‌های تقلبی، مقام قضائی دستور چاپ عکس امین، سحر، قادر و رضا را صادر کرد تا کسانی که در دام دزدی‌ها و خرید سکه‌های تقلبی این متهمان گرفتار شده‌اند، به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه