بخشش کارگر اخراجی در یکقدمی طناب دار

بخشش کارگر اخراجی در یکقدمی طناب دار

«مجید» در حالی که یک قدم تا چوبه دار فاصله داشت با تلاش خانواده‌اش و پرداخت ۲۳۰ میلیون تومان دیه رضایت خانواده مقتول را گرفت و از مرگ گریخت. متهم صبح دیروز برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به شعبه دوم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی زالی منتقل شد.
کد خبر: ۶۸۰۵۶
بازدید : ۳۱۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
کارگر اخراجی که در جریان سرقت از گاوصندوق کارخانه، نگهبان را به قتل رسانده بود در یکقدمی اعدام با رضایت خانواده مقتول و پرداخت دیه بخشیده شد.
 
سال ۹۲ گزارش این جنایت که در یکی از کارخانه‌های تولید پوشاک شهرری به پلیس اعلام شد. براساس اسناد پرونده، دو سارق که پس از دزدیدن گاوصندوق با نگهبان روبه‌رو شده بودند، در درگیری خونین، او را زیر مشت و لگد به قتل رسانده و متواری شده بودند. با آغاز تحقیقات و بررسی دوربین‌های مداربسته یکی از عاملان این جنایت که کارگر اخراجی کارخانه به‌نام «مجید» بود، شناسایی و دستگیر شد و به سرقت و قتل با همدستی دوستش «یونس» اعتراف کرد.
 
با دستگیری متهمان این پرونده و تکمیل تحقیقات، محاکمه آن‌ها در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. به این ترتیب «مجید» متهم اصلی پرونده به اتهام قتل عمد به قصاص و به جرم سرقت به ۱۰ سال حبس و «یونس» به اتهام معاونت در قتل و سرقت به ۱۵ سال زندان محکوم شدند.

با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور، «مجید» در حالی که یک قدم تا چوبه دار فاصله داشت با تلاش خانواده‌اش و پرداخت ۲۳۰ میلیون تومان دیه رضایت خانواده مقتول را گرفت و از مرگ گریخت. متهم صبح دیروز برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به شعبه دوم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی زالی منتقل شد.

در این جلسه متهم در تشریح موضوع به قضات گفت: پس از اخراج از کارخانه از نظر مالی مشکلات زیادی پیدا کردم. از طرفی، چون تمام مسیر‌های ورودی به کارخانه را بلد بودم با دوستم نقشه سرقت از گاوصندوق را کشیدیم. همه چیز خوب پیش رفت، اما تنها ۵۰ هزار تومان در گاوصندوق بود که با برداشتن آن قصد فرار داشتیم که نگهبان سد راه‌مان شد. ما خواستیم فرار کنیم، اما او مقاومت کرد و ما هم او را کتک زدیم. ما فقط می‌خواستیم فرار کنیم، اما آنقدر ترسیده بودیم که این اتفاق افتاد. حالا هم بشدت پشیمانم و از خانواده مقتول طلب بخشش دارم. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا مجازات متهم را از جنبه عمومی صادر کنند.
 
منبع: ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین