آتش سوزی مهیب در بنگلادش

آتش سوزی مهیب در بنگلادش

به گفته مقام‌ها آتش به سرعت به خانه‌های مجاور سرایت کرده است. مقام‌های امدادی با فراررسیدن صبح پنجشنبه در داکا موفق به مهار آتش شده‌اند.
کد خبر: ۶۸۱۸۷
بازدید : ۷۷۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
آتش‌سوزی در محله تاریخی و بسیار متراکم داکا، پایتخت بنگلادش ده‌ها خانه را طعمه حریق کرده و تاکنون دست کم جان صد نفر را گرفته است.
 
آتش‌سوزی چهارشنبه شب (۲۰ فوریه) از یک ساختمان چند طبقه آغاز شد؛ جایی که گفته شده یکی از طبقاتش انبار مواد شیمیایی قابل احتراق بوده است. به گفته مقام‌ها آتش به سرعت به خانه‌های مجاور سرایت کرده است. مقام‌های امدادی با فراررسیدن صبح پنجشنبه در داکا موفق به مهار آتش شده‌اند.

علی احمد، رئیس سازمان آتش‌نشانی بنگلادش گفته احتمالا آتش ابتدا از یک کپسول گاز شروع و به سرعت تسری یافته است. چند مقام محلی هم به رسانه‌های بنگلادش گفته‌اند طبقه اول این ساختمان تجاری است و از آن برای انبار کردن پلاستیک، لوازم آرایش و عطر و اودکلن استفاده می‌شود.

همزمان چندین خانواده در طبقات بالای این ساختمان زندگی می‌کردند. محله چاوک‌بازار در ناحیه تاریخی داکا چند صد سال قدمت دارد. به همین دلیل میزبان خیابان‌های باریک با خانه‌های تو در تویی است که با هم فقط چند سانتیمتر فاصله دارند.
 
منبع: سی ان ان
بی بی سی
indianexpress
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه