روبات راهبه هم به بازار آمد!

روبات راهبه هم به بازار آمد!

وبات هوشمند می‌تواند الهام بخش ماهیت زیبای بودیسم بوده و تعالیم مرتبط با این دین آسمانی را ساده‌تر و سهل‌تر به مشتاقان و گردشگران بیاموزد.
کد خبر: ۶۸۳۳۶
بازدید : ۷۶۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
روبات راهبه هم به بازار آمد!
 
روبات راهبه Mindar در یکی از مشهورترین معابد بودایی شهر کیوتو ژاپن مستقر شد. این روبات با قدی برابر ۱۹۵ سانتیمتر تعالیم بودایی را به بازدیدکنندگان آموزش داده و پاسخ سؤالات آن‌ها را می‌دهد.

اوایل هفته جاری این روبات هوشمند که با الهام از مدل Kannon Bodhisattva طراحی و تولید شده است در حضور جمعی از اصحاب رسانه واقع در معبد «کودیجی» کیوتو رونمایی شد. این روبات با قدی برابر ۱۹۵ سانتی متر و وزنی حدود ۶۰ کیلوگرم توسط کمپانی ژاپنی A-Lab Co ساخته شده است.

بدن این روبات از آلومینیوم و صورت و دست وی نیز از سیلیکون ساخته شده است. Mindar در هنگام رونمایی در اتاقی ایستاده و تعالیم بودا را با صراحت آموزش داد. در هنگام سخنرانی وی موسیقی فوق‌العاده دلنشینی پخش شده و زیرنویس کلام وی به زبان‌های انگلیسی و چینی بر سطح دیوار به نمایش درآمد.

«تنشو گوتو» استاد ارشد معبد کودیجی در یک کنفرانس خبری گفت: مردم با تصویر، کلام را بهتر درک می‌کنند. این روبات هوشمند می‌تواند الهام بخش ماهیت زیبای بودیسم بوده و تعالیم مرتبط با این دین آسمانی را ساده‌تر و سهل‌تر به مشتاقان و گردشگران بیاموزد.
 
این روبات قرار است از ۸ مارس تا ۶ مه ۲۰۱۹ به نمایش عموم درآمده و آموزش تعالیم بودیسم را به طور رسمی آغاز کند.

روبات Mindar اولین روبات طراحی شده برای آموزش تعالیم بودیسم بشمار نمی‌رود چرا که یک سال پیش یک کمپانی چینی از روبات راهبی با نام «ژیانر» رونمایی کرد. این روبات شبیه یک راهب کارتونی با سری تراشیده و لباسی زرد رنگ طراحی شده و یک صفحه نمایش لمسی در دست دارد.
 
این سیستم هوشمند قادر به پاسخگویی ۲۰ سؤال ساده در خصوص بودیسم و زندگی روزمره بوده و پاسخ تمامی سؤالات در صفحه لمسی به نمایش در می‌آید.
 
منبع: ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه