سایت ثبت گوشی‌های وارداتی بسته شد

سایت ثبت گوشی‌های وارداتی بسته شد

این سامانه همچنان برای مسافران واقعی یعنی کسانی که ورود و خروج به کشور داشته‌اند باز است وتنها افراد غیر مسافر که با استفاده از گذر نامه یا مسافران اقدام به وارد کردن گوشی می‌کردند، دیگر امکان انجام چنین فعالیتی را نخواهند داشت.
کد خبر: ۶۸۴۰۰
بازدید : ۱۰۲۷۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
سایت ثبت گوشی‌های وارداتی بسته شد
 
سایت ثبت گوشی مسافری روی غیرمسافران بسته شد تا سرانجام یکی از ضعف‌های مهم طرح رجیستری تلفن همراه که زمینه انجام تخلفات گسترده را از طریق گذرنامه ومسافرو دور زدن طرح رجیستری برای غیر مسافران وافراد سودجو فراهم می‌کرد، برطرف شود.

به گفته رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی سایت ثبت گوشی مسافری از سه شنبه شب گذشته روی غیر مسافران بسته شده است و با اتصال سامانه ناجا و گمرک به یکدیگر، افرادی که ورود و خروج نداشته‌اند نمی‌توانند گوشی ثبت کنند.
 
مهدی محبی در گفت: وگو با خراسان همچنین افزود: این سامانه همچنان برای مسافران واقعی یعنی کسانی که ورود و خروج به کشور داشته‌اند باز است وتنها افراد غیر مسافر که با استفاده از گذر نامه یا مسافران اقدام به وارد کردن گوشی می‌کردند، دیگر امکان انجام چنین فعالیتی را نخواهند داشت.

ایجاد اختلال در بازار عرضه گوشی
مسدود شدن سایت ثبت گوشی مسافری روی غیرمسافران، باعث اختلال در عرضه گوشی در بازار از سوی برخی فروشندگان شده است. محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی در این باره می‌گوید: برخی فروشندگان که برای بازار شب عید از طریق مسافری اقدام به واردات تلفن همراه کرده بودند با بسته شدن سایت دیگر امکان ثبت این گوشی‌ها را ندارند وهمین مسئله باعث غیر فعال شدن گوشی‌های وارداتی ودر نهایت متضرر شدن این دسته از فروشندگان خواهد شد.


مکاتبه باستادمبارزه با قاچاق کالا برای بازگشایی سایت تا شب عید
محبی با اشاره به تلاش برای حل مشکل این دسته از فروشندگان وتامین کالای مورد نیاز خریداران در شب عید می‌گوید:در حال مکاتبه با ستادمبارزه با قاچاق کالا هستیم که در صورت امکان این سایت برای مدتی بازگشایی شود تا فروشندگانی که برای تامین نیاز بازار اقدام به واردات گوشی کرده اند با مشکل مواجه نشوند وبتوانند کالای خود را عرضه کنند.
 
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی همچنین گفت:البته در پیگیری از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آن‌ها می‌گویند که فعلا سایت بسته است و مشخص نیست در بازار شب عید سایت دوباره (برای گوشی‌های غیرمسافری) باز شود یا خیر.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه