تجربه جدید مهرواه شریفی‌نیا

تجربه جدید مهرواه شریفی‌نیا

آخرین حضور تلویزیونی شریفی‌نیا به سریال کیمیا مربوط می‌شود که از ۴ مهر ۱۳۹۴ در شبکه دو سیما به روی آنتن رفت. پخش این سریال تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ادامه داشت.
کد خبر: ۶۸۵۹۵
بازدید : ۷۷۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
در تجربه جدید خانم شریفی‌نیا چه می‌گذرد؟
 
سجاد ایمانی|مدتی بود که خانواده شریفی‌نیا را مِنهای «مهراوه» در تلویزیون می‌دیدیم. اینجور وقت‌ها شایعاتی پخش می‌شود و برخی می‌گویند «فلانی ممنوع‌الفعالیت شده». یک‌سری هم همیشه هستند که می‌گویند «فلانی دیگر به تلویزیون نمی‌آید».
 
مهراوه شریفی‌نیا، اما با اظهارنظری که داشت، این شایعات را از میدان به در کرد و از حضور دوباره‌اش در تلویزیون گفت. ماجرا از این قرار است که این بازیگر پس از سه‌سال می‌خواهد در سریال نوروزی «بر سر دو راهی» حضور پیدا کند.

به خاطر «عنقا»
شریفی‌نیا بازگشت خود به تلویزیون را به یک نام وصل کرده: حامد عنقا. او پیش از این دو تجربه همکاری با عنقا داشته: یکی «قلب یخی»، نخستین سریال رسانه تصویری و دیگری سریال اینترنتی «پیکسل» که هنوز نمایش داده نشده. شریفی‌نیا در مدت سه‌سال دوری از تلویزیون هر کاری که پیشنهاد شده را نپذیرفته. او به قول خودش خواسته مقداری از تلویزیون فاصله بگیرد.
 
در این مدت سه چهار فیلم سینمایی و یک تئاتر کار کرده: «کمی به احیای خودم پرداختم؛ کلاس رفتم، کتاب خواندم و فیلم دیدم، اما کار با حامد عنقا همیشه جذاب و لذت‌بخش است. شاید اگر فرد دیگری پیشنهاد همکاری می‌داد، ترجیح می‌دادم دوری‌ام از تلویزیون ادامه پیدا کند، اما قلم آقای عنقا برای من دوست‌داشتنی است و به او اعتماد دارم.» شریفی‌نیا گفته: «واردکردن فضای نوستالژیک به سریالی در دهه ۹۰ اتفاق جذابی است و امیدوارم روز‌های عید مهمان خوبی برای لحظات شاد و تعطیل مردم باشیم.»

«کیمیا» ی سال ٩٤
آخرین حضور تلویزیونی شریفی‌نیا به سریال کیمیا مربوط می‌شود که از ۴ مهر ۱۳۹۴ در شبکه دو سیما به روی آنتن رفت. پخش این سریال تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ادامه داشت. این مجموعه تلویزیونی که براساس فیلمنامه‌ای از مسعود بهبهانی‌نیا ساخته شد، با محوریت زندگی بانوی جوانی به نام «کیمیا پارسا» در سه مقطع زمانی روایت می‌شود. این سریال با حاشیه‌های مختلفی روبه‌رو بود.
 
یکی از آن‌ها گریم مهراوه شریفی‌نیا در دوره کهنسالی بود که تنها با اضافه کردن یک عینک هیچ‌گونه فرقی با دوره جوانی نداشت. با این حال خودِ مهراوه نقش «کیمیا» را دوست داشت: «من کیمیا را خیلی دوست داشتم. قصه خوبی داشت. کاراکتر کیمیا را تحسین می‌کنم، چون انسان بود. من اشتباهات او را از کار‌های خوبش بیشتر دوست دارم. او پای اشتباهاتش می‌ایستد و تاوان می‌دهد. او آدم است. من مجبور شدم بخش‌هایی را در خودم زنده کنم که شاید مدت‌ها بود فراموشش کرده بودم.»

درباره «بر سر دوراهی»
سریال بر سر دوراهی حاصل همکاری دونفره حامد عنقا و بهرنگ توفیقی است که به‌عنوان سریال نوروزی از شبکه ٢ پخش می‌شود. در این سریال در کنار شریفی‌نیا و حمید گودرزی، بازیگرانی مثل اسماعیل پوررضا، میترا حجار، مجید مشیری، بهنوش بختیاری، عنایت بخشی و ... بازی می‌کنند.
 
حامد عنقا، نویسنده و تهیه‌کننده این سریال است. او درباره شکل‌گیری این کار گفته: «ساخت بر سر دوراهی در برنامه ما نبود و خیلی چراغ خاموش با بهرنگ توفیقی داشتیم پیش‌تولید یک کار دیگر را انجام می‌دادیم که بسیار پروژه سنگینی است و تقریبا سال ٩٨ به‌طور کامل ما را درگیر خود می‌کند.
 
در این میان اتفاقاتی در شبکه افتاد و آقای جعفری جلوه از ما خواستند این سریال را برای عید شروع کنیم و ما خیلی سریع وارد عمل شدیم. «بر سر دو راهی» درواقع داستان عاشقانه پرفرازونشیب پسری است که به واسطه عوض شدن دنیایش و تغییر مسائل مالی، همه چیزش تغییر می‌کند.
 
این سریال پر قصه است و تقریبا از بالاترین تا پایین‌ترین طبقات اجتماعی را دربر‌می‌گیرد.» عنقا در مورد فیلمنامه این سریال گفته: قصه از قبل وجود داشت و ما پیش از شروع کار دیدیم این قصه آن کار موفقی که من و بهنام بخواهیم پایش بایستیم، نیست و بعد از گذشت یک هفته، ١٠ روز از پیش‌تولید قصه را کنار گذاشتیم که اگر یادتان باشد ساده‌دلان نام داشت. من قصه جدیدی را طراحی کردم و نوشتم که نتیجه‌اش بر سر دوراهی شد.
 
جنس این کار با آثار سال‌های اخیر من متفاوت است و کمی به فضای فیلم انتخاب که سال‌ها پیش نوشته‌ام، نزدیک می‌شود. البته ابدا کمدی و خنده‌دار نیست، یک اثر جدی و عاشقانه است که تلخی آن زیاد نیست و سعی کردیم فضای بانشاطی داشته باشد. البته یکی دو سریال کمدی میان سریال‌های نوروزی وجود دارد و از این نظر سبد محتوایی تلویزیون برای مردم پر است.
 
روزنامه شهروند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه