جدال بر سر بهترین اکران نوروزی

جدال بر سر بهترین اکران نوروزی

منصور سهراب‌پور، تهیه‌کننده فیلم درخونگاه نفر بعدی بود که از قرار نگرفتن فیلمش در لیست اکران نوروزی گلایه داشت: «سر ما را گرم کردند تا خودشان تصمیم‌گیری کنند که چه ترکیب دلخواهی را انتخاب کنند.
کد خبر: ۶۸۸۵۳
بازدید : ۱۳۲۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
ظرفیت هزارپا را هم می‌شکنیم
 
بالاخره لیست فیلم‌های اکران نوروزی مشخص شد و حالا هم آن‌هایی که به اکران نوروزی رسیده‌اند و هم آن‌هایی که جا مانده‌اند، حرف و حدیث و گلایه‌هایی دارند. حامد محمدی، کارگردان فیلم چهار انگشت در گفتگو با برنامه رادیویی سینمامعیار از چالش‌های پیش‌رویش برای ساختن این فیلم صحبت کرد و البته امیدوار است که با وجود سختی‌ها اکران خالی از حاشیه داشته باشد: «بیش از ٦ ماه صدور پروانه ساخت آن طول کشید، همچنین گرفتن پروانه نمایش آن هم با گرفتاری‌های زیادی همراه بود که امیدوارم اکران سلامتی به دور از هر حاشیه مضر برای فیلم باشیم.»
 
زندانی‌ها فیلم دیگری است که حالا در میان گزینه‌های اکران است. مسعود ده‌نمکی هم که دیگر قصد رکورد زدن ندارد، این موضوع را پیش کشید که حاضر نیست به هر قیمتی تماشاگر را بخنداند: «فروش برایم مهم است، اما قرار نیست با خودم رقابت کنم و رکورد‌ها را با سه‌گانه اخراجی‌ها زده‌ام و دیگر دنبال رکورد زدن نیستم.
 
از پشت‌پرده خبر ندارم، اما حوزه هنری متقاضی نمایش «زندانی‌ها» بود و ما هم از ابتدا به این شرط فیلم را به آن‌ها دادیم که حتما در نوروز اکران شود.» «تگزاس٢» یکی از فیلم‌هایی بود که از این لیست جا ماند، در حالی که مسعود اطیابی که کارگردانی این فیلم را برعهده داشت، معتقد است فیلمش بهترین گزینه برای اکران نوروز بوده است: «تغییر سرگروه‌های سینمایی و دخالت‌های ارشاد باعث کنار رفتن «تگزاس٢» شد.
 
با یکی از سرگروه‌ها توافق کرده بودیم، اما از ارشاد با آن سرگروه تماس گرفتند و گفتند که با ما قرارداد نبندند. برای آقایان روابط شان مهم‌تر از سلیقه و خواست مردم است» منصور سهراب‌پور، تهیه‌کننده فیلم درخونگاه نفر بعدی بود که از قرار نگرفتن فیلمش در لیست اکران نوروزی گلایه داشت: «سر ما را گرم کردند تا خودشان تصمیم‌گیری کنند که چه ترکیب دلخواهی را انتخاب کنند.
 
دنبال مذاکره با سینما ایران بودم که گفتند سینما ایران دیگر سرگروه نیست و دنبالش نرو! اما بعدا دیدیم فیلمی با سینما ایران قرارداد اکران بسته است! با فعالیت بخش خصوصی صددرصد مخالفند و می‌خواهند حذف‌مان کنند.» سیدجمال ساداتیان هم درباره متری شیش و نیم که در نوروز اکران خواهد شد، به رکورد‌هایی اشاره کرد که احتمالا این فیلم آن‌ها را می‌شکند: «این فیلم به راحتی ظرفیت جذب پنج تا شش‌میلیون مخاطب را دارد. رکورد هزارپا را می‌شکنیم.» ژن خوک، متری شیش‌ونیم، غلامرضا تختی، چهار انگشت، زندانی‌ها، رحمان ١٤٠٠ و پیشونی سفید فیلم‌هایی هستند که در نوروز امسال برای شکستن رکورد‌ها در سینما‌ها با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
 
منبع: شهروند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه