ظهور یک اوبامای جوان در رویارویی با ترامپ
دیوانه‌ای که دست‌هایش را تکان می‌دهد

ظهور یک اوبامای جوان در رویارویی با ترامپ

عملکرد او به‌عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی ‏چند دهه اخیر بی‌سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی ‏برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری‌سال ۲۰۲۰ خواندند. ‎ ‎
کد خبر: ۶۸۸۵۸
بازدید : ۸۷۸۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
ظهور یک اوبامای جوان در رویارویی با ترامپ
 
«‎بتو اورورک»، نماینده سابق مجلس تگزاس که نوامبر گذشته تا مرز شکست تدکروز ‏در رقابت‌های مجلس سنا پیش رفت، رسما برای حضور در انتخابات مقدماتی حزب ‏دموکرات اعلام آمادگی کرده است‎. ‎او یکی از چهره‌های نوظهور حزب دموکرات در ‏ایالت تگزاس است که بسیاری شانس فراوانی برای او قایل شده‌اند‎.
 
اورورک در ‏سخنرانی اعلام نامزدی خود گفته هر کدام از ۱۵ نامزد دموکرات که تاکنون اعلام ‏آمادگی کردند از دونالد ترامپ بهترند‎. ‎بتو اورورک که ۴۶‌سال دارد نوامبر گذشته و ‏در جریان انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در ایالت تگزاس که پایگاه قوی و ‏تاریخی جمهوری‌خواهان است برابر سناتور با سابقه تدکروز برای ورود به مجلس سنا ‏رقابت کرد و با وجود شکست توانست در جذب آرا و یکپارچه کردن دموکرات‌های ‏تگزاس بسیار موفق عمل کند.
 
عملکرد او به‌عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی ‏چند دهه اخیر بی‌سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی ‏برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری‌سال ۲۰۲۰ خواندند. ‎ ‎برخی حتی او را یک «اوبامای جدید» معرفی کردند. به همین علت هم ورود او به کارزار‌های مقدماتی ‏انتخابات‌سال آینده تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی بود.
 
ترامپ تنها ساعتی بعد از این ‏که بتو اورورک رسما اعلام کرد قصد حضور در رقابت‌های ریاست‌جمهوری‌سال آینده ‏را دارد در پاسخ به خبرنگاری که نظرش را پرسید، گفت: «دیدمش. (هنگام حرف زدن) ‏دست‌هایش را خیلی تکان می‌دهد. به خودم گفتم این دیوانه است یا این‌که ‏همین‌طوری حرف می‌زند‎!»
 
منبع: روزنامه شهروند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه