ریز تا درشت سکونت در جنت آباد

ریز تا درشت سکونت در جنت آباد

در میان محله‌های مختلف که عمدتا جزو منطقه 5 شهرداری تهران هستند، جنت آباد به چند علت بیشتر مورد استقبال پایتخت نشینان قرار گرفت.
کد خبر: ۶۸۸۶۳
بازدید : ۱۰۴۳۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶

ریز تا درشت سکونت در جنت آباد

غرب تهران چند سالی می‌شود که روی بورس است و به قول معروف حسابی جلب توجه کرده است. احداث مرکز خرید و سینمای کوروش، مگامال، ایران‌مال، بام‌لند، سمرقند و ... همگی نشان می‌دهد تا چه اندازه این بخش مورد اهمیت واقع شده است.

در میان محله‌های مختلف که عمدتا جزو منطقه 5 شهرداری تهران هستند، جنت آباد به چند علت بیشتر مورد استقبال پایتخت نشینان قرار گرفت. دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات فرهنگی، رفاهی، تجاری از یک سو و بافت با اصالت، قدیمی و در عین حال مدرن محله از سوی دیگر از عوامل اصلی آمار بالای خرید و فروش آپارتمان در جنت آباد به شمار می‌آید.

در ادامه به بررسی جزء به جزء این عوامل خواهیم پرداخت و سپس با کمک سایت دیوار که هم‌اکنون از هر بنگاه و مشاور املاک، مرجع بهتری برای اطلاع از قیمت‌های خانه است، جدیدترین قیمت مسکن در جنت آباد را به دست خواهیم آورد.

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی

اقامت در بعضی محله‌ها را بدون وسیله نقلیه شخصی نمی‌توان تصور کرد. اما جنت آباد دقیقا نقطه مقابل این ماجرا است. اتوبوس‌های جنت آباد شمالی و جنوبی به مقصد پایانه اتوبوسرانی متروی صادقیه، تاکسی‌هایی که تا آریاشهر و مترو صادقیه می‌روند و ترمینال تاکسیرانی اتوبان همت تنها چند نمونه‌ای است که دسترسی بالای جنت آبادی‌ها به وسایل حمل و نقل عمومی را نشان می‌دهد.

در ترمینال تاکسیرانی اتوبان همت، به مقصد شهرک غرب، ضرابخانه و ... ایستگاه تاکسی وجود دارد. همچنین در داخل خیابان اصلی جنت آباد هم تاکسی‌های درون بخشی زیادی دیده می‌شود که طول و عرض خیابان را می‌پیماند. پس خیالتان بابت این موضوع راحت؛ حالا سراغ بخش بعدی یعنی خدمات رفاهی، تجاری و ... برویم.

دسترسی به امکانات تجاری، فرهنگی و رفاهی

در محله جنت آباد سه سرای محله وجود دارد یعنی در هر بخش شمالی، مرکزی و جنوبی یک سرای محله دیده می‌شود. کتابخانه، برگزاری کلاس‌های روانشناسی، زبان، سفره‌آرایی و... تنها بخشی از امکانات این سراهای محله هستند. علاوه بر این‌ها مرکز خرید طوبی، سمرقند، کوروش، همایش‌های آدینه، ایران‌پارس و سرای مهستان مهم‌ترین مراکز خرید جنت آباد محسوب می‌شوند که از میان آن‌ها سمرقند و کورش، سالن سینما هم دارند.

بوستان مهتاب، مبعث، پروانه، شبنم، ریحانه، بهاره، شاهین، فروردین، ساحل، چهارباغ و ... نیز پارک‌هایی‌اند که هم فضای سبز محله را تامین می‌کنند و هم برای خوش‌گذرانی، پیاده روی و ورزش مناسب هستند. در این بین، در جای جای جنت آباد رستوران، فست فود، مسجد و مدرسه وجود دارد تا کار برای اهالی محله آسان شود. فروش آپارتمان و خانه در جنت آباد با توجه به این امکانات بی‌شمار فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که می‌خواهند در محله‌ای همه‌چیز تمام در غرب تهران ساکن شوند. نکته مهم‌تر اینکه با بودجه‌های مختلف می‌توان در جنت آباد صاحب خانه شد؛ چگونه؟:« سایت دیوار»

جدیدترین قیمت‌های خانه در جنت آباد

در میان محله‌های غرب تهران، جنت آباد قیمت متوسطی دارد؛ نه به اندازه محله کن ارزان است و نه به اندازه مرزداران و بخش‌هایی از پونک گران. با این وجود برای کسب اطلاع از قیمت‌های اخیر خانه در این محله، توصیه می‌کنیم به سایت دیوار سری بزنید.

قیمت فروش آپارتمان در جنت آباد با کمک همین آگهی‌ها قابل حدس است. مثلا در این سایت 108 متر آپارتمان دو خوابه با 15 سال سن ساخت و دو خوابه، در مجاورت پاساژ سمرقند به قیمت یک میلیارد و 465 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ یعنی حدودا متری 13 میلیون و 500 هزار تومان. در سایت دیوار خودتان می‌توانید مشاور خودتان باشید؛ سال ساخت، میزان بودجه، تعداد اتاق و ... را تعیین کنید و آگهی‌های موجود را دست‌چین نمایید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه