۷ نشانه یک رابطه سمی

۷ نشانه یک رابطه سمی

در یک رابطه سمی طرفین مدام با هم دعوا و مجادله می‌کنند. با توجه به نتایج تحقیقات این دعوا منشأ مشخصی ندارد و غالبا در نتیجه سوء تفاهم به وجود می‌آید.
کد خبر: ۶۸۹۹۹
بازدید : ۵۲۵
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
فرادید| تقریبا هیچکس در دنیا نیست که عاشق نبوده و یا اینکه وارد رابطه‌ای عاشقانه نشده باشد. اگر این اتفاق در زندگی هر کدام از ما بیوفتد دوست داریم از تک تک ثانیه هایش لذت ببریم و در کنار دیگری شاد و خوشحال باشیم.
اما گاهی اوقات پرچم‌های قرمز یک رابطه و سمی بودن آن به وضوح دیده نمی‌شوند و شما باید با دقت به نشانه‌ها توجه کنید تا بتوانید آن‌ها را شناسایی کنید.

در این گزارش با ما همراه باشید تا ۷ نشانه اصلی یک رابطه سمی را بشناسید:
 
۱- یکی از اولین نشانه‌های یک رابطه سمی زمانی است که یکی توسط دیگری مرتب و مداوم کنترل شود و لزوما با خشونت و تهدید همراه نیست. در این شرایط شما حتی نمی‌توانید نظر خود را در مورد مسائل به راحتی ابراز کنید، زیرا از واکنش شریکتان به شدت می‌ترسید.
 
۲- کنار شریکتان احساس شادی نمی‌کنید و راحت نیستید
"سوفیا میلان" متخصص روابط زناشویی می‌گوید:" بدن انسان بسیار هوشمند است. اگر چیزی وارد آن شود که سلامتی اش را تهدید کند به هر نحوی شده تلاش می‌کند آن را دفع و به بیرون پرتاب کند. اگر عصبی هستید، استرس دارید، ریزش مو و یا نارحتی معده دارد و... همیشه به دنبال عوامل فیزیکی نباشید. گاهی باقی ماندن در یک رابطه سمی، روح و جسم شما را درگیر می‌کند. پس وقتی بیمار شدید از خودتان بپرسید رابطه ام با همسر و یا دوست و یا نامزدم چگونه است؟ اگر مشکلی وجود دارد آن را حل کنید در غیر اینصورت این رابطه به شما آسیب‌های جدی وارد می‌کند.
 
۳- همیشه در حال جنگ و جدل هستید
در یک رابطه سمی طرفین مدام با هم دعوا و مجادله می‌کنند. با توجه به نتایج تحقیقات این دعوا منشأ مشخصی ندارد و غالبا در نتیجه سوء تفاهم به وجود می‌آید.
 
۴- حس مالکیت در رابطه حرف اول را می‌زند
زمانی که یکی از طرفین می‌خواهد دیگری با دوستان و یا خانواده اش قطع رابطه کند این رابطه سمی است. دیوار کشیدن دور خود و شریک زندگی و اینکه او نباید به دیگری حتی پدر و مادرش تعلق خاطر داشته باشد بسیار دردناک است و شاید در کوتاه مدت مشکلی به وجود نیاید، ولی بعد از گذشت چند ماه و حتی چند سال غیرقابل تحمل خواهد شد.
 
۵- شریکتان مثل یک دیوار سنگی است
در یک رابطه سالم دو طرف برای موضوعات مشترک و مختلف حرفی برای گفتن دارند. اگر رابطه شما و شریکتان تنها به این خلاصه می‌شود که مثلا با هم خرید کنید و یا بیرون غذا بخورید متوجه باشید که وارد یک رابطه سمی شده اید. وقتی حرفی برای گفتن نیست پس حتما یک مشکل بزرگ وجود دارد.
 
۶-ثبات رفتاری و تناسب شخصیتی بین طرفین دیده نمی‌شود
زمانی می‌توانیم بگوییم رابطه‌ای عاشقانه و صحیح است که بین دو طرف تناسب از هر جهت وجود داشته باشد. اگر هردو درک خوبی از رفتار و علایق و توامندی‌های یکدیگر داشته باشد می‌توان مطمئن بود در ادامه مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما اینکه همیشه یکی برای ایجاد تعادل در رابطه، وزنه دیگری باشد در دراز مدت جواب نخواهد داد و این عدم توازن باعث ایجاد مشکلاتی در ادامه خواهد شد.
 
۷- احساس می‌کنید تصورتان از رابطه عاشقانه اشتباه بوده است
گاهی از همان آغاز رابطه متوجه می‌شوید مسیری که می‌روید اشتباه است و به بیراه می‌رود. اما به خود و شریکتان این فرصت را می‌دهید تا همه چیز خو ب. و مطابق میلتان پیش برود. شاید در ادامه شرایط عالی شود، اما اگر هنوز این افکار به سراغتان می‌آید که – نه این چیزی نبود که می‌خواستم- و یا اینکه – از اول اشتباه کردم- باید توجه داشته باشید که درگیر یک رابطه سمی شده اید و هر چه زودتر باید به ان سروسامان بدهید.

حرف آخر
برای اینکه در روابطی که با آدم‌ها برقرار می‌کنید موفق باشید و کمترین آسیب را ببینید (فرقی نمی‌کند رابطه عاشقانه باشد و یا دوستانه ویا حتی در محیط کار با همکارانتان باشد) افرادی که رفتار و کردارشان سمی است را از خود دور کنید. افرادی که به راحتی دیگران را قضاوت می‌کنند، متکبر و مغرور هستند، دروغ می‌گویند، بدبین و دورو و خود شیفته هستند، دمدمی مزاج و حسودند و همیشه خود را قربانی شرایط می‌دانند برای دوستی و هر نوع رابطه‌ای که فکرش را بکنید مناسب نیستند. در انتخاب دقت کنید.
 
منبع: reader's digest
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه