قیمت املاک مسکونی کلنگی

قیمت املاک مسکونی کلنگی

در شرایط فعلی بخش قابل توجهی از مالکان این گروه از املاک به دلیل وجود انتظارات تورمی از یکسو و نامشخص بودن چشم‌انداز بازار‌های اقتصادی از جمله بازار ملک، به‌صورت موقت عرضه واحد‌های مسکونی کلنگی خود را به بازار مشارکت در ساخت یا فروش مسکن محدود کرد‌ه‌اند.
کد خبر: ۷۰۱۳۵
بازدید : ۸۴۰۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
سازنده‌های واحد‌های مسکونی در مناطق مختلف شهر تهران در حالی از کاهش میزان عرضه واحد‌های مسکونی کلنگی به بازار ساخت و ساز خبر می‌دهند که تحقیقات میدانی نشان می‌دهد هم‌اکنون بنا به دو علت عمده عرضه این املاک به سازنده‌ها کمتر از میزان مورد انتظار است.

در شرایط فعلی بخش قابل توجهی از مالکان این گروه از املاک به دلیل وجود انتظارات تورمی از یکسو و نامشخص بودن چشم‌انداز بازار‌های اقتصادی از جمله بازار ملک، به‌صورت موقت عرضه واحد‌های مسکونی کلنگی خود را به بازار مشارکت در ساخت یا فروش مسکن محدود کرد‌ه‌اند و در انتظار ایجاد شرایطی هستند که بتوانند با اطمینان بیشتری نسبت به فروش ملک خود یا مشارکت با سازندگان برای ساخت واحد‌های جدید تصمیم‌گیری کنند.
 
این در حالی است که عمده نگرانی این دسته از مالکان آن است که پس از فروش ملک خود و عرضه آن به بازار مسکن، شرایط تورمی منجر به افزایش قیمت ملک شده و آن‌ها از بابت تعجیل در فروش، متحمل ضرر و زیان شوند؛ از سوی دیگر همین انتظارات تورمی موجب ایجاد توقع افزایش سهم مالکان زمین و املاک کلنگی از فرآیند مشارکت در ساخت شده است.
 
برخی از مالکان املاک کلنگی حتی در شرایط فعلی توقع دارند سهم آن‌ها در فرآیند مشارکت در ساخت بیش از میزان فعلی باشد؛ با این حال سازنده‌ها نیز به دلیل افزایش قابل توجه هزینه ساخت و تامین مصالح، با افزایش سهم مالکان از فرآیند مشارکت موافقت نمی‌کنند و همین تعارض منجر به کاهش تعداد ساخت و ساز‌های مشارکتی شده است.
 
با این حال، طی هفته گذشته نمونه‌های متنوعی از املاک کلنگی قابل ساخت در مناطق مختلف شهر تهران به بازار مسکن عرضه شد که نمونه‌هایی از این فایل‌های پیشنهادی در جدول زیر آمده است. برخی از این املاک به دلیل برخورداری از کاربری ترکیبی (مسکونی، تجاری) با قیمتی بالاتر از املاک مشابه که صرفا کاربری مسکونی دارند به سازندگان معرفی شده‌اند:
 
وضعیت معاملات املاک کلنگی
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین