پارک ملی دیلیجان ارمنستان یا بهشتی بر روی زمین

پارک ملی دیلیجان ارمنستان یا بهشتی بر روی زمین

پارک دیلیجان ارمنستان یکی از چهار پارک ملی این کشور به حساب می آید و شما با سفر به این پارک هم دیدنی های زیادی را مشاهده می کنید و هم تفریحات و سرگرمی های جذابی انتظار شما را می کشد.
کد خبر: ۷۱۴۴۱
بازدید : ۹۳۲۹
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

کشور ارمنستان از نظر مساحت نسبت به کشورمان کوچکتر است اما همین کشور دارای طبیعت بسیار زیبایی است. ارمنستان در همسایگی ایران می باشد که به دلیل هزینه های ارزان سفر و دسترسی آسان به این کشور مورد توجه هموطنان ما قرار گرفته است. بعضی افراد یک سفر از پیش تایین شده ای را به ایروان پایتخت ارمنستان برنامه ریزی می کنند و پس از مدت کوتاهی اقامت در این شهر باز میگردند ولی از نقاط دیدنی ارمنستان بی اطلاع می مانند.

این در حالی است که ارمنستان دارای سرزمین های بکر و زیبایی می باشد که ارزش مسافرت به آنجا را دارد. پارک ملی دیلیجان یکی از این مکان های دیدنی می باشد که در این مقاله درباره آن صحبت می کنیم.

این پارک در تور ارمنستان با طبیعت شگفت آورش روی دیگر ارمنستان را در برابر شما قرار می دهد و شما را به دنیایی دیگر رهنمون می کند. مردم این منطقه اینجا را سوئیس ارمنستان می نامند که به نظر من کم لطفی در حق این مکان زیبا است. دشت های پرگل رودخانه های فصلی، جنگلهای انبوه و طبیعت در مه تنها بخشی از زیبایی های پارک ملی دیلیجان است.

تنوع و طبیعت گونه های گیاهی و جانوری در این پارک بسیار منحصر به فرد می باشد. پارک دیلیجان ارمنستان یکی از چهار پارک ملی این کشور به حساب می آید و شما با سفر به این پارک هم دیدنی های زیادی را مشاهده می کنید و هم تفریحات و سرگرمی های جذابی انتظار شما را می کشد.

در اینجا بهتر است کمی بیشتر با پارک ملی دیلیجان آشنا شویم. این پارک گسترده و دست نخورده که در شمال شرقی ارمنستان جای گرفته است، یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مناظر طبیعی این سرزمین به حساب می آید. وسعت این پارک بیست و چهار هزار هکتار است و از انواع جنگل های راش و بلوط تشکیل شده استکه تحت محافظت جنگلبانی ارمنستان قرار دارد. البته که تنوع زیستی و گیاهی پارک دیلیجان بسیار زیاد است و درختان دیگری مانند سرخدار، کاج ممرز، سرخ چوب و درختان دیگر از جمله آن هست.

اگر پارک جنگلی دیلیجان را برای گردش انتخاب می نمایید، حتما باید وسایل کوهنوردی را به همراه داشته باشید.زیرا که به آنها احتیاج پیدا می کنید چون در بخشی از این پارک زیبا، دریاچه های کوهستانی با آب بسیار شفاف و زلال قرار دارند.

به گزارش سفر باتو ، پارک ملی دیلیجان ارمنستان نه تنها منطقه ای زیبا برای طبیعت گردی استبلکه مکان های تاریخی بسیاری هم دارا می باشد. مانند صومعه ها و کلیسا های تاریخی. همچنین در این پارک دره ها و تنگه های زیبایی هم وجود دارد و طبیعت دیدنی دیگری مانند رود خانه ها، مناظر متنوع، چمنزارهای کوهستانی و زمین های کوچک کشاورزی. اکنون به چند مکان دیدنی پارک ملی دیلیجان می پردازیم:

دریاچه پارز

این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های جهان است. دریاچه پارز بر اثر تغییرات جغرافیایی مثل زلزله های بزرگ یا رانش زمین یا آب شدن برف ها به وجود آمده است. گستردگی این دریاچه سه هکتار است. بر روی این دریاچه می توانید زیپ لاین سواری کنید.

زیپ لاین به این صورت است که یک کابل فولادی از یک کوه به کوه دیگر وصل می کنند و فرد با استفاده از قرقره هایی از این کابل آویزان می شود و با کمک گرانش زمین به آنسوی دریاچه می روند. از مسان مطالب پیشین سایت: سرگذشت عجیب مسافران یک تور ارمنستان

صومعه هاگارتسین

به طرف شمال پارک ملی که می روید در دل جنگل های انبوه درست شبیه فیلم های علمی تخیلی با صومعه ای تاریخی و وهم انگیز روبرو می شوید این صومعه در پانزده کیلومتری از شهر دیلیجان ارمنستان است. تاریخ ساخت آن به سده های دهم تا سیزدهم میلادی می رسد. در این صومعه سه کلیسا وجود دارد و به غیر از کلیساها مکان های دیگری همچون گورستان خانواده سلطنتی باگ راتونی نیز وجود دارد.

صومعه گوش وانک

صومعه دیگری در آفر تور ارمنستان زمینی در نزدیکی روستایی به نام گوش وجود دارد که نهصد سال قدمت آن است ویژگی قابل ذکر درباره این صومعه وجود یک خاچکار است. خاچکارها یا چلیپاسنگ ها نوعی سنگ قبر قدیمی هستند که به تزئینات و نماد ها و حکاکی هایمنحصر به فرد آراسته شده است.

دریاچه گش

دریاچه کوهستانی دیگری در جنوب شرقی این پارک قرار دارد که ارتفاع آن از سطح دریا هزار و چهارصد و پنجاه متر است. طول و عرض دریاچه صد و هشتاد متر می باشد عمق دریاچه هشت متر است. در تابستان دمای آب این دریاچه به چهارده درجه سانتی گراد می رسد که برای دریاچه کوهستانی زیاد است.

در پارک ملی دیلیجان ارمنستان چند صومعه و دریاچه دیگر هم موجود است.

تفریحات پارک ملی دیلیجان ارمنستان 

در مسیر گشت و گذار در پارک ملی دیلیجان در تور ارمنستان ارزان لحظه آخری  مسیرهای کوهستانی زیبایی هم هست که هر کسی می خواهد و تواناییش را دارد می تواند کوهنوردی هم بکند و اگر تواناییش را ندارد در چمنزارها می تواند پیاده روی کند. اگر با خانواده هستید برای ناهار خوردن خوراک سبک و پر انرژی به همراه خود بیاورید و خوش بگذرانید. در دریاچه های پارز و گوش می توانید ماهیگیری کنید و قایق های بزرگ و کوچکی برای رفتن به روی دریاچه برای شما مهیا شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین