کاکائو به جای حشیش

کاکائو به جای حشیش

میزان افزایش دوپامین در حشیش ماده ۲ و در نوع نر آن ۴‌درصد است و متاسفانه قدرت حشیش مصرفی در ایران با تغییراتی بر روی این گیاه به ۸ رسیده است. این مواد از پرده مغز عبور می‌کند و وارد بافت میان‌مغزی می‌شود و پس از آن مغز دیگر دوپامین ترشح نمی‌کند.
کد خبر: ۷۱۶۵۳
بازدید : ۶۱۴۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
کاکائو را جایگزین حشیش کنید
 
سعید منتظرالمهدی در نشست تخصصی «سازمان‌های مردم‌نهاد فعال حوزه پیشگیری از اعتیاد، درمان و کاهش آسیب و صیانت اجتماعی» که دیروز در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان‌رضوی برگزار شد، گفت: «خوشبختانه ۹۸‌درصد دانش‌آموزان به سمت مصرف موادمخدر نرفته‌اند، اما مصرف موادمخدر توسط همان ٢درصد هم خطری جدی است.
 
متاسفانه بخش زیادی از مصرف موادمخدری مانند حشیش یا گل یا ماریجوانا به دلیل عدم‌آگاهی جوانان است. براساس تحقیقات مشخص شده تا ۴۰‌درصد افراد اطلاعات کاملی از عوارض این ماده ندارند.»
 
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر با تاکید بر این‌که «دلیل اعظم روی‌آوردن جوانان به موادمخدر به علت فقر دوپامین مغز است»، گفت: «برخی از جوانان هنگامی که دچار خلأ روانی و عاطفی می‌شوند یا در کار و زندگی شکست می‌خورند که باعث کاهش ترشح دوپامین در مغز می‌شود، می‌خواهند آن را با استفاده از موادی از بیرون جایگزین کنند.
 
با توجه به این‌که دوپامین در مغز به صورت طبیعی ترشح می‌شود، راهکار‌هایی برای افزایش طبیعی دوپامین مغز وجود دارد که باید به جوانان آموزش داده شود. ازجمله این راهکار‌ها می‌توان به انجام ورزش‌های هوازی، دوش آب سرد و مصرف خوراکی‌هایی مانند کاکائو اشاره کرد. گفته می‌شود کاکائو تلخ هم‌تراز حشیش، دوپامین در بدن تولید می‌کند.»
 
منتظرالمهدی گفت: «میزان افزایش دوپامین در حشیش ماده ۲ و در نوع نر آن ۴‌درصد است و متاسفانه قدرت حشیش مصرفی در ایران با تغییراتی بر روی این گیاه به ۸ رسیده است. این مواد از پرده مغز عبور می‌کند و وارد بافت میان‌مغزی می‌شود و پس از آن مغز دیگر دوپامین ترشح نمی‌کند.
 
بر این اساس افرادی که به موادمخدر روی می‌آوردند تا ۶ ماه اول وضع خوبی دارند و بعد از ۶ ماه به مشکل می‌خورند. در این میان ارتباط دختر با پدر بسیار مهم است. پدرانی که دختران خود را بغل می‌کنند و می‌بوسند فرزنداشان کمتر با مشکل مواجه می‌شود.»
 
او ادامه داد: بر اساس تحقیقاتی که در یک مرکز ترک اعتیاد انجام شده است، ۷۰‌درصد این بانوان در سبقه زندگی خود ارتباط خوبی با پدران خود نداشتند. متاسفانه بخشی از این خلأ محبت به علت حضور نداشتن پدران امروز در خانواده به دلیل کارکردن است که باید مادران این خلأ را پر کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه