سالمندان با این کار‌ها مغز خود را جوان کنند

سالمندان با این کار‌ها مغز خود را جوان کنند

به کارگیری چند کار جدید در یک زمان نیروی روحی را تقویت و افراد را در برابر بیماری آلزایمر حفظ می‌کند. این مهارت‌ها شامل مطالعه زبان‌های جدید، استفاده از آی پد، موسیقی و نقاشی می‌باشد.
کد خبر: ۷۱۶۵۸
بازدید : ۱۳۵۶۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
افراد سالمند با انجام این کار‌ها می‌توانند مغز خود را جوان کنند
 
محققان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید در تحقیقات خود دریافتند که انجام برخی کار‌ها در افراد سالخورده باعث می‌شود تا مغز آن‌ها ۳۰ سال جوانتر شود.
 
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR) کشف کردند به کارگیری چند کار جدید در یک زمان نیروی روحی را تقویت و افراد را در برابر بیماری آلزایمر حفظ می‌کند. این مهارت‌ها شامل مطالعه زبان‌های جدید، استفاده از آی پد، موسیقی و نقاشی می‌باشد.

در این تحقیق، افراد ۵۸ تا ۸۶ ساله به مدت سه ماه، حدود ۱۵ ساعت در هفته، سه تا پنج درس را فرا گرفتند. با ارزیابی مهارت‌های شناختی پس از ۶ هفته مشخص شد توانایی افراد ۳۰ سال جوانتر شده است. نتایج نشان می‌دهد که یادگیری در گروه سنی مسن نیز مانند جوان بر عملکرد‌های شناختی تاثیر دارد.
 
به گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زوال عقل مبتلا هستند و آلزایمر شایع‌ترین شکل زوال عقل محسوب می‌شود. در حال حاضر درمان برای معالجه زوال عقل یا عدم پیشرفت آن آسان نیست.
 
منبع: اسپوتنیک
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه