در مورد استهلاک سوناتا به هیچ‎وجه نگران نباشید

در مورد استهلاک سوناتا به هیچ‎وجه نگران نباشید

ستون میانی کابین خودرو استحکام بالا و ضخامت خوبی دارد که این برای حفظ شکل اولیه خودرو بعد از استفاده مکرر اهمیت بالایی دارد.
کد خبر: ۷۱۶۹۴
بازدید : ۸۸۳۲
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

در مورد استهلاک سوناتابه هیچ‎وجه نگران نباشیدنه تنها هیوندا سوناتا بلکه اکثر خودروهای تولیدی توسط شرکت هیوندا کیفیت ساخت مناسب و قابل قبولی دارند و به راحتی با محصولات سایر شرکت‌های خودروسازی دنیا رقابت می‌کنند. استفاده از مواد باکیفیت در ساخت بدنه خودرو و همچنین پوشش مناسب برای بخش داخلی کابین خودرو باعث شده که خرید سوناتا به عنوان یک پروژه‌های بلند مدت در نظر گرفته شود و به عنوان یک خودروی مادام‎العمر از آن یاد شود.

این یک واقعیت تلخ است که قیمت هیوندا سوناتا برای بسیاری از ایرانی‌ها زیاد و چشمگیر است اما خریداران می‌توانند نسبت به استهلاک پایین این خودروها اطمینان کامل داشته باشند.

استفاده از متریال با کیفیت در ساخت بدنه هیوندا سوناتا

این به عنوان اصلی‌ترین نقطه قوت هیوندا سوناتا شناخته می‌شود که از متریال با کیفیت در ساخت و طراحی بدنه آن استفاده شده است. وقتی که از نمای نزدیک به بدنه خودرو نگاه می‌کنید یا حتی رنگ استفاده شده برای بدنه را لمس می‌کنید به راحتی متوجه کیفیت آن‌هامی‌شوید. رنگ‌آمیزی و کیفیت رنگ بدنه به شکلی است که در صورت استفاده استاندارد و عدم برخورد با موانع مختلف می‌توانید اطمینان داشته باشید که طول عمر آن بسیار بالاست.

 

همچنین اگر شما به طراحی کابین خودرو توجه کنید متوجه نحوه قرارگیری مناسب ستون‌ها در اتاق خودرو می‌شوید که برای ضربه پذیری آن فوق‌العاده هستند. ستون میانی کابین خودرو استحکام بالا و ضخامت خوبی دارد که این برای حفظ شکل اولیه خودرو بعد از استفاده مکرر اهمیت بالایی دارد.

پوشش چرمی مناسب برای صندلی‌ها و برای بخش داخلی خودرو

یکی از باکیفیت‌ترین پوشش ممکن برای بخش داخلی هیوندا سوناتا استفاده شده است. البته اگر فرد حساسی باشید و با جدیت بالایی بخشهای مختلف خودرو را بررسی کنید در برخی از قسمت‌های آن شاهد استفاده از پلاستیک خشک هستیم. پوشش چرمی در قسمت داشبورد خودرو به همراه پوشش چرمی صندلی استحکام آن را در برابر استفاده مکرر بالا برده است و خانواده‌های شلوغ می‌توانند مطمئن باشند که جست و خیز بچه‌ها باعث پاره شدن صندلی و ایجاد خط و خش بر روی پوشش آن‌هانمی‌شود. البته وجود پلاستیک خشک در قسمت پوشش درب و در برخی از قسمت‌ها مانند داشبورد خودرو می‌تواند این نگرانی را برای شما به وجود بیاورد که در اثر استفاده طولانی مدت دچار خط و خش شده و لعاب اولیه خود را از دست می‌دهد.

در مورد استهلاک سوناتابه هیچ‎وجه نگران نباشید

اهمیت کیفیت سیستم تعلیق در جلوگیری از فشار بیش از حد به خودرو

سیستم تعلیق استفاده شده در خودروی سوناتا برای محور جلو از نوع مک فرسون است و برای محور عقب آن از سیستم تعلیق نیمه مستقل پیچشی استفاده شده است.  این سیستم تعلیق به شکلی است که هم برای جذب ضربات ناشی از ناهمواری درجاده مناسب است و هم به حفظ ساختار اولیه خودرو کمک می‌کند. در حقیقت سیستم تعلیق مانع از فرسودگی بیش از حد خودرو در اثر استفاده طولانی مدت می‌شود.

سیستم تعلیق نقش مهمی در جلوگیری از وارد آمدن ضربه به کابین خودرو شده و در نتیجه ضربه‌ها منجر به جدا شدن و از هم گسستگی ساختار آن می‌شود. در مدل ۲۰۱۶ این خودروها تغییراتی در سیستم تعلیق نیمه مستقل میله پیچشی به وجود آمده است که ضخامت میله‌ها افزایش یافته و این استحکام سیستم تعلیق را بالا می‌برد. این تغییرات به شکلی است که استفاده مکرر از خودرو در مسیرهای مختلف منجر به هم خوردن ساختار اولیه آن نمی‌شود.

طراحی خودرو برای مسیرهای بین شهری

اولین نکته‌ای که در جریان خرید هیوندا سوناتا باید به آن توجه داشته باشید این است که شما خودرو را برای مسیرهای بین شهری انتخاب می‌کنید و در حقیقت طراحی خودرو برای مسیرهای آفرود یا خاکی نیست. هیچ کسی نمی‌تواند ایراد زیادی به طراحی بدنه خودرو یا استحکام آن وارد کند اما در هر صورت این استحکام به معنی وارد آوردن فشار بیش از حد به خودرو نیست و طبیعتاً وارد کردن فشار بیش از حد هیچ نتیجه مثبتی برای آن ندارد. طراحی لاستیک خودرو برای مسیرهای شهری است و ارتفاع دیفرانسیل آن به شکلی است که نمی‌تواند مسیرهای با ناهمواری زیاد را تحمل کند. این عوامل در کنار یکدیگر یعنی ما باید خودرو را با توجه به طراحی آن استفاده کنیم.

خوشبختانه صنعت خودروسازی کشور کره جنوبی و به طور ویژه شرکت هیوندا در چند سال اخیر به شکل محسوسی بهبود یافته و کیفیت خودروهای آنها افزایش یافته است. یعنی ما می‌توانیم نسبت به استهلاک هیوندا اطمینان بالایی داشته باشیم و در جریان خرید و فروش هیوندا سوناتابه این موضوع به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار استناد کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین