معضل عروس در خاندان سلطنتی انگلستان

معضل عروس در خاندان سلطنتی انگلستان

اخباری که از اندرونی خاندان ‏سلطنتی به بیرون نشت می‌کرد، نشان از آن داشت که ملکه به هیچ عنوان موافق ازدواج پسرش با یک مطلقه نیست خصوصا ‏که تجربه دایانا چشم ملکه را از عروس ترسانده بود.
کد خبر: ۷۱۸۵۲
بازدید : ۱۱۴۴۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
معضل عروس در خاندان سلطنتی انگلستان
 
۱۹ می‌٢٠١٨ میلادی، وقتی ناقوس‌های کلیسای سنت جرج لندن به نشانه ازدواج شاهزاده هری با مگان مارکل بازیگر و ‏مدل مطلقه آمریکایی به صدا درآمدند، بسیاری از انگلیسی‌های متعصب در دل ملکه انگلستان را به سبب صدور اجازه این ‏ازدواج سرزنش کردند چه آن‌که عقیده داشتند شأن خاندان سلطنتی با این ازدواج خدشه‌دار شده است.
 
اما احتمالا اکثر آن‌ها ‏خاطرشان نبود که این تابوشکنی یعنی ازدواج اعضای درجه یک خاندان پادشاهی بریتانیا با زنان مطلقه از ١٤‌سال پیش و ‏با ازدواج پدر شاهزاده هری یعنی پرنس چارلز ولیعهد انگلستان با کامیلا پارکر زنی مطلقه و متولد لندن آغاز شده بود.
 
٨٣ ‏سال پیش ادوارد هشتم تاج پادشاهی انگلستان را به خاطر ازدواج با یک مطلقه آمریکایی به برادر خود جرج ششم (پدر ملکه ‏فعلی انگلستان) واگذار کرد، اما امروز اگر یکی از اعضای این خاندان با مطلقه‌ها ازدواج نکنند گویی اتفاقی عجیب رخ داده ‏است! ‏

ازدواج مقابل چشم ٧٥٠‌میلیون نفر
اما همیشه هم اوضاع به این بدی نبوده و خاندان سلطنتی انگلستان ازدواج‌های پرطمطراق هم در تاریخ خود داشته‌اند. مثلا ‏همین چندی قبل، در آوریل ٢٠١١ میلادی ازدواج شاهزاده ویلیام با کیت میدلتون تقریبا همان چیزی بود که ملکه کهنسال ‏بریتانیا انتظارش را داشت و احتمالا او را به یاد سال‌های دور و مراسم ازدواج پسرش چارلز با مادر شاهزاده ویلیام یعنی ‏پرنسس دایانا انداخت.
 
ازدواجی که امروز دقیقا سالگرد برگزاری آن است و به موجب آن ٣٨‌سال پیش در چنین روزی، ‏برابر ٢٩ جولای ١٩٨١ میلادی، پرنس چارلز ولیعهد انگلستان با دایانا اسپنسر پیوند زناشویی بست. این مراسم در کلیسای ‏جامع سنت پل برگزار شد و علاوه بر ٦٠٠‌هزار نفری که در خیابان‌های اطراف کلیسا با ذوق و شوق منتظر به صدا ‏درآمدن ناقوس‌ها بودند، ٧٥٠‌میلیون نفر نیز در سراسر جهان به شکل مستقیم جزییات مراسم را از طریق صفحه تلویزیون ‏دنبال می‌کردند. ‏

مرگ دایانا، مقدمه تابوشکنی کامیلا
ازدواجی که در زمان خود باشکوه‌ترین مراسم پیوند بین دو نفر در جهان به شمار می‌رفت، ١٥‌سال بیشتر دوام نیافت و ‏پرنس چارلز و پرنسس دایانا در آگوست ١٩٩٦ میلادی با موافقت ملکه از یکدیگر جدا شدند. این درحالی بود که آن‌ها از ٤ ‏سال پیش جدا از هم زندگی می‌کردند و طی این مدت اخباری مبنی بر ارتباط پرنس چارلز با دوست سابق خود کامیلا پارکر ‏در رسانه‌های انگلیسی منتشر می‌شد.
 
مرگ دایانا یک‌سال پس از طلاق یعنی در آگوست ١٩٩٧ میلادی علنی‌تر شدن رابطه ‏ولیعهد انگلستان و کامیلا پارکر که‌سال ١٩٩٥ از همسر خود جدا شده بود را در پی داشت. اخباری که از اندرونی خاندان ‏سلطنتی به بیرون نشت می‌کرد، نشان از آن داشت که ملکه به هیچ عنوان موافق ازدواج پسرش با یک مطلقه نیست خصوصا ‏که تجربه دایانا چشم ملکه را از عروس ترسانده بود.
 
اما نهایتا اصرار پسر بر انکار مادر چربید و کامیلا پارکر با عنوان ‏سلطنتی دوشس کورنوال در آوریل ٢٠٠٥ میلادی عروس ملکه انگلستان شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین