اکرم کناری دیل؛ رکوردار شنا با دستان بسته

اکرم کناری دیل؛ رکوردار شنا با دستان بسته

حیرت من از قهرمانان غواصی بود که چطور شجاعانه زیر باران گلوله و بمب در آب‌های مرزی برای دفاع از خاک کشور ایران شنا می‌کردند.
کد خبر: ۷۲۰۷۳
بازدید : ۱۲۶۶۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
بانوی ایرانی رکوردار شنا با دستان بسته
 
اکرم کناری دیل، بانویی است که رکورد شنا با دستان بسته از پشت را به مدت ۱۷۵ دقیقه به یاد غواصان شهید، در استخر فجر امیدیه به نام خود در کشور ایران ثبت کرده است. او بانویی ۳۴ ساله است که متاهل می‌باشد و دارای دو فرزند است.
 
او لیسانس خود را در رشته حسابداری گرفته است، اما از حدود ده سالگی ورزش شنا را آغاز کرده و از همان ابتدا مربیان متوجه استعداد او در رشته شنا شدند؛ بنابراین او به سرعت پیشرفت کرد و توانست در مسابقات متعدد استانی و کشوری شرکت کند.
 
او در مسابقات وزارت نفت مقام اول را کسب کرد و به عنوان قهرمان قهرمانان معرفی شد. در سن ۱۸ سالگی توانست مدرک نجات غریقی، مربی گری شنا، مربی گری آب درمانی، واترپلو و همه زیرمجموعه‌های ورزش‌های آبی را که به آن دسترسی داشت، کسب کند. کم کم توانست مدرک مدرسی نجات غریقی را کسب کند و پس از آن بعنوان مدرس شنا مشغول تدریس شد و نخستین بانوی نجات غریق و مربی شهر امیدیه شد.
 
چطور شد که به فکر ثبت رکورد شنا با دستان بسته افتادید؟
من همیشه احساس می‌کردم که باید بیشتر از توانایی‌های شخص خود استفاده کنم بنابراین به فکر ثبت رکورد افتادم و توانستم رکورد ملی ۱۷۵ دقیقه شنا با دست‌های بسته با مسافت ۵۰۶۵ متر را ثبت کنم. این رکورد در شرایطی بود که دست‌های من از پشت بسته بود و این حرکت شرایط را برای شناگر سخت می‌کند چرا که قادر به استفاده از دست‌های خود نیست.
 
همچنین شرایط سخت نفس گیری را هم در پی دارد. من این رکورد را برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ۱۷۵ شهید غواص انجام دادم. یکی از اهداف من از ثبت این رکورد این بود که همه مادران که با ایثار خود مهربانانه از همه آرزو‌های خود دست می‌کشند تا خانواده و فرزندان خود را به آرزو‌های خود برسانند، نگاهی به خود بیاندازند و به دنبال استعداد‌ها و علائق خود روند و خود را فراموش نکنند.
 
چرا که همه مادران قهرمانند و توانایی‌های بسیار زیادی دارند که از آن چشم پوشی می‌کنند. ثبت این رکورد برای من شروع راه جدیدی در زندگیم است که سال‌ها برای رسیدن به آن تلاش کردم.
 
در زندگی حرفه‌ای خود چه چیزی برای شما مهم است؟
من در زندگی برای رسیدن به اهدافم واقعا سختی کشیدم. حدود ۲۰ سال پیش که من رشته شنا را شروع کردم این رشته پذیرفته شده در جامعه برای بانوان نبود.

برای من بسیار مهم است که بانوان سرزمین ایران به خودشان و ورزش اهمیت دهند تا زندگی سالم تری داشته باشند.
 
 آیا علاقه بانوی شناگر به ثبت رکورد در گینس دارید؟
بسیار مشتاق هستم که به ثبت رکورد در گینس اقدام کنم چرا که به توانایی‌های خود واقف هستم و می‌دانم که توانایی انجام کار‌های بسیاری را دارم و در این مورد نیز ایده‌های بسیاری دارم، اما در این زمینه مشکلاتی نیز وجود دارد.
 
آیا شما به تدریس شنا هم مشغول هستید؟
من شنا را در شهرستان محل سکونت خود به افراد زیادی آموزش دادم و در حال حاضر شاگردانم همکاران من هستند. در دوران مربی گری، شاگردان بسیار خوبی داشتم که در مسابقات سراسرس مرتب مقام می‌آوردند و موفق بودند.

چه چیزی در مورد شهیدان، شناگر بانو را حیرت زده کرده است؟
باید بگویم که وقتی من در حال انجام این رکورد بودم بسیاری از افرادی که این رویداد را تماشا می‌کردند، حیرت زده بودند که چطور ممکن است که کسی بتواند با این شرایط سخت در حدود ۳ ساعت شنا کند، اما من وقتی سرم داخل آب بود و در حال شنا کردن بودم، به این فکر می‌کردم که من در کمال آرامش و امنیت در حال شنا کردن هستم و افراد هم در حال تشویق کردن من رو به جلو هستند، اما حیرت من از این بود که چطور در آن شرایط وحشتناک جنگی، قهرمانان غواصی بودند که شجاعانه زیر باران گلوله و بمب در آب‌های مرزی برای دفاع از خاک این کشور شنا می‌کردند. همه شهدایی که در آن شرایط شجاعانه جنگیدند از نظر من قهرمان هستند که شاید درک آن شرایط هم برای ما سخت و دشوار باشد.

چه مشکلاتی بر سر راه دارید؟
من برای رسیدن به اهدافم بسیار تلاش کردم. شاید وقتی کسی در مورد چنین رکورد‌هایی بشنود، نداند که چه تلاش‌هایی در پس این رکورد‌ها پنهان است. این تلاش‌ها و سختی‌ها وقتی اسم یک زن درمیان باشد که مادر دو کودک است، چند برابر شود. به طور مثال وقتی از یک تمرین طاقت فرسای ۶ ساعته شنا به خانه برمی گردم باید این انرژی را داشته باشم که به کودکانم رسیدگی کنم و کار‌های آنان را انجام دهم.
 
من باید برنامه غذایی خود را تنظیم کنم و وقتی برای خسته شدن و استراحت ندارم. من با علم به همه این مسائل در این راه قدم گذاشتم و به این جمله معتقدم که وقتی بانویی به موفقیتی دست پیدا کرده است، چندین برابر یک مرد موفق تلاش کرده و زحمت کشیده است با این حال من با جان و دل خود این کار‌ها را انجام دادم. به نظر من اگر کسی تمام توان خود را برای هدف خود بگذارد، حتما موفق خواهد شد.

من برای ثبت این رکورد و رکورد‌هایی که در ذهن خود دارم محدودیت‌هایی دارم که بخشی از آن مربوط به هزینه هاست. چون واقعا هزینه‌های ثبت رکورد در گینس بسیار بالاست و از عهده من خارج است. بخش دیگر مشکلات مربوط به شرایطی است که در کشور ایران برای بانوان وجود دارد و کار را سخت می‌کند که من امیدوارم این شرایط برای من مهیا شود و بتوانم رکورد خود را در گینس ثبت کنم.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه