چمن مصنوعی؛ یک زمین بازی و چند ورزش
امکان اجرای چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی چند منظوره

چمن مصنوعی؛ یک زمین بازی و چند ورزش

به طور كلي چمن برای رشته های ورزشی مختلف مناسب است. و اگر شما زمین ورزشی دارید که قابلیت اجرای چند ورزش متفاوت در آن وجود دارد یکی از بهترین گزینه های پوشش كف آن، چمن خواهد بود.
کد خبر: ۷۲۱۹۱
بازدید : ۸۸۰۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

چمن مصنوعی؛ یک زمین بازی و چند ورزش

مدیران زمین های بازی چند منظوره ممکن است خیلی زود متحمل هزینه های سنگین بازسازی کفپوش خود شوند. این اتفاق ناشی از استفاده از کفپوش نامناسب برای ورزش های متفاوت است. به عبارت دقيق تر مديران ورزشي با یک مشکل چندوجهی مواجه هستند: «بودجه محدود، لزوم انجام چندين ورزش در یک مکان و كفپوش هايي که باید برای انواع ورزشها، کارایی داشته باشند ولی عملا چنین ویژگی و خاصیتی ندارند».

 

بنابراين آنها در بسیاری موارد، مجبور به پرداخت هزينه‌هاي نسبتا سنگين براي نوسازي يا تعويض كفپوش فضاي ورزشي می شوند. این درحالی است که یک راه حل مناسب برای رفع این مشکل وجود دارد؛ راه حلی به نام چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره! چمن مصنوعی برای زمین ورزشی چند منظوره قابل استفاده است و حتی گزینه مناسب تری از چمن طبیعی به حساب مي آيد.

به طور كلي چمن برای رشته های ورزشی مختلف مناسب است. و اگر شما زمین ورزشی دارید که قابلیت اجرای چند ورزش متفاوت در آن وجود دارد یکی از بهترین گزینه های پوشش كف آن، چمن خواهد بود. اما در مقام قیاس و انتخاب بين چمن طبیعی و چمن مصنوعی، با توجه به شرایط محیطی، موارد متعددی را می توان سراغ گرفت که اولویت با چمن مصنوعی است.

چمن مصنوعی؛ بی نیازی به آب و خورشید

چمن مصنوعی ویژگی هایی دارد که استفاده از آن را برای فضای ورزشی سرباز و حتي سالن‌هاي سرپوشیده مناسب می کند. بدون نگرانی از آب و هوای منطقه خود می توانید از چمن مصنوعی برای زمین ورزشی چند منظوره استفاده کنید. زیرا این محصول نه به آبیاری نیاز دارد و نه در مناطق پر باراش، تحت تاثیر بارندگی زیاد، تخریب و پر از گل و لای می شود.

فقط ممكن است نصب آن در مناطق سردسیر یا فصول سرد و یخبندان به دلیل یخ زدگی زمین اندکی به طول انجامد. اما در همين شرايط سخت هم نصب محصول بیشتر از یک روز زمان نمی برد. نكته بسيار مهم اينكه چمن مصنوعی در فصول گرم و کم بارش به آبیاری جداگانه نیاز ندارد و همین ویژگی نیز سبب شده تا این محصول براي فضاهای ورزشی سرپوشیده مناسب باشد.

چراكه همانند چمن طبیعی به نور خورشید و آب نیازی ندارد و در نبود آب و هوای مطبوع، پژمرده و زرد نمی شود.

نه چمن آسیب مي بيند و نه ورزشکار

سالن های ورزشی، محلی پر رفت و آمدند و به دلیل دویدن ها و پرش هاي مداوم،احتمال سایش کفپوش سالن به مرور زمان وجود دارد. حتما شما هم متوجه ساييدگي مقابل دروازه های فوتبال یا مسیرهای عرضی زمین تنیس، جایی که دروازه بان ها یا بازیکن های تنیس زیاد پرش می کنند، شده ايد.

مقاوت چمن مصنوعی برای زمین ورزشی چند منظوره مطابق با استانداردهای ورزش مورد نظر، تعیین و ساخته شده و احتمال ساییدگی آنها مخصوصا در مقایسه با چمن طبیعی بسيار کمتر است. مساله مهم دیگر، ضریب لغزندگی بر روی اين نوع زمين هاست. احتمال اينكه بازيكنان روي چمن مصنوعی بلغزند يا سر بخورند، کم است.

در حالي كه احتمال لغزش بازیکنان به دلیل وجود خاک زیر چمن طبيعي و تبدیل آن به گل در هنگام بارش باران، بیشتر است.

چمن مصنوعی؛ یک زمین بازی و چند ورزش

چمن مصنوعی قوی تر است یا وزنه بردار قوی هیکل!

چمن مصنوعی برای زمین ورزشی چند منظوره در برابر تخریب وسایل سنگین نیز مقاوم است. از وزنه های سنگین ورزشی در سالن های وزنه برداری یا پرورش اندام گرفته تا نصب پایه های بزرگ و سنگین دوازه فوتبال، مواردی است که چمن مصنوعی در آنها قابليت تحمل اشياء سنگين را دارد.

 

از سوي ديگر چمن مصنوعی در برابر کفش های میخ دار فوتبالیست ها مقاوم است و نيازي نيست  مدیران زمین های ورزشی چندان نگران اين مسئله باشند. در واقع، می توان گفت در صورت بروز کوبیدگی و له شدگی چمن مصنوعی، با انجام روشهایی ساده، چمن مصنوعی به سرعت می تواند به حالت اول خود باز گردد. این روشها به تفصیل در سایت چمنزار توضیح داده شده است.

 

نظافت چمن مصنوعی در سالن های ورزشی

از یاد نبریم که سالن ورزش، مکانی است که ورزشکاران، برای ساعت ها در آن جنب و جوش کرده و عرق می ریزند. نظافت کفپوش این مکان ها قطعا از اهمیت زیادی برخوردار است و تميزكاري و شستشوي كف زمين بايد به طور مدام انجام گیرد. خبر خوب آنكه نظافت چمن مصنوعی بسيار ساده و راحت است.

به علاوه نظافت آن سبب تخریب چمن نمي شود. اين ویژگی، چمن مصنوعي را براي محیط زیست نیز مناسب کرده است. چون برای نظافت آن به استفاده از مواد شیمیایی كه به محیط زیست آسيب وارد مي كند،نیازی نیست.

استفاده از چمن مصنوعی برای زمین ورزشی چند منظوره به طور كلي قابلیت سالن ورزشی شما را بالا برده و به دلیل شباهت به فضای محیط زیست طبیعی،به مراجعه کنندگان و ورزشکاران انگیزه بیشتری براي تمرين و ورزش مي دهد.

کارشناسان شرکت چمنزار به‌عنوان شرکت معتبر و با سابقه تأمین کننده انواع چمن مصنوعی آمادگی دارند در زمینه اجرای چمن مصنوعی روف گاردن مشاور تخصصی شما باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت چمنزار به آدرس chamanzar.com مراجعه یا با شماره تلفن ٥٧٧٣٢-٠٢١تماس بگیرید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین