کلاهبرداری چهار میلیاردی به نام اجنه

کلاهبرداری چهار میلیاردی به نام اجنه

اعضای یک خانواده که به بهانه فال‌گیری و ارتباط با اجنه از مردی چهار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند، بعد از دستگیری به جرم خود اعتراف کردند.
کد خبر: ۷۲۲۹۶
بازدید : ۱۱۵۰۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۳
کلاهبرداری چهار میلیاردی به نام اجنه
 
یکی از شهروندان تهرانی چندی پیش شکایتی را مطرح کرد مبنی بر اینکه یک خانواده ساکن در شهرستان شاهین‌شهر از طریق فال‌گیری و رمالی از او کلاهبرداری کرده‌اند.
 
پس از ثبت این شکایت رسیدگی به موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت. شاکی در تحقیقات صورت‌گرفته گفت: حدود یک سال پیش از طریق یکی از دوستانم با خانواده‌ای آشنا شدم که ادعا می‌کردند می‌توانند با دعانویسی، فال‌گیری، رمالی و ارتباط با اجنه مشکلات مختلف افراد را حل کنند.
 
من هم برای حل مشکلی از این خانواده کمک خواستم و آن‌ها قول دادند گره ایجادشده را رفع خواهند کرد. آن‌ها در این مدت بیش از ۳۲ میلیارد ریال وجه نقد از من گرفتند. علاوه بر این، مقداری طلاجات و زیورآلات به ارزش هشت میلیارد ریال را نیز به آن‌ها دادم، اما نه تنها مشکل من حل نشد، بلکه روز‌به‌روز بر مشکلاتم افزوده شد.

کارآگاهان بعد از به‌دست‌آوردن مشخصات افراد کلاهبردار با دستور قضائی آن‌ها را زیر نظر گرفتند و بعد از اطمینان از فعالیت‌های مجرمانه اعضای این خانواده، آن‌ها را که شامل مادر و دو فرزند دختر و پسرش هستند، در مخفیگاه خود دستگیر کردند.
متهمان وقتی تحت بازجویی قرار گرفتند در حالی‌که راهی برای کتمان واقعیت نداشتند، به کلاهبرداری ۴۰ میلیارد ریالی از شاکی اعتراف کردند.

مادر خانواده در اعترافات خود گفت: ادعای ارتباط آنان با اجنه از اساس دروغ بود و ما فقط سعی می‌کردیم به‌وسیله فال‌گرفتن، دعانویسی و مواردی که در کتاب‌های مربوط به رمالی بود، شاکی را فریب دهیم و هر بار به بهانه‌های مختلف از او پول و طلاجات بگیریم. سرانجام متهمان پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند و با صدور قرار قانونی به زندان انتقال یافتند.

سردار مهدی معصوم‌بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان، با تأیید این خبر هشدار داد: ادعای حل مشکلات و گره‌های زندگی افراد از طریق رمالی و فال‌گیری دروغی بیش نیست چراکه اگر حرف این افراد درست بود، اول مشکلات خود را حل می‌کردند.

وی افزود: افراد فال‌گیر و رمال برای جلب اعتماد طعمه‌های خود با شگرد‌های خاصی اطلاعات زندگی آن‌ها را به‌دست می‌آورند و سپس طوری وانمود می‌کنند که فالی که آنان می‌گیرند همه درست از آب درمی‌آید و به این طریق زمینه سوءاستفاده و بهره‌کشی از طعمه‌هایشان را فراهم می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه