اوباما چه کتاب‌هایی را برای خواندن توصیه کرد؟

رئیس‌جمهور سابق آمریکا فهرست کتاب‌های مورد علاقه‌اش را در فیس‌بوک به اشتراک گذاشت
کد خبر: ۷۲۳۱۴
بازدید : ۱۰۲۵۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
اوباما چه کتاب‌هایی را برای خواندن توصیه کرد؟
 
باراک اوباما فهرستی از کتاب‌هایی را به اشتراک گذاشته که در تابستان امسال خوانده است و خواندن آثار رمان­ نویسانی نظیر هیلاری منتل، کولسون وایتهد و تونی موریسون را که هفتۀ پیش درگذشت، توصیه می­کند.

رییس‌جمهور سابق ایالات متحد این فهرست را در صفحۀ رسمی فیس­بوک خود منتشر کرد و خوانده­هایش شامل ترکیبی از رمان، آثار غیرداستانی و داستان‌های کوتاه است. بسیاری از این آثار حول محور نژاد، طبقۀ اجتماعی و جنسیت می­چرخند. او نوشت: ”اگر دنبال پیشنهادی برای مطالعه هستید، می‌خواهم چند کتابی را که در این تابستان خواندم با شما به اشتراک بگذارم. “

اوباما فهرست خود را با اثری از تونی موریسون آغاز کرد، نویسندۀ ۸۸ ساله‌ای که هفتۀ پیش درگذشت و در سال ۲۰۱۲ از اوباما مدال آزادی دریافت کرده بود. او نوشت: هرگز از خواندن یا بازخوانی مجموعۀ آثار تونی موریسون پشیمان نخواهید شد. معشوق (Beloved)، ترانۀ سلیمان (Song of Solomon)، آبی‌ترین چشم (The Bluest Eye)، سولا (Sula) و هر اثر دیگری از او شاهکار است. بعد از خواندن آن‌ها راضی و خشنود خواهید بود.

اوباما در ادامه، آثار نویسندگانی نظیر وایتهد، منتل، تد چیانگ، و هاروکی موراکامی را پیش نهاده است و حتی به شوخی گفت که بنا به دلایل موجه، دیر با کار‌های منتل آشنا شده است.

او نوشت: ”رمان سرای گرگ از هیلاری منتل کتابی حماسی و افسانه‌ای بی‌نظیر است دربارۀ به قدرت رسیدن توماس کرامول که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، ولی من آن زمان کمی سرم شلوغ بود و متوجهش نشدم. اما هنوز امروز هم کتابی عالی است. “

فهرست کامل کتاب­ها از این قرار است:

پسران نیکل از کالسون وایتهد (The Nickel Boysby Colson Whitehead)

بازدم از تد چیانگ (Exhalationby Ted Chiang)

سرای گرگ از هیلاری منتل (Wolf Hallby Hilary Mantel)

مردان بدون زنان از هاروکی موراکامی (Men Without Womenby Haruki Murakami)

جاسوس آمریکایی از لارن ویلکینسون (American Spyby Lauren Wilkinson)

آب‌های کم‌عمق از نیکولاس کار (The Shallowsby Nicholas Carr)

دختر آزمایشگاهی از هوپ جارن (Lab Girlby Hope Jahren)

درون­مرزی از تیا اوبرت (Inlandby Téa Obreht)

چگونه می­باید هوا را خواند از دینا منگستو (How to Read the Airby Dinaw Mengestu)

خدمتکار از استفانی لند (Maidby Stephanie Land)

خانم ویلکینسون در توییتر نوشت: به شدت مفتخرم که در فهرست کتاب‌های تابستانۀ باراک اوباما قرار دارم، و کمی هم دلتنگ رییس‌جمهوری هستم که به مطالعه اهمیت می‌داد.
 
منبع: ایندیپندنت
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه