مهم ترین قوانین رزرو هتل های داخلی

مهم ترین قوانین رزرو هتل های داخلی

در حین رزرو هتل به زمان تحویل اتاق دقت کنید و بر همین اساس برای مراجعه به هتل برنامه ریزی کنید. از بزرگترین مشکلاتی که اغلب مسافران با آن مواجه هستند، عدم توجه به ساعت تحویل اتاق می باشد.
کد خبر: ۷۲۴۲۸
بازدید : ۸۸۱۳
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶

مهم ترین قوانین رزرو هتل های داخلی

با توجه به اینکه سفر داخلی پیش رو دارید یا خارجی باید از قوانین و مقررات برای خرید بلیط و هتل اطلاعات کامل داشته باشید. چون عدم اطلاع از رزرو هتل در بسیاری از مواقع باعث عدم پذیرش مسافر می گردد و قطعا شرایط خوبی نخواهد بود. به همین منظور سامانه رزرو هتل اقامت 24 در ادامه مهم ترین قوانین در رزرو اینترنتی هتل های داخلی را ارائه خواهد داد.

بسیاری از قوانین وضع شده برای هتل های داخلی و خارجی مربوط به مراحل رزرو اینترنتی آن می باشد. این قوانین نه تنها بر ارزان یا گران تمام شدن سفر نقش دارند، بلکه تاثیر زیادی نیز بر کاهش استرس و سردرگمی های مسافران خواهد داشت. قوانین مهم در این زمینه عبارتند از:

*  سایت های معتبر را برای رزرو هتل انتخاب کنید. فرض کنید قصد دارید رزرو هتل اسپیناس پالاس تهران را انجام دهید و خودتان را برای اقامت در یکی از بهترین هتل های این شهر آماده کرده اید. اگر برای انجام اینکار سایت های غیر معتبر را انتخاب کرده باشید، ممکن است بعد از مراجعه به هتل متوجه شوید که نامتان در لیست مهمانان هتل وجود ندارد. سایت های شناخته شده و معتبر را انتخاب کنید تا با این مشکل مواجه نشوید و جلوی ضررهای مالی هنگفت را بگیرید.

* مشخصات مسافر را درست و مطابق با اطلاعات درج شده روی کارت شناسایی وی تکمیل نمایید. دقت داشته باشید که عدم تطابق اطلاعات مسافر با آنچه روی سایت ثبت شده است به منزله عدم رزرو می باشد.

* گروه سنی مهمانان را بدرستی مشخص کنید. طبق قوانین تعریف شده در هتل های مختلف، هر یک گروه سنی های خاصی را برای اقامت رایگان در نظر میگیرند. این مساله در سفرهای خانوادگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، چون تا حد زیادی در کاهش هزینه های سفر موثر خواهد بود.

* تعداد واقعی مسافران را در حین رزرو اینترنتی هتل مشخص نمایید. این مساله بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا در سفر به پایتخت کشورمان رزرو هتل المپیک تهران را انجام دهید و تعداد مسافران را 3 نفر ثبت می کنید، اما بعد از مراجعه به هتل 4 نفر قصد اقامت در اتاق را داشته باشید، در این شرایط اگر اتاق امکان درخواست تخت اضافه داشته باشد، باید برای نفر چهارم هزینه جدا پرداخت نمایید. در غیر این صورت نفر چهارم باید اتاق جدا رزرو کند.

* در حین رزرو هتل به زمان تحویل اتاق دقت کنید و بر همین اساس برای مراجعه به هتل برنامه ریزی کنید. از بزرگترین مشکلاتی که اغلب مسافران با آن مواجه هستند، عدم توجه به ساعت تحویل اتاق می باشد. رزرو اتاق به معنای این نیست که به محض ورود به هتل در تاریخ مورد نظر می توانید اتاق را تحویل بگیرید. بر اساس قوانین وضع شده در هتل های داخلی، در اغلب مواقع اتاق ها در ساعت 14 تحویل داده میشوند.

  • قبل از رزرو هتل حتما به شرایط استرداد آن دقت داشته باشید. ممکن است با توجه به مقصد سفر و نوع هتل قوانین خاصی برای استرداد وضع شده باشد که اطلاع از آنها ضروری می باشد. به عنوان مثال در سفر به مشهد در ایام نوروز اگر هتل رزرو کنید و سپس از سفر منصرف شوید، هزینه رزرو هتل به شما عودت نخواهد شد. به عبارت دیگر، اغلب هتل های مشهد در ایام نوروز و روزهای خاص سال که با مناسبت های مذهبی متقارن می باشند، غیر قابل استرداد هستند.

مهم ترین قوانین رزرو هتل های داخلی

قوانین در حین مراجعه به هتل

بعد از مراجعه به هتل نیز باید چند نکته را مد نظر داشته باشید تا بدون مشکل و دردسر در اتاق خود استراحت کنید. این قوانین عبارتند از:

*  با توجه به ساعت تحویل گرفتن اتاق برای ورود به هتل برنامه ریزی کنید. اگر مدیریت درستی در شروع سفر داشته باشید، باید بتوانید در ساعت تحویل اتاق که در اغلب مواقع 14 می باشد، به هتل مراجعه کنید. در غیر این صورت باید در لابی هتل منتظر باشید تا اتاق را در زمان مشخص تحویل بگیرید.

* کارت شناسایی معتبر و عکسدار حتما همراه داشته باشید. افرادی که بدون کارت شناسایی معتبر به هتل مراجعه می کنند، نمی توانند وارد اتاق خود شوند. این یک قانون مهم و همیشگی است و در تمام هتل های داخلی و خارجی اجرا می گردد.

* برخلاف گذشته و بعد از اصلاح قوانین رزرو هتل در ایران، خانم های تنها می توانند هتل رزرو کنند. با ارائه کارت شناسایی معتبر می توان به صورت تنها در هتل و سایر اقامتگاه ها اقامت داشت.

* طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه مدارک معتبر توسط افرادی که قصد دارند با همسر قانونی خود در هتل اقامت داشته باشند الزامی می باشد. این مساله بسیار مهم است و متاسفانه در اغلب مواقع مسافران به آن توجه نداشته و با مشکلات زیادی مواجه می باشند. سند ازدواج یا شناسنامه ای که نام طرفین در هر دو ثبت شده باشد کافی است.

  • بر اساس قوانین وضع شده توسط هتل های داخلی، امکان اقامت تنها برای افراد زیر 18 سال وجود ندارد.

مهم ترین قوانین رزرو هتل های داخلی

قوانین در زمان تحویل اتاق

* بر اساس قوانین تعریف شده در هتل ها، اتاق ها در ساعت 12 هر روز تحویل گرفته میشوند. در صورت تحویل ندادن اتاق در این بازه زمانی، مسافر باید هزینه یک شب اضافه را پرداخت کند. در نتیجه لازم است به جمع آوری وسایل و تحویل به موقع آن دقت داشته باشید. اگر بلیط برگشتتان برای چند ساعت بعد از تحویل اتاق می باشد، می توانید با مسئولین هتل هماهنگی های لازم را انجام دهید و چند ساعت را در رستوران و یا سایر بخش های آن سپری کنید. البته این مساله کاملا به شرایط هتل بستگی دارد و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد.

* در صورت خسارت وارد کردن به بخش های مختلف هتل باید هزینه پرداخت کنید. همچنین لازم است در زمان تحویل گرفتن اتاق هزینه های اضافه از قبیل استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی های مینی بار، سالن های ورزشی و تفریحی و غیره را نیز پرداخت نمایید.

قوانین معرفی شده در این مطلب تنها موارد مهم و ضروری می باشند که بسیاری از مسافران نیاز داشته و اطلاعات کافی در این در مورد آنها ندارند. با رزرو هتل از سامانه رزرو اینترنتی هتل های داخلی اقامت 24 می توانید در صورت بروز مشکل در حین رزرو هتل و یا مواجه شدن با سوال و ابهام در این زمینه با تیم پشتیبانی 24 ساعته تماس بگیرید. در تمام روزهای هفته؛ حتی روزهای تعطیل و به صورت 24 ساعته این تیم در کنار شما و پاسخگوی سوالاتتان هستند. در نتیجه می توانید با خیال آسوده هر یک از هتل ها، ویلا و سایر اقامتگاه ها در هر نقطه از ایران را انتخاب و با اقامت 24رزرو کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه