سرقت ۹ هزار دلاری خانم منشی

سرقت ۹ هزار دلاری خانم منشی

در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد این زوج سارق با یکی‌دیگر از کارمندان اخراجی شرکت به نام تقی در ارتباط‌اند و تقی نیز در این پرونده سرقت همدست آن‌ها است و در‌حال‌حاضر همگی متواری هستند.
کد خبر: ۷۲۶۰۷
بازدید : ۱۰۵۶۲
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
سرقت 9 هزار دلاری منشی با قهوه مسموم
 
منشی شرکت خصوصی که با همکاری دو کارمند اخراجی دست به سرقت ۹ هزار دلاری زده بود، دستگیر شد. فردی روز ششم تیرماه شکایتی را مبنی‌بر سرقت به عنف همراه با بیهوشی، مطرح کرد و این پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع داده شد.
 
پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان پس از بیهوش‌کردن رئیس یک شرکت تجاری خصوصی، اقدام به سرقت از محل کرده‌اند. شاکی در تحقیقات اولیه توضیح داد روز حادثه طبق معمول در دفتر کارش مشغول رسیدگی به امور دفتری بود که از منشی‌اش به نام «سیمین» درخواست یک فنجان قهوه کرد، ولی پس از نوشیدن قهوه دچار سرگیجه و بیهوش شد و زمانی‌که به‌هوش آمد متوجه شد ۹ هزار دلار ارز نقد، دو دستگاه گوشی تلفن‌همراه، یک عدد ساعت مچی طلا، یک رشته گردن‌بند طلا و یک دستگاه DVR از شرکت سرقت شده است و این در حالی است که منشی شرکت نیز در محل کارش حضور ندارد.
 
شاکی گفت: بعد از دیدن این صحنه چند‌بار با منشی تماس گرفتم، اما او تلفنش را جواب نداد. مأموران با توجه به اظهارات مال‌باخته و سرنخ‌های موجود متوجه شدند منشی همراه یکی از کارمندان اخراجی شرکت به نام «علی»، رئیس خود را بیهوش کرده و اموال او را به سرقت برده‌اند.
 
به‌این‌ترتیب، تمامی مدارک کارمندان شرکت مورد بررسی قرار گرفت که در این مرحله مشخص شد دو مظنون با هم زن و شوهر هستند و علی دو روز قبل از سرقت از محل کارش اخراج شده بود. کارآگاهان حدس زدند همین مسئله احتمالا به سرقت با انگیزه انتقام‌جویی منتهی شده است.
 
در تحقیقات بعدی محل اختفای این زوج سارق شناسایی شد و بلافاصله تیم‌های عملیاتی به محل اعزام شدند، اما مشخص شد آن‌ها روز قبل، از محل اسباب‌کشی و به مهرشهر کرج نقل‌مکان کرده‌اند. در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد این زوج سارق با یکی‌دیگر از کارمندان اخراجی شرکت به نام تقی در ارتباط‌اند و تقی نیز در این پرونده سرقت همدست آن‌ها است و در‌حال‌حاضر همگی متواری هستند.
 
با هماهنگی از سوی پلیس آگاهی استان البرز مخفیگاه این سارقان در مهرشهر کرج شناسایی شد و تیم عملیاتی موفق شدند این زوج سارق را در مخفیگاهشان و تقی را در محدوده جنوب تهران دستگیر کنند. متهمان به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و در تحقیقات انجام‌شده گفتند پس از اخراج از شرکت با همدستی هم نقشه سرقت را کشیدند و در روز حادثه که شرکت تقریبا خالی از کارمند بود، نقشه خود را عملی کردند.
 
سرهنگ کارآگاه «علی عزیزخانی»، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر خاطرنشان کرد: با اعتراف متهمان به جرم خود، اموال مسروقه از مخفیگاهشان کشف و بنا بر دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، به مال‌باخته مسترد شد و متهمان با تأمین قرار مناسب برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین