۱۵ مسافر در آتش زنده زنده سوختند

۱۵ مسافر در آتش زنده زنده سوختند

کامیون کشنده حامل سیمان که در مسیر مخالف در حرکت بود با انحراف از مسیر با سرعت به سمت مینی بوس حرکت کرد و پیش از اینکه راننده مینی بوس فرصت واکنشی پیدا کند با شدت به آن برخورد کرد.
کد خبر: ۷۲۸۹۹
بازدید : ۱۰۸۴۹
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
۱۵ مسافر در آتش بی احتیاطی سوختند
 
راننده خواب آلود تریلی با انحراف از مسیر اصلی و برخورد شدید با مینی بوس در جاده اینچه برون، آتش مهیبی به پا کرد که ۱۵ زن، مرد و کودک در میان شعله‌ها سوختند. صبح دیروز ۳۲ نفر از اهالی روستای «کرند» شهرستان مراوه تپه استان گلستان که ۱۶ کودک در میان آنان بود برای زیارت امامزاده‌ای سوار بر مینی بوس به سمت علی آباد به راه افتادند.
 
دقایقی از حرکت مینی بوس گذشته و تعداد زیادی از مسافران در خواب بودند. ساعت حدود ۶ و ۴۵ دقیقه صبح بود که ناگهان در محور مرزی اینچه برون، کامیون کشنده حامل سیمان که در مسیر مخالف در حرکت بود با انحراف از مسیر با سرعت به سمت مینی بوس حرکت کرد و پیش از اینکه راننده مینی بوس فرصت واکنشی پیدا کند با شدت به آن برخورد کرد. در اثر شدت این حادثه هر دو خودرو آتش گرفتند.

راننده تریلی مقصر اصلی تصادف
سرهنگ ایوب شرافتی، جانشین پلیس راه ناجا در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «براساس اطلاعات ثبت شده این حادثه ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح و در محور مرزی «اینچه برون» به «گنبد» اتفاق افتاد. مینی بوس از روستا‌های مراوه تپه به سمت امامزاده‌ای در علی آباد در حرکت بوده و کامیون کشنده نیز با محموله سیمان از شاهرود و در مسیر مخالف می‌راند که راننده خواب آلود کامیون در محور مرزی اینچه برون به‌دلیل خستگی از مسیر منحرف شده و با شدت به مینی بوس برخورد کرده و هر دو خودرو منفجر شدند. راننده مینی بوس و کامیون هر دو مجروح بوده و در بیمارستان بستری هستند. اما ۱۵ زن و مرد و کودک کشته شدند و ۱۸ مسافر نیز مصدوم هستند.
 
براساس اعلام کارشناسان پلیس راه، راننده کامیون مقصر اصلی این حادثه بوده است.» علی عبدی، رئیس پلیس‌راه استان گلستان نیز گفت: با توجه به میزان سوختگی کشته‌ها و مجروحان هویت تعدادی از این افراد نامعلوم است. پلاک تریلی مشخص است که نشان می‌دهد متعلق به استان سمنان است و مینی‌بوس نیز از سمت کرند به سمت گنبدکاووس در حرکت بوده است.

دستور رسیدگی ویژه به دادستانی گنبدکاووس
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار گفت: دادستان گنبدکاووس مسئول ویژه رسیدگی به این تصادف شده است. وی پس ازبررسی علل بروز این حادثه گزارش آن را به مرکز استان ارائه خواهد کرد. تعیین میزان قصور مدیران ذی ربط از نکات مهمی است که باید در این حادثه تلخ بررسی و در گزارش منعکس شود.

۱۸ مصدوم تحت درمان هستند
پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور با تأیید مصدومیت ۱۸ زن و مرد و کودک در این حادثه به خبرنگار ما گفت: با گزارش این حادثه ۷ دستگاه آمبولانس و یک بالگرد به محل اعزام شدند. مصدومان که ۷ کودک، ۸ زن و ۳ مرد هستند در دو بیمارستان گنبد کاووس تحت درمان قرار دارند.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه