خودرو‌های وارداتی در یک قدمی متروکه شدن

خودرو‌های وارداتی در یک قدمی متروکه شدن

رئیس کل گمرک از احتمال متروکه شدن خودرو‌های موجود در گمرک خبر داده بود
کد خبر: ۷۲۹۷۵
بازدید : ۸۷۶۵
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸
خودرو‌های وارداتی در یک قدمی متروکه شدن
 
گمرک در شرایطی خواستار تعیین تکلیف خودرو‌های وارداتی دپویی از سوی هیات دولت شد، که در صورت عدم تمدید مجوز ترخیص، طبق قانون تمامی خودرو‌ها به سازمان اموال تملیکی سپرده خواهد شد.

در این زمینه مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک نیز از احتمال متروکه شدن خودرو‌های موجود در گمرک خبر داده بود. اما جمال ارونقی، معاون فنی گمرک هم دوشنبه‌شب در گفتگو با شبکه خبر تاکید کرد که به جز خودرو‌های ترخیص شده در حال حاضر تعداد هزار و ۴۸ دستگاه به‌رغم دریافت پروانه الکتریکی نتوانستند از در‌های خروج گمرک خارج شوند.
 
وی ادامه داده که در کنار این تعداد خودرو که توانسته‌اند پروانه الکتریکی دریافت کنند، تعداد ۳۴۰ دستگاه خودرو در شرایطی که به گمرک اظهار شده‌اند پرونده الکترونیکی ندارند. ارونقی در ادامه به دو پیشنهاد گمرک در ارتباط با خودرو‌های مانده در کف گمرک اشاره می‌کند و می‌گوید: دو پیشنهاد از سوی گمرک در این ارتباط به وزارت اقتصاد و به دنبال آن به هیات دولت ارائه شده است. پیشنهاد اول گمرک به این صورت است که آن بخش از خودرو‌هایی که در حال حاضر پروانه الکترونیکی دریافت کرده‌اند، بتوانند بر اساس مصوبه پیشین هیات دولت ترخیص شوند.
 
پیشنهاد دوم گمرک نیز این است که برای آن دسته از خودرو‌هایی که به گمرک اظهار شده‌اند، اما نتوانسته‌اند مراحل گوناگون تشریفات گمرکی را طی کنند، این امکان فراهم شود تا این بخش از خودرو‌ها نیز شرایط خروج از گمرک را پیدا کنند. چنانچه این دو پیشنهاد عملیاتی نشود و هیات دولت همچنان از اظهارنظر در این ارتباط خودداری کند، مسوولان گمرک چاره‌ای ندارند جز اینکه با عمل به قانون، لیست خودرو‌های ترخیص نشده را در اختیار سازمان املاک تملیکی قرار دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین