بدترین سال فروش گوشی موبایل

بدترین سال فروش گوشی موبایل

حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران بازار‌های جهانی فعال در موسسه گارتنر نشان می‌دهد که آمار فروش گوشی‌های موبایل از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون وضعیت خوبی نداشته.
کد خبر: ۷۳۰۶۷
بازدید : ۱۲۶۰۴
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
موسسه آماری و تحقیقاتی گارتنر به تازگی با انتشار گزارشی اعلام کرده است که سال‌جاری میلادی تاکنون بدترین سال از لحاظ فروش گوشی‌های موبایل بوده است.
 
پیش‌تر نیز بسیاری از محققان و پژوهشگران در موسسات آماری و تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که فروش و عرضه گوشی‌های هوشمند در بازار‌های جهانی تحت‌تاثیر عوامل مختلفی همچون اشباع بازار موبایل، کاهش قابل‌توجه در تکنولوژی‌های جدید و منحصر به فرد، جنگ تجاری میان چین و آمریکا، اعلام تحریم و محدودیت فعالیت و فروش محصولات شرکت‌های چینی همچون هوآوی و در نهایت بحران‌های اقتصادی در بسیاری از کشور‌ها که توان مالی خریداران و کاربران محصولات تکنولوژی را کاهش می‌دهد، ریزش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران بازار‌های جهانی فعال در موسسه گارتنر نشان می‌دهد که آمار فروش گوشی‌های موبایل از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون وضعیت خوبی نداشته و با اینکه هنوز آماری از میزان فروش شرکت‌های مختلف در سه ماهه سوم سال منتشر و ارائه نشده است، اما به‌نظر می‌رسد که روند رو به رشدی نداشته باشد و وضعیت به همین شکل باقی بماند.
 
این کارشناسان با تحلیل و بررسی وضعیت و میزان فروش برند‌های مختلف، برآورد و اعلام کرده‌اند که گوشی‌های موبایل در ۶ ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نیز فروش قابل‌توجه و روند رو به رشدی را تجربه نخواهند کرد و به این ترتیب تصویر و آینده روشنی در انتظار آن‌ها نخواهد بود.

این موسسه همچنین در گزارش خود پیش‌بینی کرده است که فروش گوشی‌های موبایل تا پایان سال‌جاری میلادی شاهد کاهش ۲/ ۳ درصدی در مقایسه با سال گذشته خواهد بود که به این ترتیب سال ۲۰۱۹ را بدترین سال از لحاظ میزان فروش گوشی‌های موبایل در جهان نام‌گذاری می‌کند.
 
در این گزارش پیش‌بینی گارتنر از میزان فروش امسال و سال قبل نیز ذکر شده است که در مجموع فروش ۷۴/ ۱ میلیارد دستگاه موبایل (اعم از گوشی هوشمند و معمولی) برای سال‌جاری تخمین زده شده است که این رقم در برابر ۸/ ۱ میلیارد دستگاه فروخته شده در سال گذشته افت و کاهش بی‌سابقه‌ای یافته است.
 
این در حالی است که سال ۲۰۱۸ نیز آمار فروش گوشی‌های موبایل به شدت کاهش یافته بود و این به آن معناست که سال ۲۰۱۹ از آن هم عملکرد بدتری داشته و میزان فروش نامناسبی را به نام خود ثبت کرده است. البته برخی از کارشناسان و تحلیلگران از احتمال بازگشت تدریجی روند فروش موبایل در بازار‌های جهانی به سمت و سوی مثبت و صعودی سخن گفته‌اند که دلیل آن توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵ G. است.
 
انتظار می‌رود بازار‌های فروش موبایل به لطف این تکنولوژی شاهد تغییر و تحولات مثبت و جدیدی باشند و از روند نزولی کنونی خود خارج شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین