فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه

فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه

این فرهنگ لغت دارای ۲۲۰۰ واژه از زمان صفویه تا به امروز را پوشش داده است. این کتاب توسط آقای دکتر روح اله رضا پور، عضو هیئت علمی دانشگاه طباطبایی تحقیق و گردآوری شده است.
کد خبر: ۷۳۰۷۹
بازدید : ۷۲۹۸
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه
 
فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه در فارسی (ندا) در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، یکم مهر ماه ۱۳۹۸ توسط انتشارات Candle and fog در لندن چاپ می‌گردد.

این فرهنگ لغت دارای ۲۲۰۰ واژه از زمان صفویه تا به امروز را پوشش داده است. این کتاب توسط آقای دکتر روح‌اله رضاپور، عضو هیئت علمی دانشگاه طباطبایی تحقیق و گردآوری شده است.

فرهنگ لغت (ندا) تمام کلمات فرانسوی که در زبات فارسی استفاده شده است و جزء واژه‌های فارسی هستند را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

باید بدانیم که در زبان فرانسه بیشترین کلمات را در بین زبان‌های اروپایی به زبان فارسی وام داده است و در کل بعد از زبان عربی دومین زبانی است که بیشترین وام واژه را به زبان فارسی انتقال داده است.

دکتر رضاپور معتقد است که این کتاب بیشترین وام واژه فرانسه در زبان فارسی را توانسته پوشش دهد به طوری که محققین به راحتی می‌توانند میزان وام واژه‌ها و انواع و حالات مختلف آن را در این کتاب در دسترس داشته اشند.
 
رونمایی از فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه
روح‌الله رضاپور و دکتر جلال خالقی‌مطلق در دانشگاه هامبورگ

این فرهنگ لغت ۱۸۰ صفحه‌ای در دانشگاه هامبورگ با حضور آقای دکتر جلال خالقی مطلق رونمایی شد و قرار است در تاریخ ۱۳ مهر ماه مصادف با ۵ اکتبر ۲۰۱۹ با هکاری دانشگاه اینالکو در شهر پاریس رونمایی گردد.

جلسه رونمایی این کتاب با سخنرانی مؤلف آن، به همراه سخنرانی دکتر دکتر داریوش آشوری زبانشناس، مترجم و محقق در حوزه فرهنگ نویسی و جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان و محققان ایرانی و فرانسوی برگزار می‌شود.

این جلسه با همکاری دانشگاه اینالکو پاریس و با حمایت مالی شرکت توریستی آدینه تراول در پاریس و انتشارات candle and fog و پرسیا سفر در شهر پاریس برگزار می‌گردد.

این کتاب به زودی در ایران رونمایی خواهد شد که به زودی اطلاعات آن در دسترس قرار خواهد گرفت.
 
فرهنگ لغت و وام واژه‌های فرانسه
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین