چای کیسه‌ای ضرر دارد؟

چای کیسه‌ای ضرر دارد؟

اربران بسیاری مخالف مصرف چای کیسه‌ای هستند و معتقدند افزایش بیماری‌ها از جمله سرطان به دلیل تغییر سبک زندگی و گرایش مردم به استفاده از چای کیسه‌ای و فست‌فود است.
کد خبر: ۷۳۰۸۲
بازدید : ۱۳۷۴۲
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
چای کیسه‌ای ضرر دارد؟
 
کیسه‌های چای که با بسته‌بندی پلاستیکی ساخته می‌شوند، می‌توانند میلیارد‌ها ذره ریز پلاستیک و نانو پلاستیک را درون فنجان چای شما رها کنند.
 
طبق تحقیقات جدید انجمن شیمیایی آمریکا مشخص شد کیسه‌های چای که با بسته‌بندی پلاستیکی ساخته می‌شوند، می‌توانند میلیارد‌ها ذره ریز پلاستیک و نانو پلاستیک را درون فنجان چای شما رها کنند؛ و در حقیقت یک کیسه چای پلاستیکی می‌تواند ۱۱.۶ میلیارد ذرات میکروپلاستیک و ۳.۱ میلیارد ذرات نانو پلاستیک را در یک فنجان چای آزاد کند.
 
این انجمن اعلام کرد که این سطوح هزاران برابر بالاتر از ریزگرد‌هایی است که در سایر مواد غذایی گزارش شده است. ضمن اینکه تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه ریزگرد‌های موجود در کیسه‌های چای ساخته شده با بسته‌بندی پلاستیکی برای انسان مضر است، مورد نیاز است.

این یافته‌ها از تحقیقات جدید منتشر شده توسط مجله علمی و فناوری زیست محیطی جامعه شیمیایی آمریکا است که چهار چای تجاری مختلف بسته‌بندی شده در کیسه‌های چای پلاستیکی را آزمایش کرده است و دریافتند که یک کیسه چای پلاستیکی حدود ۱۱.۶ میلیارد میکروپلاستیک و ۳.۱ میلیارد ذره نانو پلاستیک را درون آب با دمای جوش، آزاد می‌کند.
 
به گفته بیانیه انجمن شیمی آمریکا، این میزان هزاران برابر بیشتر از مقادیر گزارش شده در سایر غذا‌ها می‌باشد و می‌تواند برای سلامت انسان بسیار مضر باشد.

کاربران بسیاری مخالف مصرف چای کیسه‌ای هستند و معتقدند افزایش بیماری‌ها از جمله سرطان به دلیل تغییر سبک زندگی و گرایش مردم به استفاده از چای کیسه‌ای و فست‌فود است.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه