قاتل فراری در تهران دستگیر شد

قاتل فراری در تهران دستگیر شد

تصمیم گرفتم فرار کنم و به ایران بیایم که پدرم هم با من آمد. او در قتل نقشی نداشت و، چون بی‌کار بود با من آمد، اما نمی‌دانم چرا خانواده همسرم گفته‌اند او هم در قتل نقش داشته است.
کد خبر: ۷۳۶۹۵
بازدید : ۱۱۷۲۳
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
قاتل فراری در تهران دستگیر شد
 
مردی که همسر خود را در کابل به قتل رسانده بود، در تهران دستگیر شد. این مرد که ۲۰ سال دارد، هشتم تیرماه امسال همسر خود را در خانه پدرش به ضرب گلوله کشت و پس از آن همراه خانواده‌اش از افغانستان فرار کرد، اما با پیگیری‌های خانواده مقتول در افغانستان این قاتل فراری در شهرک رضوی کاروان دستگیر شد و قرار است در آینده نزدیک به افغانستان فرستاده شود.

چندی قبل مأموران اداره پلیس آگاهی تهران از طریق اینترپل مطلع شدند مرد افغان که همسر خود را به قتل رسانده پس از فرار به ایران آمده است و در تهران زندگی می‌کند.

در تحقیقات بیشتر مشخص شد فرد مطلعی از اقوام مقتول در تهران سکونت دارد. او با حضور در پلیس آگاهی اطلاعات دقیقی از محل سکونت متهم و پدر ۷۰ ساله‌اش در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار داد.
 
این فرد که شوهرخاله مقتول بود، به مأموران پلیس آگاهی تهران گفت: قاتلان فراری یکی از باجناق‌های من و پسرش هستند، روز هشتم تیرماه زمانی که دختر باجناق دیگرم که عروس خانواده آنهاست به خانه پدرش رفته بود، به منزل او رفتند و با اسلحه شکاری دو لول به او شلیک کردند و وی را به قتل رساندند بعد هم خانوادگی فرار کردند و به ایران آمدند.
 
آن موقع بود که من برای پیداکردن آن‌ها به ایران آمدم و پس از چند ماه رد آن‌ها را در شهرک رضوی پیدا کردم و به خانواده مقتول اطلاع دادم آن‌ها هم موضوع را به پلیس افغانستان گفتند.

کارآگاهان پلیس آگاهی در پی به‌دست‌آمدن این اطلاعات وارد عمل شدند و دو متهم فراری را که پلیس افغانستان درخواست دستگیری آن‌ها را کرده بود، شناسایی و بازداشت کردند. روز گذشته این متهمان برای بازجویی‌های اولیه و تشکیل پرونده به دادسرای جنایی تهران منتقل شدند.

مرد جوان درباره قتل و فرارش به ایران گفت: همسرم دخترخاله من بود، اما ما اختلاف داشتیم. او به حرفم گوش نمی‌داد. آن روز با هم دعوایمان شد و مثل دفعات قبل او با حالت قهر به خانه پدر خود رفت، پس از آن یکی از ریش‌سفیدان فامیل به خانه پدرزنم رفت تا با همسرم صحبت کند.
 
همان موقع من از یکی از اقوام حرف‌هایی درباره اختلاف‌مان شنیدم و از اینکه او هم از موضوع مطلع شده است، عصبانی شدم. اسلحه شکاری دو لول را برداشتم و سراغ همسرم رفتم. وقتی به خانه پدرزنم رسیدم، به همسرم شلیک کردم و بعد فهمیدم او مرده است.
 
تصمیم گرفتم فرار کنم و به ایران بیایم که پدرم هم با من آمد. او در قتل نقشی نداشت و، چون بی‌کار بود با من آمد، اما نمی‌دانم چرا خانواده همسرم گفته‌اند او هم در قتل نقش داشته است.

این متهم در ادامه گفت: من اسلحه را بعد از قتل در فاصله کمی از تیراندازی دور انداختم و با پدرم به‌صورت غیرقانونی به ایران آمدم.

در این حال، سرهنگ گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران، درباره این پرونده گفت: هر دو متهم پس از سیر مراحل قانونی در اختیار پلیس افغانستان قرار خواهند گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین