رفع توقیف "خانه پدری" بعد از ۹ سال
آغاز پیش فروش آنلاین بلیت فیلم اخیر عیاری

رفع توقیف "خانه پدری" بعد از ۹ سال

با توجه به حواشی دردناکی که اغلب فیلم‌های عیاری به خصوص خانه پدری داشته در وهله اول ماجرا را جدی نگرفتیم تا وقتی که روی عکس مربوطه کلیک کردیم، اما نتیجه جست‌وجو ما را با این حقیقت مواجه کرد که فیلم خانه پدری با رده‌بندی سنی در سینما‌ها نمایش داده می‌شود.
کد خبر: ۷۳۷۰۶
بازدید : ۱۰۷۹
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
رفع توقیف
 
تینا جلالی| واقعیت این است که در پایان ساعات کاری روز گذشته برای اطلاع از وضعیت نمایش فیلم‌ها و بر حسب تصادف به سایت سینما تیکت مراجعه کردیم. در عین ناباوری با پوستر فیلم «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری مواجه شدیم که زیر پوستر فیلم نوشته بود (خانه پدری پیش‌فروش).
 
با توجه به حواشی دردناکی که اغلب فیلم‌های عیاری به خصوص خانه پدری داشته در وهله اول ماجرا را جدی نگرفتیم تا وقتی که روی عکس مربوطه کلیک کردیم، اما نتیجه جست‌وجو ما را با این حقیقت مواجه کرد که فیلم خانه پدری با رده‌بندی سنی در سینما‌ها نمایش داده می‌شود.

با اینکه وقتی پیش فروش فیلمی در سامانه‌های آنلاین اعلام می‌شود، حکایت از خبر موثق نمایش فیلم در سینما‌ها دارد، اما ما برای اطمینان بیشتر با عوامل این فیلم از جمله کیانوش عیاری تماس گرفتیم ولی پاسخی دریافت نکردیم تا اینکه غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش خبر اکران فیلم را تایید کرد و درباره رفع توقیف و اکران «خانه پدری» توضیح داد: پیش‌تر قرارداد اکران این فیلم در سینما‌ها مصوب شده بود، اما دلیل تاخیر اکران این فیلم به عدم آمادگی دفتر پخش فیلم خانه پدری برمی‌گردد ما همزمان نمایش این فیلم را اعلام نکردیم.
 
اما طی مصوبات شورای صنفی قرار بر این است که از روز چهارشنبه همین هفته اول آبان ماه نمایش فیلم خانه پدری با رده‌بندی سنی بالای ۱۶ سال در سینما‌ها آغاز شود. البته با اعلام قانون درجه‌بندی سنی در سینما‌ها گمانه‌هایی بر نمایش فیلم خانه پدری با محدودیت سنی به وجود آمده بود.
 
علی سرتیپی مدیرعامل پخش ایران اواسط مرداد ماه امسال از پیگیری اکران این فیلم خبر داده، اما زمان اکران این فیلم تاکنون اعلام نشده بود. از آنجا که فیلم خانه پدری یکی از بهترین‌های فیلم‌های سینمای ایران در چند سال اخیر است، رفع توقیف و اکران این فیلم در سینما‌ها را باید به فال نیک گرفت.

از توقیف فیلم «خانه پدری» نزدیک به ۹ سال می‌گذرد و حالا امسال در پی ابلاغ دستورالعمل نظام درجه‌بندی فیلم‌های سینمایی توسط سازمان سینمایی پیش‌بینی می‌شد تکلیف فیلم «خانه پدری» مشخص شود. خود عیاری هم اکران فیلمش را با طرح رده‌بندی سنی به قاعده دانسته و گفته بود که پیگیر اکران فیلمش از سازمان سینمایی است.

«خانه پدری» با وجود داشتن پروانه نمایش در روز‌های چهارم و پنجم دی ماه سال ۹۳ در گروه هنر و تجربه اکران و بعد از پرده پایین کشیده شد و مهم‌ترین دلیل عدم نمایش فیلم هم تاکنون به صحنه خشونت‌آمیز فیلم مربوط می‌شود. این فیلم برنده تندیس بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمایی است.

به این ترتیب و بنا بر اعلام سامانه آنلاین فروش بلیت پردیس‌های سینمایی مگامال در هفت سانس و سینما آستارا در سه سانس از روز چهارشنبه یعنی فردا فیلم خانه پدری را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارند. فیلم خانه پدری که قصه اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ (اواخر دوره قاجار) تا ۱۳۷۹ روایت می‌کند با بازیگرانی همچون مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و. در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را به تصویر کشیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین