وقت حاشیه نیست

وقت حاشیه نیست

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش هستیم و درست نیست که با حاشیه‌سازی به‌دنبال اهداف جناحی باشیم. شهروندان از این سیاسی‌بازی‌ها خسته شده‌اند و همه باید بدانیم که اگر ادعای‌مان خدمت به مردم و ولایتمداری است، باید به دنبال منافع کشور باشیم.
کد خبر: ۷۳۹۴۵
بازدید : ۷۷۴۰
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
نویسنده:احمد بیگدلی
احمد بیگدلی| در هفته‌ها و ماه‌های گذشته شاهد نوعی جنجال سیاسی- رسانه‌ای در جریان اصولگرایی یا به تعبیر دقیق‌تر، جریان مخالف دولت بودیم که سعی شد با مانور روی برخی اظهارنظر‌های حقوقی آقای روحانی درخصوص اختیارات رییس‌جمهوری، این‌طور به جامعه القا کنند که دولت به‌دنبال فرار از مسوولیت و توجیه مشکلات است.
 
حال آنکه این دولت اگرچه به‌دلیل برخی مشکلات داخلی و به‌ویژه فشار‌های خارجی در عملیاتی کردن برخی سیاست‌ها و برنامه‌های خود به موفقیت تام و تمام نرسیده، اما لااقل سعی کرده دولتی صادق و شفاف باشد و...

ازقضا در بحبوحه همین مباحث نیز به‌صراحت از شهروندان عذرخواهی کرد. فارغ از این مباحث، اما آنچه حائز اهمیت است این است که رییس‌جمهوری به لحاظ قانونی شخص دوم اجرایی کشور است.
 
ما در مجلس وقتی می‌خواهیم بر مسائل اجرایی نظارت کنیم، نظارت‌مان را ازطریق ابزار‌های مختلف قانونی که در اختیار داریم و از کانال وزرا و مجموعه دولت اعمال می‌کنیم. چراکه بنابر قانون اساسی، رییس‌جمهوری و مجموعه دولت مسوول اجرای قانون است و این دولت است که باید پاسخگوی مجلس باشد.
 
در چنین شرایطی به نظر می‌رسد با حاشیه‌سازی و مطرح کردن مسائلی که به نفع پیشبرد امور کشور نیست، توفیقی حاصل نمی‌شود. ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش هستیم و درست نیست که با حاشیه‌سازی به‌دنبال اهداف جناحی باشیم. شهروندان از این سیاسی‌بازی‌ها خسته شده‌اند و همه باید بدانیم که اگر ادعای‌مان خدمت به مردم و ولایتمداری است، باید به دنبال منافع کشور باشیم.
 
طبیعتا تا زمانی که حکم تنفیذ رهبری وجود دارد، همه باید به دولت کمک کنیم. البته این به معنای چشم‌پوشی از اشتباهات دولت نیست چراکه به هر حال هر دولتی نقاط مثبت و منفی متفاوتی دارد. اما مساله این است که این دولت نیز همچون دولت‌های قبل و بعد از مردم رای گرفته و تنفیذ مقام معظم رهبری را در کارنامه خود دارد؛ پس همه جریان‌ها و به‌خصوص نهاد‌های مختلف حاکمیتی باید هم و غم خود را بر پیشبرد اهداف دولت متمرکز کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین