پایان اختلافات خانوادگی با همسرکشی

پایان اختلافات خانوادگی با همسرکشی

او به جای اینکه کوتاه بیاید، بدتر کرد و من خیلی ناراحت شدم. نتوانستم خودم را کنترل کنم به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و به او حمله کردم و چند ضربه زدم.
کد خبر: ۷۴۵۰۱
بازدید : ۱۰۲۶۷
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
پایان اختلافات خانوادگی با همسرکشی
 
یک زن و مرد که در پرونده‌هایی جداگانه همسران خود را کشته‌اند، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. این زن و مرد در پی درگیری و دعوا با همسرانشان آن‌ها را به قتل رساندند. در اولین پرونده که در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، مردی میان‌سال همسرش را به قتل رساند.
 
این حادثه دو سال قبل اتفاق افتاد و مأموران با تماس تلفنی متهم در جریان ماجرا قرار گرفتند. با حضور مأموران در محل و انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات در‌این‌باره آغاز شد. مأموران متوجه شدند درگیری متهم و همسرش از چند روز قبل آغاز شده بود و روز حادثه با اوج‌گرفتن درگیری متهم با چاقو به همسرش حمله کرد و او را به قتل رساند.
 
با تکمیل پرونده و صدور کیفرخواست رسیدگی به اتهام قتل، محمود ۶۰ ساله به شعبه ۱۱ سپرده شد. او در برابر قضات ایستاد تا از خود دفاع کند. در ابتدای جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد سپس پسران او به‌عنوان ولی‌دم در جایگاه قرار گرفتند.
 
آن‌ها ابتدا درخواست قصاص کردند، اما رئیس دادگاه آن‌ها را به صلح با پدرشان دعوت کرد و گفت: این مرد هرچند مرتکب قتل مادرتان شده است، اما پدر شماست و درخواست قصاص برای او باعث می‌شود زندگی شما از وضعیتی که حالا گرفتارش هستید، بدتر شود بنابراین شما را به بخشش پدرتان دعوت می‌کنم.
 
در ادامه دو پسر جوان گفتند اگر پدرشان راضی به دادن دیه باشد، او را می‌بخشند در غیر این صورت همچنان قصاص می‌خواهند. سپس نوبت به متهم رسید.
 
او اتهام قتل همسرش را قبول کرد و گفت: من و همسرم سال‌های زیادی بود که با هم زندگی می‌کردیم. ما مستأجر بودیم و چندباری جابه‌جا شده بودیم. در خانه جدید به دلیل اینکه همسرم خیلی بدرفتاری می‌کرد، آبرویم در خطر بود.
 
مدتی بود میانه من و همسرم به دلیل اختلافاتی که با خواهرزنم داشتیم، خراب شده بود. عروسی فرزند خواهرزنم بود و همسرم می‌خواست در عروسی شرکت کند و من مخالف بودم، چون با داماد دعوا کرده بودم. با این حال، همسرم در عروسی شرکت کرد و من را نادیده گرفت.
 
متهم ادامه داد: روز حادثه هم می‌گفت: می‌خواهد به دیدن خواهرش برود که من مخالفت کردم و گفتم نباید برود. او فحاشی کرد، داد می‌زد و فحش می‌داد. گفتم آبروی من را جلوی همسایه‌ها برده‌ای. هر روز از خانه ما صدای فحاشی و درگیری بیرون می‌رود. او به جای اینکه کوتاه بیاید، بدتر کرد و من خیلی ناراحت شدم. نتوانستم خودم را کنترل کنم به آشپزخانه رفتم و یک چاقو برداشتم و به او حمله کردم و چند ضربه زدم.

متهم در ادامه گفت: من از کرده خودم پشیمان هستم و از پسرانم عذرخواهی می‌کنم، اما پولی برای پرداخت دیه ندارم. من یک زمین داشتم که فروختم و پول آن را به هر دو پسرم دادم تا کار کنند. می‌توانند آن مبلغ را دیگر برنگردانند و به جای دیه بردارند. به هر حال، من هر چه دارم متعلق به فرزندانم است. بعد از پایان گفته‌های متهم، قضات شعبه ۱۱ برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

در دومین پرونده که باز هم در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، زن جوانی که ۱۸ سال از شوهرش کوچک‌تر بود، مدعی شد همسرش را به‌دلیل توهین و تحقیرهایش به قتل رساند.
 
این پرونده یک سال قبل تشکیل شده و متهم که زنی ۳۶ ساله است، همان زمان به قتل شوهر ۵۴ ساله خود اعتراف کرده بود. با اعلام خبر این قتل به مأموران و آغاز تحقیقات، لاله به جرمش اعتراف کرد و گفت: من در این سال‌ها خیلی از دست همسرم عذاب کشیدم و روز حادثه هم نتوانستم کارهایش را تحمل کنم و او را کشتم.
 
وقتی از دختر نوجوان متهم و مقتول بازجویی شد، گفت: پدرم خیلی مرد بدخلقی بود مدام فحاشی و مادرم را اذیت می‌کرد. کتک می‌زد و فحش می‌داد. روز حادثه هم خواهرم را که هشت‌ساله است، کتک زد و فحش داد. مادرم از دستش عصبانی شد، پدرم به‌سمت مادرم رفت و او را زد و فحش داد.
 
بعد قلبش گرفت و روی کاناپه افتاد. مادرم که خیلی عصبانی بود، نتوانست خودش را کنترل کند. پارچه‌ای دور گردن پدرم پیچید و آن‌قدر فشار داد تا او خفه شد. زن جوان وقتی مورد بازجویی قرار گرفت، گفت: همسرم وقتی با من ازدواج کرد، از همسر اولش جدا شده بود و من آن زمان ۲۰ سالم بود.
 
شوهرم از همسر اولش یک فرزند داشت و من و همسرم هم صاحب دو دختر شدیم که حالا یکی ۱۴ ساله و دیگری هشت‌ساله است. همسرم از همان ابتدا فردی تندمزاج بود و خیلی با من تندی و بدرفتاری می‌کرد. وقتی من را کتک می‌زد و فحاشی می‌کرد، تحمل می‌کردم، اما وقتی با بچه‌ها این برخورد را می‌کرد، نمی‌توانستم تحمل کنم. روز حادثه شوهرم داشت با دختر کوچکم درس کار می‌کرد که یک‌دفعه از دست او عصبانی شد و به سمتش حمله کرد.
 
بچه را کتک زد و فحش داد من خیلی ناراحت شدم گفتم حق نداری با بچه این‌طور رفتار کنی. او این بار به‌سمت من حمله کرد و درگیری بین ما بالا گرفت. شوهرم حالش بد شد و روی کاناپه افتاد. من که خیلی ناراحت بودم روسری را دور گردنش پیچیدم و او را خفه کردم.
 
با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران رفت. در جلسه رسیدگی دو دختر متهم و مقتول اعلام گذشت کردند، اما فرزند دیگر مقتول که از همسر اول اوست، درخواست قصاص کرد.
 
وقتی نوبت به متهم رسید، او قتل را قبول کرد و گفت: من به دلیل فشار زیادی که تحمل می‌کردم، کنترلم را از دست دادم و به سمت همسرم حمله کردم و او را کشتم. او مرد بدخلقی بود خیلی عصبانی بود و من و بچه‌ها را خیلی کتک می‌زد. همین کارش باعث شده بود که از او متنفر باشم. قضات بعد از پایان جلسه دادگاه برای صدور رأی وارد شور شدند.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین