سورپرایز آذری جهرمی

سورپرایز آذری جهرمی

امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم، قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کار‌های شهری به‌صورت الکترونیک اجرایی کنیم.
کد خبر: ۷۴۷۸۳
بازدید : ۴۴۴۶
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
 
وزیر ارتباطات خبری را به‌صورت سورپرایز در روز پنج‌شنبه هفته جاری اعلام کرد. محمدجواد آذری‌جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به تفاهم‌نامه منعقد شده میان شهرداری و وزارت ارتباطات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه درباره استفاده از هوشمندسازی تهران برای تبدیل این شهر به شهری امن بود که ضرورت‌ها و الزاماتی برای اجرایی شدن آن وجود داشت که با کمک طرفین محقق شد.
 
وی افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم، قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کار‌های شهری به‌صورت الکترونیک اجرایی کنیم. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال‌ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است.

وی ادامه داد: ثمره این تلاش در قالب این تفاهم‌نامه این بوده که اگر امروز کسی به آتش‌نشانی تلفن کند و در آن شرایط هیجانی نتواند آدرس و نشانی را اعلام کند، ما از طریق زیرساخت‌های الکترونیک می‌توانیم محدوده فرد را به آتش‌نشانی اعلام کنیم، از این طریق بسیاری از مشکلات در این حوزه حل و فصل شده است.
 
وزیر ارتباطات تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌هایی بهتر از شهرداری دارند. اما باید یاد بگیریم چگونه برای گرفتن این اطلاعات با این شرکت‌ها گفتگو و مذاکره کنیم. وی ادامه داد: امیدوارم شهرداری تهران نیز تا پایان امسال مانند برخی دستگاه‌های دیگر قبوض کاغذی خود را به‌طور کامل حذف کند البته در حال حاضر بخشی از آن‌ها را حذف کرده، اما امیدواریم تا پایان سال به‌طور کامل این قبوض حذف شود.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در فرآیند هوشمندسازی پست در قالب برنامه «پست پلاس» تا پایان سال هوشمندسازی پست انجام خواهد شد، اظهار کرد: ۲۰۰ موتور برقی و ۵۰ دوچرخه برقی به ناوگان پست اضافه خواهد شد. همچنین آمادگی این را داریم که ۱۰ ماشین برقی هم در شرکت دانش‌بنیان ایرانی خریداری کنیم، البته امیدواریم ناجا نیز مجوز پلاک به این خودرو‌ها را بدهد.
 
به هر ترتیب ما مشتری خریداری هستیم. وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اعلام یک خبر به‌صورت سورپرایز در روز پنج‌شنبه اشاره کرد و افزود: روز پنج‌شنبه یک سورپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: امسال سالی است که پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های شهری باید بر تعامل بین دستگاهی تمرکز داشته باشیم. تمام دستگاه‌هایی که مسوولیت دارند باید در این زمینه کمک کنند و شهرداری نیز فعالانه با حمایت شورای شهر در این حوزه کار کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین