روسری یکبار مصرف در بیمارستان‌های انگلیس

روسری یکبار مصرف در بیمارستان‌های انگلیس

من تمام روز از یک روسری استفاده می‌کردم که مشخصاً تمیز و ایده‌آل نبود. از برداشتن روسری‌ام احساس راحتی نمی‌کردم، و به دلیل خطر عفونت من را محترمانه از اتاق عمل بیرون کردند.
کد خبر: ۷۵۱۷۱
بازدید : ۵۵۳۱
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
روسری یکبار مصرف در بیمارستان‌های بریتانیا
 
برای اولین بار در بریتانیا، یک بیمارستان برای کارکنان خود روسری یکبار مصرف عرضه کرد.در پی ابتکار یک پزشک تازه‌کار، بیمارستان «رویال دربی» در نخستین روز‌های ماه میلادی جاری استفاده از این روسری‌ها را آغاز می‌کند.

«فرح روزلان» که یک زن مسلمان است، گفت که این ابداع در نتیجه نیاز به یافتن راهکاری برای تطابق بین «پوشش مطابق با باور دینی» و «اشتیاق» برای حضور در اتاق عمل به وجود آمده است.

وی افزود که روسری‌های عادی که معمولا در طول روز استفاده می‌شوند، ممکن است عفونی شوند، اما با عرضه روسری‌های تازه (یکبار مصرف) این نگرانی برطرف می‌شود.

روزلان گفت: «من تمام روز از یک روسری استفاده می‌کردم که مشخصاً تمیز و ایده‌آل نبود. از برداشتن روسری‌ام احساس راحتی نمی‌کردم، و به دلیل خطر عفونت من را محترمانه از اتاق عمل بیرون کردند.»
 
روسری یکبار مصرف در بیمارستان‌های بریتانیا
این پزشک تازه‌کار، پیش از ابداع طرح نهایی روسری و پس از آزمایش چندین نوع پارچه، از پوشش پزشکان در کشور زادگاهش، مالزی، الهام گرفت. وی گفت: «بسیار خوشحالم و بی‌صبرانه منتظرم که این کالا در سطح ملی مورد تایید واقع شود.»

جراح مشاور، «گیل تیرنی»، که در زمان حضور «روزلان» در بیمارستان «رویال دربی» راهنمای وی بود، گفت که این مرکز درمانی برای نخستین بار روسری‌های یکبار مصرف را در بریتانیا معرفی خواهد کرد.

وی افزود: «می‌دانیم که موضوع حجاب در اتاق عمل، مسئله‌ای است که در سراسر کشور مسکوت مانده است و فکر نمی‌کنم به طور رسمی در موردش صحبت شده باشد.» تیرنی همچنین ضمن اشاره به این نکته که ارائه این روسری‌ها هزینه زیادی در بر نداشته است، ابراز امیدواری کرد که این اقدام تاثیر بزرگی در پی داشته باشد.

امید می‌رود که این محصول در سطح ملی عرضه شود، اما نهاد «خدمات درمانی ملی انگلیس» (NHL England) اعلام کرده است که تصمیم به استفاده از این روسری‌ها بر عهده خود بیمارستان‌ها خواهد بود.
روسری یکبار مصرف در بیمارستان‌های بریتانیا
در پی معرفی این روسری‌ها، بیمارستان «رویال دربی» در رسانه‌های اجتماعی مورد تمجید قرار گرفت. یک کاربر توییتر در این باره نوشت: «شگفت‌انگیز است! آفرین به خاطر این فراگیر بودن»، و شخص دیگری ضمن موافقت با وی افزود: «فراگیری؟ عاشق این هستیم که شاهدش باشیم.»

در اوایل ماه جاری میلادی، شرکت تولید کننده پوشاک ورزشی، «نایکی»، نخستین مجموعه لباس شنای پوشیده خود را عرضه کرد که روسری‌های ضدآب را هم در بر می‌گرفت.

این شرکت تجاری اعلام کرد که در تولید این مجموعه، از شناگرانی الهام گرفته است که لباس‌های موجود را که تمام اندام را نمی‌پوشانند، به عنوان «مانعی» در مقابل لذت بردن از ورزش شنا می‌دیدند.

منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه