حمایت عمومی از محکومیت ترامپ

حمایت عمومی از محکومیت ترامپ

ترامپ متهم به پیگیری نفع شخصی و سیاسی خود از اوکراین، برای تحقیقات کیفری از رقیب انتخاباتی خود در ۲۰۲۰، جو بایدن، در ازای دعوت به کاخ سفید و ارسال کمک‌های نظامی است.
کد خبر: ۷۵۴۲۱
بازدید : ۴۴۲۹
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
افزایش حمایت عمومی از محکومیت ترامپ
 
ایندیپندنت نوشت: بنا بر نظرسنجی جدیدی، حمایت عمومی از اخراج دونالد ترامپ از ریاست جمهوری به بیشترین حد خود رسیده است. ۵۵ درصد کسانی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، موافق محکومیت رئیس جمهوری در سنا هستند، که این رقم نسبت به ۴۸ درصد هفته پیش صعود قابل توجهی داشته است.

در عین حال به گزارش نظرسنجی شبکه «اِم‌اِس‌اِن» تعداد مخالفان اخراج ترامپ از ریاست جمهوری نیز به پایین‌ترین میزان خود رسیده است. در روز کریسمس، تنها ۴۰ درصد افراد مخالف محکومیت رئیس جمهوری در مجلس سنا بودند که اکنون به خاطر بده و بستان با اوکراین و تلاش‌های متعاقب برای اخلال در کار کنگره استیضاح شده است.

این فاصله میان موافقان و مخالفان نیز نسبت به هفته پیش افزایش شایانی داشته است، چرا که در آن نظرسنجی فاصله بسیار اندکی میان این دو گروه وجود داشت (۴۸ درصد موافق و ۴۷ درصد مخالف اخراج ترامپ از ریاست جمهوری بودند).

تعداد افرادی که رای ممتنعی به محکومیت رئیس جمهوری دارند نیز در حال افزایش است.

دیوید رات‌چایلد، اقتصاددان مرکز مطالعاتی مایکروسافت، گفت: تعداد افراد مخالفی که اکنون نظری ممتنع درباره اخراج رئیس جمهوری دارند، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به گفته او: «وقتی هر روز نظرسنجی‌ها را دنبال کنید، می‌بینید مردم به ندرت نظر خود را از مخالف به موافق تغییر خواهند داد.
 
این نظرسنجی نشان آشکاری از این واقعیت است که سیاست حزب جمهوری‌خواه برای اخلال کامل روند استیضاح چندان به مذاق عموم رای‌دهندگان خوش نیامده است.»

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها درباره نحوه برگزاری محاکمه استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده در مجلس سنا با هم به توافق نرسیده‌اند. ترامپ متهم به پیگیری نفع شخصی و سیاسی خود از اوکراین، برای تحقیقات کیفری از رقیب انتخاباتی خود در ۲۰۲۰، جو بایدن، در ازای دعوت به کاخ سفید و ارسال کمک‌های نظامی است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، مواد استیضاح را هنوز به مجلس سنا - که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است، نفرستاده چرا که بیم آن می‌رود حزب اکثریت در مجلس اعلی، به نفع ترامپ رای دهد.

رهبران هر دو حزب در مجلس سنا، درباره حضور شاهدان در جلسات رسیدگی در حال کشمکش با یکدیگرند، چرا که میچ مک‌کانل گفته است اجازه نخواهد داد مقامات ارشد کاخ سفید در راستای مطالبات دموکرات‌ها در مجلس سنا شهادت دهند.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین