قطعه یک آزادراه "تهران- شمال" افتتاح می‌شود؟!

قطعه یک آزادراه "تهران- شمال" افتتاح می‌شود؟!

در این قطعه از آزادراه نه ما از دولت گله‌ای داریم و نه دولت از ما ناراحت است. در قطعه دو نیز طی توافقی کار آغاز شده و ۳۰ درصد پیشرفت داشتیم.
کد خبر: ۷۵۴۳۵
بازدید : ۴۱۱۱
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
قطعه یک آزادراه
 
رئیس بنیاد مستضعفان زمان افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال و همچنین سرنوشت قطعات دو و سه این آزادراه را اعلام کرد.
 
«ایسنا» در این باره نوشت: در شرایطی که قرار است قطعه اول آزادراه تهران-شمال در دهه فجر به بهره‌برداری برسد، پیشنهاد‌هایی مطرح شده که قطعه دوم این آزادراه نیز تا ابتدای بهار ۱۴۰۰ زیر بار ترافیکی برود، اما گویا نه دولت و نه بنیاد مستضعفان قرار نیست به این قطعه ۴۷ کیلومتری وارد شوند، چرا که معتقدند هزینه بسیار زیادی دارد.

بر اساس این گزارش، پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد: برای راه‌اندازی قطعه دوم آزادراه تهران - شمال تا قبل از دولت دوازدهم با مسوولان دولتی و رئیس‌جمهور توافق کرده‌ایم که یک مسیر از این قطعه را در کنار جاده چالوس زیر بار ترافیکی ببریم، اما کاری با قطعه سوم نداریم و ان‌شاءالله تحریم‌ها برطرف می‌شود و چینی‌ها این آزادراه را تکمیل می‌کنند.

وی درباره برنامه‌های این نهاد به‌عنوان بهره‌بردار آزادراه تهران - شمال در زمینه ساخت همه قطعات آن گفت: در رابطه با آزادراه باید گفت که قطعه چهار آن را بنیاد مستضعفان ساخته و این آزادراه چند سال است که زیر بار ترافیکی رفته و در حال بهره برداری است. قطعه یک که حساس‌ترین، مهم‌ترین و پرهزینه‌ترین قطعه است، به نتیجه رسیده و در دهه فجر با حضور رئیس‌جمهور آن را افتتاح می‌کنیم و تا ۱۰ سال بهره‌بردار بنیاد مستضعفان است و در عوارضی‌ها حضور داریم و اگر مشکلی به وجود آید ما باید آن را درست کنیم، چرا که ما سرمایه‌گذار در این قطعه هستیم.
 
وی با بیان اینکه دولت تعهدات خودش را در قطعه یک آزادراه تهران - شمال انجام داده است، افزود: در این قطعه از آزادراه نه ما از دولت گله‌ای داریم و نه دولت از ما ناراحت است. در قطعه دو نیز طی توافقی کار آغاز شده و ۳۰ درصد پیشرفت داشتیم. اگر بخواهیم همه قطعه دوم را بسازیم با میزان پیشرفت کنونی به عمر این دولت نمی‌رسد.
 
رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بنابراین پیشنهاد کردیم که نیمی از قطعه دوم را بسازیم؛ یعنی اینکه مسیر رفت آن را بسازیم و با استفاده از جاده قدیم تهران - چالوس به‌عنوان مسیر رفت و برگشت بتوانیم این قطعه را نیز تا پایان دولت به بهره‌برداری رسانده و زیر بار ترافیکی ببریم.
 
این پیشنهاد را وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و شخص رئیس‌جمهور پذیرفته‌اند و مکاتبات لازم را انجام داده‌ایم. اگر هر چه زودتر این تصمیم اجرایی شود می‌توانیم تا پیش از پایان دولت دوازدهم یعنی در اوایل بهار سال ۱۴۰۰ قطعه دوم آزادراه تهران - شمال را نیز افتتاح کنیم.

فتاح تصریح کرد: البته اگر دولت در تصویب و اجرای این پیشنهاد تعلل کند، زمان کافی برای بهره‌برداری از قطعه دوم آزادراه تهران - شمال تا تاریخ اعلام شده را نداریم و به این دولت نمی‌رسد. یعنی مسیر رفت از آزادراه و مسیر برگشت از جاده چالوس باشد؛ بنابراین هر چه سریع‌تر باید این برنامه را عملیاتی کرد.
 
البته در قطعه دوم نیز تعهدات ما مشخص است و ۱۰۰ درصد آن را انجام می‌دهیم، البته تعهدی دولت دارد و ما نیز به تعهدات خود در این پروژه عمل خواهیم کرد. وی درباره قطعه سوم آزادراه تهران شمال گفت که نه دولت و نه بنیاد مستضعفان هنوز هیچ عملیات اجرایی در قطعه سوم انجام نداده‌اند، یعنی این قطعه باقی می‌ماند و به این دولت هم نمی‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه