آزار دختر اوتیسمی در شکنجه گاه پدر

آزار دختر اوتیسمی در شکنجه گاه پدر

شواهد نشان می‌دهد پدر بیتا مدت‌ها به دخترش اجازه نمی‌داده که با خانواده مادری‌اش ملاقات کند که پس از برملا شدن این کودک‌آزاری، دادستانی سیرجان تحقیقات درباره پرونده را آغاز کرده است.
کد خبر: ۷۵۶۴۴
بازدید : ۹۰۴۷
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
مرد طمعکار که برای تصاحب ثروت همسر مرحومش دختر اوتیسمی خود را شکنجه می‌کرد تحت تعقیب قرار گرفت.
این دختر ۱۴ ساله که بیتا نام دارد و مبتلا به بیماری اوتیسم است بعد از طلاق پدر و مادرش از یکدیگر نزد مادر خود زندگی می‌کرد تا اینکه مادرش در یک سانحه رانندگی جانش را از دست داد و این دختر نوجوان مجبور شد به خانه پدر و نامادری اش برود.

مهتاب حسینی - رئیس اداره بهزیستی سیرجان- درباره وضعیت پرونده این دختر نوجوان گفت: از آنجا که مادر بیتا از وضع مالی خوبی برخوردار بود و بیتا هم تنها وارث اوست، پدرش با انگیزه تصاحب ثروت همسر سابقش بیتا را مورد شکنجه جسمی قرار می‌داد تا وکالت اموال را به دست آورد.

وی در ادامه افزود: بعد از اطلاع از این کودک آزاری، بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی مشخص شد که بیماری بیتا باعث شده که او علاوه بر نداشتن قدرت دفاعی قادر به اعلام گزارش هم نباشد.
 
با گزارش خبر این کودک آزاری به مسئولان بهزیستی آن‌ها به بررسی ماجرا پرداختند و مشخص شد این دختر نوجوان از ناحیه دست، آرنج و پا دچار سوختگی شدید است و در ناحیه دست و پا شکستگی‌هایی دارد و شواهد نشان می‌دهد پدر بیتا مدت‌ها به دخترش اجازه نمی‌داده که با خانواده مادری‌اش ملاقات کند که پس از برملا شدن این کودک‌آزاری، دادستانی سیرجان تحقیقات درباره پرونده را آغاز کرده است.

قاضی محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان نیز درباره این پرونده گفت: بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، احتمالاً پدر این دختر با انگیزه‌های مالی این کودک را آزار داده است با اینکه آدرس دقیقی از پدر او نداریم،اما دستور جلب او به اتهام کودک آزاری و صدمه بدنی عمدی صادر شده است تا پس‌از بازداشت مورد بازجویی قرار گیرد. هرچند تعیین میزان مجازات بستگی به‌نظر دادگاه دارد.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین