کلاهبرداری میلیاردی کارمند بانک

کلاهبرداری میلیاردی کارمند بانک

چهره خریدار در تحقیقات پلیسی، شناسایی شد و با تطبیق تصویر متهم با کارمندان بانک صاحب حساب ‏شاکی، کارآگاهان دریافتند که فرد خریدار یکی از کارمندان بانک به نام «امیر» چهل ساله است‎.
کد خبر: ۷۵۶۶۸
بازدید : ۸۶۸۲
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
کارمند بانکی که با کلاهبرداری ۶میلیاردی به استان‌های غربی فرار کرده بود در فرودگاه دستگیر ‏شد. شانزدهم مرداد ماه سال جاری پرونده‌ای از شعبه هجدهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۲ تهران با موضوع ‏برداشت غیرقانونی از حساب برای رسیدگی تخصصی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارسال شد.
 
شاکی در تحقیقات اولیه پلیسی اظهار داشت، دارای گواهی سپرده بانکی به میزان ۶‌میلیارد تومان بودم و ‏ماهیانه مبلغی بابت سود سپرده به حسابم واریز می‌شد، اما در خردادماه واریزی به حسابم نداشتم و با توجه ‏به واریز نشدن سود متوجه شدم گواهی سپرده‌ام ابطال و برای حسابم کارت صادر و موجودی ‏حسابم از طریق خرید در پایانه‌های فروشگاهی در سطح کشور از حسابم برداشت شده است. ‏
 
همین ادعا کافی بود تا کارآگاهان اداره سیزدهم صاحبان فروشگاه‌هایی را که از آن‌ها خرید صورت گرفته بود، ‏شناسایی کنند و از آنان دعوت شد تا برای تکمیل تحقیقات پلیسی به اداره سیزدهم مراجعه کنند. چهره خریدار در تحقیقات پلیسی، شناسایی شد و با تطبیق تصویر متهم با کارمندان بانک صاحب حساب ‏شاکی، کارآگاهان دریافتند که فرد خریدار یکی از کارمندان بانک به نام «امیر» چهل ساله است‎.
 
کارآگاهان به تحقیقات میدانی در راستای شناسایی محل سکونت متهم پرداختند که مشخص شد متهم محل ‏سکونتش را در تهران تخلیه و به یکی از استان‌های غربی کشور مهاجرت کرده است.
 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهم در بدو ورود به فرودگاه تهران با ‏هماهنگی‌های قضائی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد، گفت: متهم در تحقیقات اولیه منکر جرم ‏ارتکابی شد، اما در مواجهه با مستندات و مدارک به ناچار لب به اعتراف گشود و صراحتا به جرم خود اقرار ‏کرد و روانه زندان شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین