مجیدی به استقلال بازگشت
پایان نافرجام پرونده طولانی آبی‌ها و استراماچونی

مجیدی به استقلال بازگشت

قرارداد فرهاد مجیدی یک و نیم فصل است و مجید نامجومطلق، مربی اسپانیایی، مربی بدنساز انگلیسی، بهزاد غلامپور و صالح مصطفوی کادر مربیگری او را تشکیل خواهند داد. با این حال، خبر‌های عجیب‌تر ادامه داشت.
کد خبر: ۷۵۶۷۰
بازدید : ۹۱۸
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
مجیدی به استقلال بازگشت
 
تکلیف نیمکت استقلال بالاخره مشخص شد. هجدهم آذرماه آندره آ. استراماچونی با انتشار بیانیه‌ای، به همراه دستیارانش قرارداد خود با باشگاه استقلال را فسخ و تهران را به مقصد ایتالیا ترک کرد.
 
پس از آن بود که وضعیت نیمکت استقلال در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و روزانه اخبار مختلفی از توافق یا عدم توافق مسئولان این باشگاه با مربی ایتالیایی به گوش می‌رسید و با اینکه پول استراماچونی هم به حساب او در رم واریز شد، او حاضر به بازگشت نشد.
 
در این شرایط فرهاد مجیدی هم ششم دی ماه سرمربیگری آبی‌پوشان را نپذیرفت تا مدیران استقلال بار دیگر آخرین تلاش‌های خود را برای مذاکره با استراماچونی انجام دهند. به این ترتیب، اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه استقلال به همراه علی خطیر معاون پیشین این باشگاه و رحمان رضایی بازیکن سابق تیم ملی، هفتم دی راهی دوحه شدند تا با وکیل استراماچونی مذاکره کنند.
 
پس از گذشت ۴ روز خبری از مذاکرات منتشر نشد و در این شرایط استراماچونی در مصاحبه‌ای اختصاصی که بامداد پنجشنبه روی خروجی قرار گرفت، به ایرنا گفت: «تأیید می‌کنم که هیچ جلسه‌ای در دوحه به نمایندگی از من انجام نشده است.» پس از این تکذیبیه از سوی مربی ایتالیایی، خلیل‌زاده با بیان اینکه در دوحه با نمایندگان استراماچونی مذاکره داشته و به توافق ۹ ماده‌ای نیز رسیدیم، گفت: «ما منتظر جواب استرا بودیم، اما او منکر این مذاکره شده است.»
 
خطیر هم گفت: «ما با ماتزیلی، وکیل استراماچونی در دوحه مذاکره کردیم و پاستورلا مدیر برنامه‌های او هم از دوبی به صورت تلفنی در جریان روند مذاکرات بود. زور سوء تفاهم‌ها از زور اراده ما برای ادامه همکاری بیشتر بود.» در نهایت خبری که آبی‌ها منتظرش بودند، از سوی استراماچونی نیامد و باشگاه استقلال ساعت ۱۵ پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای، رسماً به همکاری خود با مربی ایتالیایی پایان داد و در قسمتی از این بیانیه‌اش نوشت: «بیش از ۳ هفته است که آقای استراماچونی باشگاه استقلال را ترک کرده و اکنون قطع همکاری ایشان طبق اسناد و شواهد موجود برای این باشگاه مسجل شده است.»
 
عصر همین روز هم به صورت رسمی اعلام شد که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب و جایگزین استراماچونی شده است. قرارداد فرهاد مجیدی یک و نیم فصل است و مجید نامجومطلق، مربی اسپانیایی، مربی بدنساز انگلیسی، بهزاد غلامپور و صالح مصطفوی کادر مربیگری او را تشکیل خواهند داد. با این حال، خبر‌های عجیب‌تر ادامه داشت.
 
چرا که خبر رسید پیش از انتصاب مجیدی، تیم مذاکره کننده این باشگاه، توافقنامه‌ای ۱۸ ماهه را با یک مربی ایتالیایی دیگر امضا کرده بود تا جیانی دی‌بیاسی جانشین استراماچونی شود، اما آبی‌ها در دقیقه ۹۰ حاضر به امضای قرارداد با این مربی نشدند. سایت توتومرکاتو در گزارشی مدعی شد که این مذاکرات به دلیل عدم موافقت مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان سرانجامی نداشته و نیمکت استقلال به مجیدی سپرده شده است.
 
مجید نامجومطلق هم دیروز در مصاحبه‌ای گفت: «از شنیدن خبر مربیگری‌ام در استقلال تعجب کردم. باشگاه صحبتی با من نکرده است.» در هر صورت مجیدی که در روز‌های پایانی فصل گذشته جانشین وینفرد شفر شد و در ۵ بازی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا سرمربی موقت آبی‌ها بود، دوباره مرد اول نیمکت آبی‌ها شده و هدایت این تیم را در نیم فصل دوم برعهده خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین