سهام عدالت قابل خرید و فروش نیست

سهام عدالت قابل خرید و فروش نیست

در حال حاضر با توجه به طرح لایحه ساماندهی سهام عدالت (قابل معاملاتی کردن سهام عدالت) در مجلس شورای اسلامی و عدم آزادسازی، سهام عدالت به هیچ وجه قابل نقل و انتقال، معامله و واگذاری نمی‌باشد.
کد خبر: ۷۵۶۷۲
بازدید : ۵۸۱۵
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
سهام عدالت قابل خرید و فروش نیست
 
سازمان خصوصی‌سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سهام عدالت در حال حاضر قابل خرید و فروش، انتقال و واگذاری نیست. این سازمان اعلام کرد: سهام عدالت متوفیان، در دفاتر پیشخوان بر اساس گواهی حصر وراثت، صرفاً به وراث قانونی آن‌ها قابل تقسیم و انتقال است.
 
این در حالی است که لایحه ساماندهی سهام عدالت نیز در انتظار طرح و تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است. همچنین بر اساس تصویب نامه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، همه مشمولان نهایی سهام عدالت می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت سهامداری (ارزش اولیه سهام تخصیص یافته)، میزان سود تخصیص یافته، دریافت صورتحساب، ثبت شماره شبای بانکی (جهت دریافت سود)، به سامانه الکترونیکی سهام عدالت مراجعه کنند.
 
در حال حاضر با توجه به طرح لایحه ساماندهی سهام عدالت (قابل معاملاتی کردن سهام عدالت) در مجلس شورای اسلامی و عدم آزادسازی، سهام عدالت به هیچ وجه قابل نقل و انتقال، معامله و واگذاری نمی‌باشد. در ارتباط با سهام عدالت اموات هم به اطلاع می‌رساند صرفا، وراث قانونی متوفیانی (اموات) که مشمول سهام عدالت بوده‌اند می‌توانند مطابق تصویب‌نامه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با ارائه گواهی حصر وراثت از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک نسبت به تقسیم و انتقال سهام متوفی فقط بین وراث اقدام کنند.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین