قیمت آپارتمان‌های نوساز تا 3 سال ساخت

قیمت آپارتمان‌های نوساز تا 3 سال ساخت

در حال حاضر عرضه آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار بسیار محدود و کم‌تعداد است و این یعنی هنوز همه سازنده‌ها و مالکان این آپارتمان‌ها تصمیم به تغییر قیمت اعلامی ندارند.
کد خبر: ۷۵۷۷۵
بازدید : ۴۰۶۱
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
آپارتمان‌های نوساز در بازار فروش املاک پایتخت عمدتا در گروه بزرگ‌متراژ‌ها قرار دارند و معدود آپارتمان‌های با متراژ مناسب تقاضای مصرفی مسکن نیز، با قیمت‌های بالاتر از محدوده مورد انتظار خریداران فایل شده‌اند.
 
بازار مسکن در روز‌های اخیر دچار نوعی سردرگمی بوده است. در این میان سردرگمی فروشنده‌ها در نوع قیمت‌گذاری آن‌ها برای املاک عرضه شده در بازار، به مراتب مشهودتر است.
 
در حالی که گروهی از فروشندگان در این بازار پس از مشاهده رشد نزدیک ۷ درصدی قیمت مسکن در آذرماه، زمان ورود به بازار را مناسب ارزیابی کرده و آپارتمان‌های خود را نزد بنگاه‌های ملکی فایل کردند، اما در روز‌های اخیر میزان مراجعه برای بازدید این آپارتمان‌ها به اذعان واسطه‌ها نزدیک صفر بوده و بر خلاف انتظار فروشنده‌ها، افزایش دمای معاملات در آذر ماه، ظاهرا مقطعی و موقتی بوده است.
 
به این ترتیب اکنون فروشنده‌های بازار مسکن به دو دسته عمده تقسیم شده‌اند؛ یک دسته کسانی هستند که همچنان روی قیمت‌های پیشنهادی «در سقف» خود پافشاری کرده و بنا دارند صبر کنند تا ببینند آیا امکان فروش املاک خود با این سطوح قیمتی را پیدا می‌کنند یا نه.
 
دسته دوم نیز کسانی هستند که واسطه‌ها از آن‌ها با عنوان «فروشنده واقعی» یاد می‌کنند. این گروه رفتار متفاوتی در پیش گرفته و قیمت پیشنهادی خود در آذر و اوایل دی را تغییر داده و با اندکی افت، قیمت جدید را اعلام کرده‌اند. به این ترتیب در حال حاضر دو دسته قیمتی عمده در بازار آپارتمان‌های نوساز بازار مسکن وجود دارد.
 
با این حال آن‌طور که مشاهده فایل‌های نزد موتور‌های جست‌وجو نشان می‌دهد، در حال حاضر عرضه آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار بسیار محدود و کم‌تعداد است و این یعنی هنوز همه سازنده‌ها و مالکان این آپارتمان‌ها تصمیم به تغییر قیمت اعلامی ندارند و منتظر بررسی تحولات آتی بازار و اثر متغیر‌های بیرونی گوناگون بر آن هستند.
 
قیمت آپارتمان‌های نوساز تا 3 سال ساخت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه