ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در ۱۰ روز

ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در ۱۰ روز

بیمارستان قرار است در مساحتی به متراژ ۲۵ هزار متر مربع ساخته شود طراحی بیمارستان که از سه روز پیش شروع شده است تا روز شنبه این هفته به پایان می‌رسد.
کد خبر: ۷۶۳۴۷
بازدید : ۵۳۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در ۱۰ روز
 
چین اعلام کرد برای درمان بیماران مبتلا به ویروس مرموز ذات الریه از خانواده کرونا، یک بیمارستان هزار تختخوابی را در عرض ۱۰ روز در شهر «ووهان» منشا اصلی این ویروس می‌سازد. روزنامه چاینا دیلی چین روز شنبه گزارش کرد این شهر به دلیل افزایش شمار بیماران با کمبود تخت روبرو شده است و برای همین لازم است که چنین بیمارستانی به سرعت احداث شود.

بیمارستان قرار است در مساحتی به متراژ ۲۵ هزار متر مربع ساخته شود طراحی بیمارستان که از سه روز پیش شروع شده است تا روز شنبه این هفته به پایان می‌رسد. این بیمارستان مشابه بیمارستان «شیایو تانگشان» است که برای درمان بیماران مبتلا به سارس در پکن ساخته شد.

به دنبال شیوع گسترده بیماری مرگبار سارس در چین در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ میلادی که جان ده‌ها نفر را گرفت، یک بیمارستان برای مداوای مبتلایان در شهر پکن در مدت ۶ روز و هفت شب ساخته شد.

این بیمارستان در منطقه چانگ پینگ در حومه شهر پکن و در مساحتی به میزان ۲۵ هزار متر مربع توسط ارتش چین ساخته شد بعد از ساخت این بیمارستان ۶۸۰ نفر از مبتلایان سارس به سرعت در آن بستری شدند که فقط ۸ نفر آن‌ها جانشان را از دست دادند.
 
ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در ۱۰ روز

بیمارستان شهر ووهان در مرکز چین در منطقه چای دیان ساخته می‌شود و دولت محلی تاکید کرده است که ساخت این بیمارستان کاملا ضرورت دارد.  تازه‌ترین آمار‌ها نشان می‌دهد که ۱۲۷۹ نفر به این ویروس مرموز مبتلا شده اند و ۴۱ نفر نیز جانشان را از دست داده اند.

آمار‌ها نشان می‌دهد که ۲۹ استان و منطقه چین به این ویروس مبتلا شده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین