تصویری دردناک از شیوع "کرونا"

تصویری دردناک از شیوع "کرونا"

روز جمعه، یک روز پس از آن که سازمان بهداشت جهانی درباره اپیدمی کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرد، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا مشاهده شد.
کد خبر: ۷۶۵۴۹
بازدید : ۱۳۴۸
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
تصویری دردناک از شیوع
او در مقابل یک فروشگاه اثاثیه فروشی به پشت افتاده بود

این تصویری از زندگی در شهر خالی و قرنطینه شده ووهان است: مردی تنها، ماسک بر چهره، در پیاده رو ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، جان سپرده است.

این عکس - که توسط آژانس خبری فرانسه گرفته شده، لحظات غم‌انگیزی را نشان می‌دهد که مسئولان شهر در لباس‌های ایمنی و ماسک بر صورت، مشغول انتقال جسد از پیاده رو هستند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید فقط چند عابر شاهد این صحنه بودند، در حالی که این خیابان قبلا شلوغ و محل تردد ساکنان شهر بود. هنوز روشن نیست قربانی که یک کیسه خرید با خود حمل می‌کرد، چگونه درگذشته است.

او در مقابل یک فروشگاه اثاثیه فروشی به پشت افتاده بود. ماموران بهداشت و پلیس پیکر او را در یک پتو پیچیدند. با دور شدن آمبولانس از محل، پلیس محل این واقعه را با جعبه‌های مقوایی سوپرمارکت پوشاند.

یکی از کسانی که در نزدیکی محل درگذشت این مرد ایستاده بود، به عکاس خبرگزاری فرانسه گفت که به اعتقاد او قربانی از عوارض ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است. او گفت: «وحشتناک است. این روز‌ها خیلی‌ها مرده‌اند.»

ووهان مرکز شیوع اپیدمی کروناست که گفته می‌شود در بازار شهر از حیوان به انسان سرایت کرده است. ویروس کرونا - که از سال گذشته شیوع پیدا کرده، تاکنون جان ۲۱۳ نفر را در چین گرفته است که ۱۵۹ نفرشان اهل ووهان بوده‌اند.

روز جمعه، یک روز پس از آن که سازمان بهداشت جهانی درباره اپیدمی کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرد، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا مشاهده شد.

در شهر ووهان، برای جلوگیری از گسترش بیماری، مقررات قرنطینه به گونه‌ای بی‌سابقه وضع شده است. تمام راه‌ها و جاده‌ها به خارج از شهر مسدود و کلیه پرواز‌ها لغو شده‌اند.
 
منبع: ایندیپندنت
برچسب ها: کرونا چین مرگ ووهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین